Żołnierska epopeja

7 (12 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
A soldier's story
83-11-07683-9
adamats

"Przy pisaniu książki przyświecał mi tylko jeden cel: wykazać, jak prowadzi działania bojowe dowódca ze swojego stanowiska dowodzenia. Tutaj bowiem, w pół drogi między stołem konferencyjnym a okopem żołnierza, strategia przekształca się w taktykę pola bitwy (...) Jak podejmowaliśmy decyzje? Jak i dlaczego kierowaliśmy się tu, a nie gdzie indziej? Oto pytania, które zadawano mi najczęściej. I te pytania skłoniły mnie do napisania książki".
(Ze wstępu)

źródło opisu: Od autora

źródło okładki: skan z oryginału

Roman Dłużniewski | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016

Omar Bradley. Generał. Koloryzuje i uwypukla swoje przymioty dowódcze, lecz gdyby nie Patton to być może do dzisiaj toczyłby walki z Niemcami.

Kuba | 2012-09-10

Trochę zbyt ciężkie w porównaniu z Pattonem.

rrr88 | 2016-02-26
ziajam | 2015-07-11