Mówca doskonały. Wystąpienia publiczne w praktyce

Wydawnictwo: Onepress
poradniki
Reed

Na ochotnika, publicznie - wystąp! Ta książka to podręcznik mówienia. "Dzięki pomyślisz - ale mówić potrafię od dziecka". Czyżby? Czy potrafisz wyjść na środek sali i płynnie przeprowadzić ciekawą prezentację? Jesteś w stanie zapanować nad tremą tak, by do słuchaczy docierał Twój przekaz, a nie Twoja obawa? Czy Twój głos porywa audytorium do dyskusji, bawi lub szokuje, w zależności od...

Na ochotnika, publicznie - wystąp!

Czy potrafisz wyjść na środek sali i płynnie przeprowadzić ciekawą prezentację? Jesteś w stanie zapanować nad tremą tak, by do słuchaczy docierał Twój przekaz, a nie Twoja obawa? Czy Twój głos porywa audytorium do dyskusji, bawi lub szokuje, w zależności od Twoich intencji? Jeśli pragniesz, by odpowiedź na te pytania brzmiała "TAK", czytaj dalej.

Jeśli zechcesz, zostaniesz lewitującym metr nad ziemią płomiennym mówcą.
Zobacz to - Ty przed publicznością, całą swoją postawą prezentujący pewność siebie i fachowość. Rzucasz celny dowcip, a następnie poważniejesz w mgnieniu oka. Harmonijnie wykorzystujesz elementy ruchu,
modulację głosu, celne puenty i inteligentne riposty. Tak, to właśnie
Ty. Koniec z nieśmiałością, uczuciem gorąca, trzęsącymi się kolanami. Twoje wystąpienia nareszcie przypominać będą perły retoryki. Twoje prezentacje podbiją serca audytorium. A egzamin ustny zdasz już przy pierwszych słowach. To tylko kwestia treningu.
Kluczową umiejętnością w biznesie jest zdolność przemawiania do grupy i emanowanie nie tylko pewnością siebie, ale również kompetencją. Agata i Jerzy napisali TĘ książkę. Namawiam Was do tego, żebyście ją przeczytali - i to nie raz.

Kevin Hogan, autor książki "Nauka perswazji"

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Przemysław Zyra | 2015-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Ciekawa książka o występach publicznych. Choć duża część informacji może się wydawać oczywista, to ich przypomnienie w niczym nie zaszkodzi, a wręcz może pomóc w zrozumieniu wielu mechanizmów.

Z pewnością po lekturze jestem bogatszy o wskazówki i rady jak zadbać o dobry początek, dobre zakończenie spotkania. Mam też pogląd czego unikać i jak nie "strzelać sobie w stopę". Książka sama z siebie nie da nam umiejętności przemawiania, ale będzie dobrą wskazówką w drodze do doskonałości. Polecam

Tricksofmind | 2015-05-19

Dość krótka książka, rzekłbym na jeden- 2 razy, jednak bardzo interesująca. Niewątpliwie trzymając się rad autorów znacznie można podnieść jakość swoich wystąpień, a więc zdaje książka egzamin :)
Sam często występuje publicznie, prowadzę prezentacje i w związku z tym zainteresowałem się tematem. Na podstawie tej i innych książek, kursów video i własnego doświadczenia na moim blogu możecie znaleźć moje własne artykuły z poradami dotyczącymi przemawiania, serdecznie zapraszam :)

Nola | 2015-02-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Podarki
Przeczytana: 10 lutego 2015

Bardzo dobre studium publicznych wystąpień. Książka godna polecenia nie tylko dla notabli, ale także dla szarego obywatela, bowiem gdy ten chce się wypowiedzieć często nie potrafi zrobić tego poprawnie.

xdobrusiax | 2015-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2015

Miałabym o tej książce dużo lepsze zdanie, gdyby autorzy powoływali się na rzetelne źródła naukowe, a nie pseudonaukowe NLP.

Michał Augustyn | 2016-12-11
Przeczytana: 2015 rok

Książka nie jest dobra ani rewelacyjna. Książka jest możliwa do zaliczenia do kategorii literatury obowiązkowej w zakresie wystąpień publicznych.

Podręcznik jest dla każdego. Ci bardziej zaawansowani nie dowiedzą się niczego odkrywczego, co zmieni ich styl. Natomiast będą mogli wyciągnąć pewne smaczki, jak i odświeżyć wiedzę.

Natomiast mówiąc o początkujących, to ta książka jest jedną z najlepszych na początek kariery nie tylko w zakresie wystąpień publicznych, lecz w zakresie szeroko pojętej skutecznej komunikacji.

Robert | 2017-05-26

Krótki i praktyczny przewodnik o tym jak występować publicznie i ciekawie mówić. Z przedstawionych tu sposobów wystąpień, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pomocna i przystępna.

Damian Kula | 2015-03-03

Moim zdaniem na poczatek kariery mówcy publicznego ta książka może być dobrym materiałem by od czegoś zacząć. Ja ze względu na to, że mam spore doświadczenie jedynie dowiedziałem się pary ciekawostek. Są konkretne style, które są raczej łatwe do załapania i można te stle mówców zastosować natychmiast.

kovan | 2017-11-27
Przeczytana: 24 listopada 2017

Zbyt skrótowa. A poza tym kilkukrotne odesłania w treści na kursy NLP prowadzone przez autorów nie wzbudza mojego zaufania ;)

Jakub | 2014-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2014

Książka bez niepotrzebnych wypełniaczy. Niewiele treści, b. dużo informacji, jednak mimo to przyjemna. Polecam!

Aleksander | 2015-05-01

O tym jak zaczynać i kończyć, jak się przygotowywać i na co zwracać uwagę w trakcie przemówienia. Liczne przykłady. Na początek bardzo polecam - systematyzuje i układa wiedzę.