Podróż bezślubna

Prószyński i S-ka
Amy's Honeymoon
literatura obyczajowa, romans
Maria Jędrzejczyk

Czytałam ją chyba pół roku. Bez sensu.

Lekka książka, parę razy się zasmialem, są nudniejsze książki

Przeczytałam, ale średnio mi się podobało. Może przez tych bohaterów.Faceci rozmemłani, niezdecydowani, egocentryczni, ogólnie jacyś tacy niezaradni. Główna bohaterka kobieca nie lepsza. Niby lekarka, wykształcona, a daje się wykorzystywać. Dobrze, że się chociaż na końcu rehabilituje. Może być, nogi nie urywa.

Niewymagająca lektura, w sam raz na plażę, gdzie miałam okazję ja przeczytać. Plus za Włochy, tak, są piękne. Minus za... chyba za całą resztę. Bohaterowie niewyraźni, niektórzy wręcz drażniący. Akcja dziwna, coś się zaczyna dziać i zaraz kończy. I kilka naprawdę długich i zbędnych opisów. Książka "zapchaj dziura" kiedy naprawdę nie ma już co czytać.

Nasza bohaterka Amy 34-letnia lekarka postanawia samotnie wyjechać w swoją tytułową podróż bezślubną do Rzymu. A bezślubną dlatego, ponieważ nie wzięła ślubu z panem jak się okazało Nieodpowiednim, odwołała go, ale przecież "miesiąc miodowy" nie może się zmarnować.

Książka ta jest w sumie o wszystkim i o niczym, czyta się ją szybko i równie szybko o niej zapomina....

Główna bohaterka - Amy, wyrusza do Rzymu w swoją podróż poślubną, ale sama, gdyż do ślubu nie doszło. Mieszka w najlepszym apartamencie w hotelu, który chciał dostać znany aktor promujący swój nowy film we Włoszech. Jego usilne starania o zmianę apartamentu nie wypalają, gdyż Amy nie ma zamiaru przenosić się ze swojego apartamentu. Nie działają nawet próby przekupienia...

Już myślałam, że fabuła zmierza do strasznego kiczu. Poza tym miłość zaczynająca się od puszczenia bąka? Nie no. Ale książka się jakoś w końcu jednak wybroniła.

Już po tytule spodziewałam się lekkiej historii. Ta owszem taka jest. Amy jedzie do Rzymu w podróż, która miała być jej poślubną... Rozczarowałam się. Ani fajnych, barwnych opisów Rzymu - a to miasto aż się o klimatyczne opisy prosi, ani warto przedstawionej akcji. Do połowy książki mniej więcej dwie trzy sceny się odbyły a reszta to nawiązania do przeszłości, opisy ludzi...

Książka mogłaby być całkiem ciekawa, ale roi się tu od zbędnych opisów, szczegółów nie mających większego znaczenia dla całości.
Pomimo tego, że jest niezwykle przewidywalna jest zbyt wiele wątków jakby autorka wszystkie pomysły chciała tutaj upchnąć.

• 2013
  • E-book
  • 2014
  • 2012
  • 2018
  • Kindle

Dodaj cytat z książki Podróż bezślubna