Licencja na zaliczanie. Dowiedz się, jak zdać każdy egzamin.

Wydawnictwo: Helion
studia, nauka, samorozwój
poradniki
Anita

Doładuj swoje szare komórki! Kształcenie ustawiczne, przez całe życie, w myśl zasady lifelong learning, zawsze było koncepcją ambitną, acz odrobinę męczącą. Jest tyle ciekawszych rzeczy do roboty niż wkuwanie, pamięciówki i marszczenie mózgu. Pół biedy, kiedy wystarczyło przeczytać tekst ze zrozumieniem i odpowiednio przedstawić wnioski. Dziś jednak uczenie się przypomina skomplikowaną grę...

Doładuj swoje szare komórki!

Jesteś dzieckiem Internetu, czy tego chcesz, czy nie. Poszukiwanie informacji, zapamiętywanie jej i przekuwanie na konkretną wiedzę jest trudne, bo wciąż rozpraszają Cię dziesiątki wyskakujących okienek, migających kopert, żółtych słoneczek, pinezek, znaczników i innych przeszkadzajek. Dlatego wydobądź swój mózg z ery analogowej i zmień go szybko w maszynę cyfrową.

Wzbudzanie aktywności mózgu.
Koordynacja pracy obu półkul.
Szybkie czytanie, ekspresowe kojarzenie.
Zarządzanie czasem.
I nieśmiertelne: zakuwanie, zaliczanie i zapominanie (tego, co nieistotne).

źródło opisu: matras.pl

źródło okładki: matras.pl

Paulina Kwiatkowska | 2012-11-24

,, Kształcenie ustawiczne, przez całe życie, w myśl zasady lifelong learning, zawsze było koncepcją ambitną, acz odrobinę męczącą. Jest tyle ciekawszych rzeczy do roboty niż wkuwanie, pamięciówki i marszczenie mózgu. Pół biedy, kiedy wystarczyło przeczytać tekst ze zrozumieniem i odpowiednio przedstawić wnioski. Dziś jednak uczenie się przypomina skomplikowaną grę komputerową, a nasze umysły muszą działać niczym urządzenia wielofunkcyjne." Tekst z okładki

Marcin Matuszewski - twórca, właściciel Centrum Szkoleniowego Intelektualnie.pl oraz sieci szkół pod tą samą marką. Od lat pasjonuje się szkoleniami, technikami efektywnej nauki oraz biznesem. Pomysłodawca oraz współtwórca wielu innowacyjnych programów szkoleniowych.

Dzisiejsze pokolenie jest wychowywane na bazie Internetu. Jeszcze nasi rodzice, czy dziadkowie musieli iść do biblioteki, czy czytelni i przeglądać wiele ksiąg w poszukiwaniu potrzebnej informacji. Dziś natomiast wystarczy jedno kliknięcie. Bardzo źle to wpływa...

| 2012-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2012

Książka ta posiada szereg prostych ćwiczeń mających na celu np. synchronizację półkul mózgowych, ćwiczenie koncentracji, pamięci. W przeciwieństwie do innych książek, z którymi miałam do czynienia ćwiczenia te są bardzo dokładnie opisane, znajdują się też rysunki przedstawiające np. jak powinna wyglądać mapa myśli bądź jak ćwiczenie powinno być wykonane.
Jestem z tej książki bardzo zadowolona i wszystkim ją gorąco polecam.