Sklep z kapeluszami

Wydawnictwo: Amber
The Hat Shop on the Corner
moda, kapelusze, sklep

Ogłuszona bólem po śmierci matki Ellie Matthews musi nauczyć się żyć bez niej. I zdecydować, co zrobić z wielką miłością Madelaine Matthews - małym sklepem z kapeluszami przy urokliwej uliczce w Dublinie. Najrozsądniej byłoby go sprzedać, lecz Ellie nie potrafi tego zrobić. Postanawia poprowadzić sklep sama. Pełna obaw przyjmuje pierwsze zamówienie... Coraz więcej klientów odwiedza jej pracownię, a wraz z nimi w świat Ellie wkraczają ich kłopoty i radości, ich smutki i marzenia. A Ellie odnajduje tu sens i radość życia... i miłość, która koi ból samotności.

źródło opisu: Wydawnictwo AMBER

książek: 1978
Ulka | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016

Super barwna powieść, która ukazuje tajniki mody i życia w Dublinie. Powieść jest pełna ciepła i życzliwości. Polecam :)

Jaguś | 2012-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2012

Madelaine Matthews, młoda paryżanka, zostawiła swoją ojczyznę dla przystojnego Irlandczyka i przeprowadziła się do Dublina. Jej małżeństwo przetrwało tylko trzy lata, ale pozostawiło po sobie największe szczęście zdolnej modystki - córkę Ellie. Gdy po śmierci matki, zdolna projektantka, modystka i pnąca się po szczeblach kariery Elle otrzymuje w spadku sklep z kapeluszami, początkowo nie może odnaleść się w nowej sytuacji. Mimo otrzymanej propozycji odsprzedania małego sklepiku, Ellie decyduje się poprowadzić go sama. Mimo lęków i braku doświadczenia, przyjmuje pierwsze zamówienie.. Szybko okazuje się, że niewielki sklepik położony przy urokliwej, dublińskiej uliczce może zapewnić jej dochody oraz spełnić marzenie każdego - o miejscu, w którym praca jest przyjemnością, a nie smutnym obowiązkiem. Dzięki pięknym kapeluszom młoda modystka pomaga rozwiązywać swoim klientom ich kłopoty, dzieli z nimi radości, smutki, marzenia oraz łzy. Dzięki tej pracy znajduje sens w swoim życiu, a...

Joana | 2012-05-14
Przeczytana: 13 maja 2012

Znalazłam tę książkę gdzieś na jakiejś wyprzedaży i to było najlepiej wydane kilka złoty do tej pory. Oczarowała mnie swoim ciepłem, atmosferą i pozytywną energią.
„Sklep z kapeluszami” Marity Colon-McKenna to nie tylko opowieść o młodej modystce ale miejsce gdzie spotykają się różne historie klientów Ellie.
Polecam wszystkim, bo książkę tę nie tylko przyjemnie się czyta ale daje ona taką dawkę pozytywnej energii, że człowiek ma ochotę działać i coś zmienić w swoim życiu.

betina360 | 2015-05-17
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 17 maja 2015

Ellie po smierci ukochanej mamy nie jest latwo. Zostaje jej po matce sklepik z kapeluszami i musi zadecydowac co z nim zrobic. Gdy byla jeszcze dzieckiem matka nauczyla ja jak byc dobra modystka. Zdobyla tez wyksztalcenie w tym kierunku i postanawia zatrzymac sklepik w ktory jej matka wlozyla tyle serca. Okazuje sie ze to jest to czego od zycia chciala bo doskonale jej idzie i ma dobry kontakt ze swoimi klientkami. A do tego poznaje ich ciekawe zycie i z kazdym niepowtarzalnym kapeluszem stworzonym pezez nia jest zwiazana jakas historia. Jest to bardzo ciepla i wciagajaca ksiazka ktora polecam.

MariaMR | 2013-01-11
Przeczytana: 11 lipca 2012

Wspaniała, zabawna, niezwykła, wzruszająca, wciągająca, poruszająca, pełna ciepła i nadziei, od początku chwytająca za serce, optymistyczna, zdecydowanie kobieca...

Mogłabym tak wymieniać bez końca zalety tej książki. Zachwyciła mnie już od pierwszej strony i taka była do samego końca, przez chwilę zapomniałam o swoich smutkach i przeniosłam się w świat wykreowany przez autorkę. Wprawdzie ów świat nie jest różowy, jest w nim smutek, żal po stracie bliskiej osoby, ale jest też optymizm, siła, by zawalczyć o siebie, o miłość, o pasję, o dającą radość pracę, o szczęście...

Polecam, naprawdę warto!

Mollinka_90 | 2016-07-10
Przeczytana: czerwiec 2016

"Sklep z kapeluszami" to niezwykle ciepła opowieść o tym, co w życiu najważniejsze.
Młoda dziewczyna Ellie, jest córką modystki, która w Dublinie prowadzi niewielki sklepik z kapeluszami. Po śmierci matki, musi zdecydować, co zrobić ze sklepem. Chociaż od małego pod okiem Madeleine zgłębiała tajniki produkcji kapeluszy, nie jest przekonana, czy potrafi prowadzić dalej ten interes. W podjęciu decyzji nie pomaga też kusząca propozycja, przekazana Ellie przez przystojnego prawnika. Pewna firma planuje przekształcić starą uliczkę w centrum handlu i w związku z tym oferuje spore pieniądze za sprzedaż użytkowanego lokalu. Jak to zwykle bywa, o dalszych losach Ellie decyduje przypadek. Czując, że nie może zawieść zaufania klientów matki i przez wzgląd na pamięć o niej, postanawia dokończyć jedno z ostatnich zamówień. Z każdą chwilą coraz bardziej zaczyna odczuwać potrzebę kontynuowania prowadzenia sklepu, w czym utwierdzają ją jej niezawodni przyjaciele i kolejni zadowoleni klienci....

bursztynowa | 2013-03-21
Przeczytana: 21 marca 2013

Niby zwyczajna historia. Jak dla mnie trąci trochę myszką, ale może właśnie dlatego tak mnie rozczuliła. Przynosi ze sobą ciepły podmuch orzeźwiającego dublińskiego wiatru, optymizm, uśmiech, wzruszenie. Autorce świetnie udało się zestawić na zasadzie kontrastu powstające nowoczesne galerie handlowe w Dublinie z uliczką pełną małych, uroczych sklepików z duszą, w których dba się o klienta i jakość sprzedawanego towaru. Ale to tylko tło tej historii. Gdzieś w tym tle majaczy Paryż, marzenia, nadzieje. W gruncie rzeczy w takich lekkich, ciepłych książkach jak ta zawsze chodzi o miłość. Bo człowiek nie powinien być sam -jak powiedział Nail Harrington, jeden z bohaterów. Banalne. Prawdziwe. Polecam głównie romantycznym duszom złaknionym ciepła i optymizmu. Inni mogą nie strawić nadmiaru słodyczy.

Małgorzata48 | 2013-04-08
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

Urocza bezpretensjonalna powieść, urocza bohaterka, pełna ciepła, optymizmu, życzliwośći dla ludzi i świata. Miła, relaksująca lektura. napisana barwnym, potoczystm językiem. A tło - współczesny Dublin, jedno z najbardziej "literackich" miasta Europy. Polecam.

mięta | 2017-03-08
Przeczytana: 20 lutego 2017

Jest to urocza powieść o młodej dziewczynie Ellie, która pracuje jako projektantka w renomowanej firmie. Po śmierci matki musi zdecydować co zrobić z małym sklepikiem w Dublinie. Był on wyłączną własnością i wielkim marzeniem jej mamy i całym dzieciństwem jej samej. Wbrew rozsądkowi;przy tej samej ulicy buduje się wielkie centrum handlowe,kilku sąsiadów polikwidowało już swoje sklepiki,postanawia wyremontować i poprowadzić malutki sklepik z kapeluszami.
Czy jej się uda ? Jak potoczą się dalsze losy Ellie? Wspomnę, że na horyzoncie też jest wątek miłosny..Serdecznie polecam

Karolina | 2013-04-18
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok

Sklep z kapeluszami jako dobra inwestycja:)
Książkę bardzo lekko i szybko się czyta.. Napisana dobrym językiem z wieloma zabawnymi sytuacjami. Polecam:)