Pewność siebie. Kompletna strategia wykorzystania własnego potencjału

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Samo Sedno". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Samp
978-83-62482-98-6
psychologia, rozwój osobisty
poradniki
Skin

Czujesz się onieśmielony w kontaktach z innymi ludźmi? Brak ci odwagi, by rozpocząć rozmowę z nowo poznanymi osobami? Wystąpienia publiczne wywołują u ciebie paniczny strach? Negocjacje biznesowe to dla ciebie koszmar? Jeśli brak pewności siebie utrudnia ci życie – sięgnij po tę książkę i zmień to! Poradnik zawiera kompleksowy trzyetapowy trening, dzięki któremu zbudujesz i wzmocnisz swoją...

Poradnik zawiera kompleksowy trzyetapowy trening, dzięki któremu zbudujesz i wzmocnisz swoją pewność siebie. Znajdziesz w nim sprawdzone narzędzia, z którymi pokonasz stres i odblokujesz drzemiące w tobie możliwości. Praktyczne wskazówki pomogą ci przełamać lęk i z łatwością nawiązywać nowe kontakty towarzyskie lub biznesowe. Przykładowe sytuacje wskażą ci, jak odnaleźć się w każdych, nawet bardzo stresujących okolicznościach. Przekonaj się, że praca nad sobą procentuje! Wykorzystaj w pełni swój potencjał - odnieś sukces osobisty i zawodowy!

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno:
- zawiera kompleksowy trzyetapowy trening, który pomoże ci zbudować pewność siebie
- pomaga określić, czym dla ciebie jest pewność siebie i jak o nią walczyć,
- wskazuje, jak odnaleźć motywację do pracy nad sobą
- poprzez skuteczne techniki i praktyczne ćwiczenia pokazuje, jak pozbyć się poczucia niepewności i irracjonalnego lęku
- demonstruje, jak dopasować zaprezentowane metody do bieżących, konkretnych sytuacji

źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/pewnosc-siebie-komplet...(?)

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/pewnosc-siebie-komplet...»

A_R_O | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

Czy lektura książki coś mi dała?

Myślę, że tak. Książka zawiera porady, które są pomocne w życiu. Jednak spodziewałem się czegoś zupełni innego. Mimo tego - nie żałuje.
Każdy, kto chce być pewniejszy siebie, powinien przeczytać tę książkę. Nie należy, tylko ograniczać się do tej pozycji, lecz sięgać po coś innego.

Z pewnością sięgnę po inne tytułu z serii: "Samo Sedno"

Moja ocena 6/10

wspanialutka | 2014-10-03
Przeczytana: 02 lipca 2014

Bardzo polecam książkę. Jeżeli kogoś nie stać na psychologa czy coacha to w mojej opinii jest to zbiór narzędzi, porad, które są właśnie takim coachingiem i psychologiczną pomocą. Podkreśla kwestie takie jak samopoznanie, i to kim jestem. Sama jestem studentem psychologii i uważam że pozycja bardzo wartościowa. Nie ma lania wody, dlatego może niektórzy twierdzą że to się topornie czyta, ale też się z tym nie zgadzam. Jest po prostu książką którą się nie czyta w jeden wieczór, (och ile jest takich książek na temat pewności siebie które się lekko czyta i które są nic nie warte) w tej książce jest dużo ćwiczeń, trzeba usiąść, pomyśleć, rozpisać, porobić ćwiczenia. Wielu psychologów i terapeutów całą tą wiedzę przekazałoby wam na rocznej sesji wyciągając przy tym kupe kasy. Wtedy uznalibyście, o jakie to wspaniałe! A ta książka bardzo tania jeśli porównać do ilości wiedzy i ćwiczeń, które są w niej zawarte. Artur Król jest psychologiem i naprawdę zna się na tym co robi. Mi osobiście ta...

lillithu | 2014-04-08
Na półkach: 2014
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

No cóż, prawdę mówiąc to miałam spore wymagania wobec tej książki i być może dlatego zawód jest dla mnie tak dotkliwy. Pierwsza część super- faktycznie zmusiła mnie do zastanowienia się nad sobą, przemyśleniem kim jestem i co chcę robić co nie jest zbyt proste bez wsparcia i gotowych technik. Także tutaj duży plus: naprawdę książka mi pomogła wszystko sobie w głowie poukładać. Ale reszta podrozdzialików to jak dla mnie katastrofa której zwieńczeniem są gry statutowe. One mnie wręcz odrzucają i nie wyobrażam sobie stosowania się do nich, a przede wszystkim uzyskiwania czegokolwiek pozytywnego za ich pomocą. W tym poradniku brakuje mi troszkę balansu między ćwiczeniami a rzeczywistością i konkretów których się spodziewałam. Sama nie wiem czy polecać- dla niektórych książka ta stanowić by mogła zdecydowanie po prostu stratę czasu ;)

Agula | 2012-08-18
Na półkach: Wymienię
Przeczytana: 18 sierpnia 2012

Godny uwagi jest zwłaszcza rozdział 11 "Zapanuj nad swoim statusem". Przydaje się w pracy!

Łukasz Bartkowski | 2016-09-30
Przeczytana: 30 września 2016

Książka w formie poradnika która stanowi kompleksowy program treningowy na zwiększenie pewności siebie w każdych aspektach życia. Jest napisana w łatwy, zrozumiały sposób ułatwiający czytanie. Podstawą do przerobienia tej książki jest robienie notatek i wykonywanie ćwiczeń w niej zawartych. To moja pierwsza książka na temat pewności siebie, więc nie mam porównania, natomiast wywarła na mnie duże wrażenie, sporo się z niej nauczyłem i polecam ją każdemu kto chce pracować nad swoją pewnością.

KuLtUrAlNiE | 2016-05-06

Bardzo dobrze opracowana pozycja dla osób, które chcą zwiększyć poczucie swojej wartości i samodyscyplinę w tym temacie. Ogromna ilość ćwiczeń może przerażać, ale ich rozwiązywanie z pewnością przynosi wymierne efekty. Pod warunkiem, że podejdziemy do nich rzetelnie:) Polecam!

klaudynka | 2017-08-24
Na półkach: 2017
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Sięgnęłam po tę książkę, choć nie uważam bym miała jakieś problemy z pewnością siebie. Ale odkąd zobaczyłam ją w Biedronce miałam ochotę ją przeczytać, żeby lepiej zrozumieć naturę pewności siebie czy arogancji. Przy okazji można coś w sobie poprawić, bo każdy ma jakieś braki.

Dowiedziałam się z niej więcej niż się spodziewałam. Np. że takie zachowania jak ktoś usilnie nie schodzi ci z drogi na chodniku albo w autobusie ma tak szeroko rozłożone nogi, że zajmuje dwa siedzenia - mają swoją nazwę, genezę, systematykę, konwencje stosowania itp. Generalnie dużo jest rzeczy, które można czuć na intuicję, ale nie wiedzieć na ile to jest przeczucie, a na ile konkretna wiedza.

Dużą część poradnika stanowią ćwiczenia. Można na to patrzeć trochę jak na zbiór zadań z fizyki, może to i cienka niepozorna książeczka, lecz najwięcej czasu zajmuje nie samo czytanie, a myślenie. Zostawia też po sobie większy ślad niż gdyby przeczytać podręcznik z samymi opisami.

Podobał mi się użyty język w tym...

Pasażer | 2014-07-26

Książka na pewno posiada dużo ćwiczeń samorozwojściowych, w tym z zakresu NLP, co jest jej dużym plusem. Natomiast napisana jest dość topornym językiem co z kolei jest dla mnie dużym minusem. Cieżko mi stwierdzić komu mogę ją plecić bo to, jak myślę zależne jest od danego typu osobowości. Do mnie nie do końca trafia, a techniki jakimi proponuje autor nie za bardzo mi odpowiadają.

Eusz305 | 2014-04-10
Na półkach: Posiadam

Bardzo dobra pozycja, większość pewności siebie została poruszona. Jeśli nie masz większych problemów z pewnością siebie, a tylko musisz poprawić kilka rzeczy to ta pozycja w zupełności wystarczy.

Marta | 2015-08-06
Na półkach: Psychologiczne
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Dużo praktycznych ćwiczeń, bez lania wody i obiecywania gruszek na wierzbie. Konkretnie i na temat. Plusem są też informacje naukowe podane w przystępny sposób. Polecam :)