AntyDäniken

Wydawnictwo: G.D.
Lily

Piotr | 2012-12-06

Hehe, 3 czytelników? To ze mną będzie 4, zdaje się :) A szkoda, że tak mało... Świadczy to niestety o tym, że o wiele łatwiej szerzyć teorie wyssane z palca niż racjonalne, oparte na faktach próby wytłumaczenia jak mogło być naprawdę. Oraz o tym, że większości ludzi wcale nie interesuje, jak mogło być naprawdę. Przeczytają takiego Dänikena, zachwycą się Tajemnicą (koniecznie przez duże "T"), nie przyjdzie im do głowy czegokolwiek sprawdzić czy zweryfikować, i polecą dalej, do innej astrologii, wróżenia z fusów czy rozczesywania aury ;) (wiem, jestem złośliwy ;) ) Do rzeczy - książka Michery to kapitalne opracowanie, wyjaśniające że wymyślone przez Dänikena teorie mają jak najbardziej racjonalne wytłumaczenie. Nie przeczę że miejscami Michera idzie trochę za daleko w swoich "to oczywiste, że...", i wyciąga wnioski które wcale nie wynikają "oczywiście" z przedstawionych faktów. Niemniej, warto tę książkę przeczytać, chociażby po to, żeby zdać sobie sprawę jak wiele trzeba wysiłku,...

Plum | 2017-02-26
curtwild | 2016-12-02