Das letzte Boot. Atlantik Farewell
historia

Autor w latach 1940-1945 służył na U-bootach jako podoficer-radiotelegrafista. z narażeniem życia prowadził swój sekretny dziennik, który stał się kanwą tej opowieści. Większość wojny spędził pod dowództwem Korvettenkapitana Heinricha Ajaxa Bleichrodta, który nie wytrzymał psychicznie trudów wojny i został zdjęty z dowodzenia U-bootem w dramatycznych okolicznościach. Hirschfeld wziął też udział w ostatnim, owianym tajemnicą rejsie U-234, który z uranem, samolotem Me-262 i innym materiałami wojennymi na pokładzie wypłynął w rejs do Japonii. Wspomnienia te stały się klasyką tego typu literatury porównywalną z Żelaznymi trumnami Herberta Wernera.

źródło opisu: FINNA, 2007

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/

jalop | 2014-01-04
Na półkach: Przeczytane, II WŚ
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Pierwsza moja książka przeczytana w tym roku. Niesamowita w swej klasie. Czyta się jednym pociągnięciem, brak prawie jakichkolwiek epitetów, opisów czegoś tam, po prostu suche fakty, prosta relacja kilku lat życia autora.

Poleceam wszystkim osobom, które interesują się IIWŚ, ubootami i tym podobnymi.

AdrianX | 2016-09-25
Giuseppe | 2016-09-12