Wielka encyklopedia gór i alpinizmu tom 2. Góry Azji

Wydawnictwo: Stapis
Góry, Alpinizm
poradniki

Drugi tom "Wielkiej encyklopedii gór i alpinizmu", specjalistycznego opracowania przeznaczonego nie tylko dla alpinistów, lecz także dla szerszego kręgu odbiorców zainteresowanych problematyką górską i alpinistyczną. Tom ten jest poświęcony Azji, najbardziej górzystej części świata, w której wznoszą się najwyższe szczyty kuli ziemskiej. W opracowaniu przedstawiono wszystkie systemy, łańcuchy i...

W opracowaniu przedstawiono wszystkie systemy, łańcuchy i pasma górskie znajdujące się na obszarze Azji oraz ważniejsze masywy, szczyty, doliny i lodowce, z krótka geograficzną i topograficzna charakterystyką oraz zarysem geograficznej i alpinistycznej eksploracji. Nie pominięto także skałkowych rejonów wspinaczkowych ani innych charakterystycznych obiektów górskich, wyżynnych i skalnych. Opisano ważniejsze rzeki górskie i miejscowości. Zrezygnowano natomiast z tematyki jaskiniowej. Dużo miejsca poświęcono opisom topograficzno-morfologicznym oraz historii eksploracji, głównie alpinistycznej, pasm górskich i szczytów.
Opracowanie zawiera ponad 4300 haseł, uporządkowanych alfabetycznie, oraz około 235 map. Informacje są uzupełnione ilustracjami - czarno-białymi w tekście i kolorowymi, które umieszczono na oddzielnych wkładkach.

źródło opisu: Stapis Wydawnictwo

źródło okładki: Stapis Wydawnictwo