Gdybym była Tobą

If I were you
Prószyński i S-ka
2012-06-12
2012-06-12

Łap chwilę, zamiast ciągle się o wszystko martwić.

Jeśli życie nauczyło ją czegoś, to na pewno tego, że nie należy prosto w oczy krytykować niczyjej rodziny czy życiowego partnera. Niezależnie od tego, jak bardzo rozmówca do tego zachęca, to zawsze odbija się czkawką.

Życie jest po to, by z niego czerpać garściami.

Nie należy marnować czasu. Jeśli czujesz, że coś nie jest dla ciebie dobre, daj sobie z tym spokój. Trzeba żyć dalej.

Nie zadawaj pytań, a nie usłyszysz kłamstw.

Związek to sztuka kompromisu, trzeba się uczyć być razem.

Łap chwilę, zamiast ciągle się o wszystko martwić.

Życie jest po to, by z niego czerpać garściami.

Nie należy marnować czasu. Jeśli czujesz, że coś nie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Historia dwóch najlepszych,oddanych przyjaciółek znają się od najmłodszych lat.
Natasha to kobieta robiąca karierę,bardzo inteligentna,kocha mężczyznę,ale już zajętego.
Natomiast Sophie to atrakcyjna,piękna ma ukochanego,cudownego męża,byle jaką pracę.
Bohaterki irytowały mnie swym zachowaniem,podejściem do życia.
Zostały ich relacje wystawione na próbę czuły zazdrość.
Słaba lektura i przeciętna.

Historia dwóch najlepszych,oddanych przyjaciółek znają się od najmłodszych lat.
Bohaterki irytowały mnie swym zachowaniem,podejściem do życia.
Zostały ich relacje wystawione na próbę czuły...

Długo przymierzałam się do tej książki , w końcu postanowiłam przeczytać, na samym początku pomyślałam , że kolejne nudne romansidło, ale jednak zainteresowała mnie. Można wiele się z niej nauczyć o tym jacy tak naprawdę jesteśmy często skryci i jak wiele udajemy czy to przed rodziną , znajomymi czy przed samym sobą.
Dwie przyjaciółki , każda ma swoje wady o których nie mówi drugiej, obie zazdroszczą sobie czegoś a to urody a to pracy nawet o tym nie wiedząc . Jedna dąży do małżeństwa z mężczyzną z którym już mało co ją łączy, a jak to nie wychodzi to wiąże się z facetem z litości i nie w jej typie myśląc , że da jej stabilizację . Natomiast druga gdzie naprawde mnie to wkurzało płaszczy się przed jakimś zadufanym w sobie dziadem, a kopnąć takiego tam gdzie trzeba.
Książka kończy sie jednak całkiem przyjemnie. Myślę , że można przeczytać jakiegoś deszczowego popołudnia.

Dwie przyjaciółki , każda ma swoje wady o których nie...

Dwie bohaterki, jedna ma nijaką pracę, słabo płatną i od 4 lat jest w stałym związku ale pragnie małżeństwa. Tylko jak przekonać chłopaka, aby zdecydował się na kolejny krok jakim są oświadczyny?
Druga odnosząca sukcesy zawodowe w telewizji i zarabiająca krocie jest stała i, jak mogłoby się wydawać z pozoru, nie szuka miłości.
Jedna drugiej zazdrości tego, czego sama nie ma.
Gdy ich życie powoli wymyka się spod kontroli czy będą potrafiły poradzić sobie z przeciwnościami losu?

Jedna drugiej zazdrości tego, czego sama nie...

"Gdybym była Tobą" to historia trójki przyjaciół z dzieciństwa, którzy w młodości lubili bawić się w pewną zabawę...

"Przez jakiś czas namiętnie grywali w grę towarzyską 'Gdybym był tobą'. Najpierw uczestnicy gry pisali swoje imię na kartkach, które wrzucali do czapki. Potem każdy losował jedną kartkę. Ktoś wymyślał pytanie - coś w rodzaju: 'Gdybym był kolorem, jaki by to był kolor?' - i trzeba było odpowiedzieć tak, jak odpowiedziałaby wylosowana osoba. Zadaniem pozostałych było odgadnąć, czyje imię jest na kartce."

Natasha to singielka, ma piękne i stylowe mieszkanie, najlepsze ciuchy, do tego świetną pracę, nic tylko pozazdrościć. Sophie jest chodzącą pięknością, ma kiepską pracę, a do tego od czterech lat tkwi w związku bez przyszłości, który wkrótce się zakończy. Obie kobiety, które dawniej były jak siostry teraz chcą od życia czegoś więcej, czegoś, co akurat ma ta druga. Natasha (na zewnątrz pewna siebie, ale to tylko pozory) marzy o tym, aby mieć przy sobie mężczyznę, który będzie za nią szalał bez pamięci, zaś Sophie chce ekstrawagancji, pięknego mieszkania, drogich ubrań od projektantów, ciekawych wyjazdów, koncertów, spotkań, i ... męża. Obie oślepione zazdrością oddaliły się od siebie, nie są względem siebie szczere i nie potrafią mówić o swoich prawdziwych uczuciach. Do tego jeszcze Marcus, posiadający wszystko to o czym obie tak bardzo marzą. Jednak czy to, co widzimy u innych jest tym, czego my sami pragniemy? Czy jeśli to osiągniemy, to będziemy wreszcie szczęśliwi?

Czytając "Gdybym była Tobą" widzimy, że nie jest tak do końca. Natasha wplątuje się w obsesyjny związek z mężczyzną, który myśli tylko o sobie, a do tego nie do końca jest z nią szczery. Z kolei Sophie po zerwaniu, zaręcza się z niezbyt przystojnym mężczyzną, jednak z pewną przyszłością i zasobnym portfelem, który uważa ją za najpiękniejszą kobietę na świecie i niemal całuje ziemię po której stąpa. Marcus zaś pragnąc spełnić wszystkie zachcianki swojej żony, którą kocha bez pamięci, coraz bardziej pogrąża się w życiu, którego tak na prawdę nienawidzi.
Czy przyjaciele odnajdą swoją drogę, czy znajdą szczęście nie niszcząc przy okazji samych siebie?

"Gdybym była Tobą" to niezobowiązująca lektura, jednak z pewnym przesłaniem, to idealna propozycja na jeden wieczór lub weekend. Pomimo swoich dość obszernych rozmiarów, książkę czyta się zaskakująco szybko. Akcja z pozoru może dość nudnawa z każdą kolejną stroną nabiera rozpędu. Bohaterowie są dość dobrze nakreśleni, z pewnością wywołują emocje. Początkowo moją sympatię wzbudziła Natasha, było mi jej żal, ale z czasem zaczynała mnie drażnić, zupełnie odwrotnie było z Sophie. Ją polubiłam dopiero pod koniec książki, ale to wcale mi nie przeszkadzało w czytaniu. Marcusa miałam ochotę przytulić i pocieszyć, a jego żonę wysłać na drugi koniec świata. I tak do końca nie rozumiem ich związku. Książka kończy się zaskakującą zmianą miejsc.

Czyta się szybko i przyjemnie, mimo że bohaterki momentami irytują swoim zachowaniem oraz zaskakują podejmowanymi decyzjami (najczęściej jednak negatywnie). Tak niska ocena za książkę wynika z jej zakończenia. Akcja toczy się, toczy, aż nagle zauważamy, że został nam jeden rozdział książki. I jak on się zaczyna? "Trzy miesiące później...." Zupełnie jakby autorka nie miała pomysłu co dalej, lub znudziło ją pisanie tej książki.
Mimo to polecam- jeśli nie spodziewacie się za wiele :)

dwie bohaterki przyjaciółki. jedna odnosi wspaniała karierę zawodową druga ma chłopaka marzy o ślubie ale za nic nie może przekonać go do zaręczyn... każda z nich zazdrości drugiej tego czego sama nie ma. gdy ich życie powoli wymyka się spod kontroli , czy będą umiały poradzić sobie z przeciwnościami losu ?

Życiowa. Polecam.

Życiowa. Polecam.

Książka o młodych ludziach poszukujących miłości, szukających swego miejsca w życiu. Dylematy, poszukiwania, rozczarowania, wybory. Rzecz dzieje się w Londynie.

Rozkręcała się długo, ale warto było dobrnąć do końca.

Rozkręcała się długo, ale warto było dobrnąć do końca.

Dodaj cytat z książki Gdybym była Tobą