Słodkie nieszczęścia

Tłumaczenie: Maria Kabat
Wydawnictwo: Hachette
Sweet Misfortune
nieszczęście, wrózba, ciastko

Sophie Jones wie aż nazbyt dobrze, co to życiowa tragedia. Kiedy tylko próbuje zrobić krok naprzód, jej przeszłość przytłacza ją niczym ogromny głaz. Jedyne pocieszenie stanowi dla niej fakt, że nie jest w tym osamotniona: kiedy tworzy w swoim sklepie ze słodyczami pierwszą porcję Złowróżbnych Ciasteczek, szybko okazują się one wielkim hitem. Klienci są zachwyceni pisanymi ręcznie wróżbami...

Klienci są zachwyceni pisanymi ręcznie wróżbami przepowiadającymi same nieszczęścia. Odmiennego zdania jest Garrett Black, jej były narzeczony, który pewnego dnia pojawia się niespodziewanie w jej sklepie. Sophie jest realistką, świadomą tego, że szczęście jest jak czekolada – słodkie, ale krótkotrwałe. Garrett twierdzi z kolei, że prawdziwe szczęście nigdy się nie kończy. Biorąc pod uwagę, że to on zerwał ich zaręczyny i zniknął z jej życia bez słowa wyjaśnienia, jest dla Sophie ostatnią osobą, która miałaby prawo do takich deklaracji.

źródło opisu: http://www.hachette.com.pl/

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/

Według mnie o wiele ciekawiej poprowadzony wątek niż w przypadku "Ostatniej nuty" tegoż autora, jednak pomimo iż dostarcza jakiegoś wzruszenia to jest to ograniczone i daje to opowieść jakich wiele.
Żeby się zachwycić musiałabym o wiele mniej tego typu książek przeczytać, a na tle tego co znam akurat ta wypada blado. Brak oryginalności i prawdy. Owszem, książki to głównie wytwory wyobrazni, opisywanie czegoś co mogłoby się zdarzyć a nie koniecznie bazowanie na tym co miało miejsce. Jednak czuje się tutaj tanią imitację porządnej historii,wiec może kiedyś Milne wypłynie na szerokie wody.

Pesymistyczne nastawienie Sophie drażni, pomimo iż można zrozumieć jej podejście do życia po tym co przeszła to jednak czy przy takim myśleniu można liczyć w ogóle na jakąś odmianę? Dziwiłam sie, że w ogóle w życiu coś jej sprawia satysfakcję, że ma pasję i nie pogubiła się w otchłani depresji.
Z jednej strony opisywana historia zaczyna się od tragedii i ona spaja potem całość, a jednak nie jest to...

wiolagg66 | 2014-08-16

Opisana w książce historia tak mnie wzruszyła,że na końcu popłynęły łzy...

Nie jestem w stanie opisać,co przeżywała bohaterka,ale wiem jedno:jeśli człowieka spotka w życiu prawdziwe nieszczęście,to nie powinien się poddawać.Trzeba mieć odwagę i siłę,by iść dalej.Trzeba walczyć o przyszłość :)

Podziwiam Sophie Jones,że była taka silna i nie dała się przytłoczyć przeszłości.Nie tylko potrafiła wybaczyć,ale i prawdziwie pokochać. :)

Naprawdę polecam.

Kasiek | 2014-08-27
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2014
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Bardzo piękna książka o miłości, wybaczaniu i przezwyciężaniu demonów przeszłości. Fabuła jest nietypowa, zakończenie niby jest przewidywalne, ale tajemnice, które zostają finalnie wyjawione, potrafią zaskoczyć. Gorąco polecam tę książkę. Jest naprawdę bardzo ciekawa i wciągająca, zresztą jak i druga pozycja tego autora "Ostatnia nuta", którą też warto przeczytać.

Dominika | 2014-10-23
Przeczytana: 23 października 2014

Pozytywne zaskoczenie! Książka mi się bardzo podobała, jest pełna ciekawych emocji i daje do myślenia. Gorąco polecam!

Kasia | 2013-02-28
Przeczytana: luty 2013

Książkę przeczytałam praktycznie w jeden dzień. Leniwa niedziela, za oknem okropna pogoda, więc nic innego mi nie pozostało jak łóżko, kubek gorącej herbaty i ta książka.
Akcja wciągnęła mnie bardzo, a to za sprawą języka w którym jest napisana. Łatwa i zrozumiała. Wszystkie wątki są jasne, wynikają jeden z drugiego. Miłe chwile z książką, po ciężkim tygodniu.
Pozytywnie zaskoczył mnie autor. Jak na mężczyznę wyjątkowo wrażliwy. Myślałam, że o miłości łatwiej jest pisać kobiecie.
Książka dedykowana jest losowi. O tym, że naszym życiem kieruje ręka Boga. O tym, że nic nie dzieje się w naszym życiu bez przyczyny, że wszystko dzieje się po coś. Nie należy się przeciwko temu buntować, ale brać życie takie jakie jest. Najgorsze trudności, są po coś. Najważniejszym przesłaniem jest nauczyć się dostrzegać w każdej nieprzychylności coś dobrego (choć wiem, to trudne). I zawsze pozytywnie patrzeć w przyszłość.

Monika | 2013-03-10
Przeczytana: 10 marca 2013

"Słodkie nieszczęścia" to książka epatująca ciepłem, życiową prawdą i nadzieją, mimo iż jej bohaterka, ciężko doświadczona przez los, neguje trwałość wszelkiego dobra, jakie może nas w życiu spotkać. Kolejna porażka inspiruje Stephanie do wypieku gorzkich ciasteczek z wróżbami zwiastującymi same klęski i nieszczęścia. Czy los udowodni dziewczynie, że jednak warto wierzyć w szczęście i walczyć o nie? Lektura przyjemna, momentami wzruszająca, skłaniająca do refleksji i mimo wszystko, pełna optymizmu.

beatka18 | 2014-02-16

to pierwsza ksiązka tego autora którą przeczytał i powiem szczerze że była rewelacyjna, a ja uwielbiam ciekawe i wesołe książki pełne dobrego humoru

Riptide | 2014-12-14

Każda osoba ma swoją historię, niektórzy szczęśliwą inni smutną - pełną nieszczęść i rozczarowań.. Nieszczęście towarzyszy nam w życiu na okrągło, sztuką jest odnaleźć w nim coś słodkiego, jakąś rzecz która sprawi, że poczujemy się lepiej, nabierzemy ochoty do walki z przeciwnościami losu...
Może nie była to najlepsza książka, ale dawała do myślenia pokazywała ,że nieszczęścia zawsze można pokonać ,wystarczy tylko znaleźć odpowiedni sposób. :DD

Magdzik | 2015-02-11
Przeczytana: 2014 rok

"Akceptuj rzeczy, których nie możesz zmienić. Na przykład to jak wyglądasz." :D Super książka.

Ilona | 2013-07-09
Na półkach: Przeczytane, Szczególne., 2013
Przeczytana: 09 lipca 2013

Sięgnęłam po "Słodkie nieszczęścia", mając nadzieję na lekką książkę o miłości. Nie zawiodłam się, ponieważ jest to historia miłosna.

Ale nie jest to "zwykła" książka. Ma w sobie ogromne pokłady ciepła i nadziei, które przebijają się z rozpaczy i poczucia winy bohaterów. Jest w niej wiele tęsknoty. I chyba przede wszystkim tęsknoty.

Ale do rzeczy:
Sophie Jones w dniu swoich 9 urodzin straciła rodziców i babcię. Przez całe dorosłe życie obwiniała siebie o nieszczęśliwy wypadek. Gnębiły ją wyrzuty sumienia i poczucie, że nie zasługuje na szczęście. Nie potrafiła zaufać sobie, a co dopiero innym?
Pewnego dnia zostaje jednak umówiona na randkę w ciemno z Garretem. Młodzi od razu przypadają sobie do gustu. Mają wspólne plany, marzenia.Tworzą piękną parę, planują ślub. Lecz tajemnice z przeszłości sprawiają, że ich związek się rozpada. A dwa zakochane w sobie serca stają przed trudnymi wyborami, od których zależy ich przyszłość.
By ukoić swój ból, Sophia zaczyna piec ciasteczka, które...