Behemoth - Konkwistadorzy Diabła

Wydawnictwo: Mystic Production
978-83-934928-0-0
Magg0t

Macie dość nudnych biografii muzycznych pisanych pod dyktando artystów? „Konkwistadorzy diabła” to historia zespołu, który wyszedł z lasów Pomorza na salony a ich lider Nergal przebył drogę do piekła i z powrotem. To bezkompromisowa relacja widziana oczami muzyków Behemoth i ludzi, który przez XX lat byli naocznymi świadkami wydarzeń. Od piwnicznych początków po koncerty u boku największych...

To bezkompromisowa relacja widziana oczami muzyków Behemoth i ludzi, który przez XX lat byli naocznymi świadkami wydarzeń. Od piwnicznych początków po koncerty u boku największych sław współczesnego metalu.
BEZ TABU, BEZ WYBIELANIA FAKTÓW, BEZ SZUKANIA ROZGRZESZENIA.
PO PRZECZYTANIU TEJ KSIĄŻKI, SAMI BĘDZIECIE GO POTRZEBOWALI.

źródło opisu: http://www.mystic.pl/ksiazka,behemoth_-_konkwistad...(?)

źródło okładki: http://www.mystic.pl/ksiazka,behemoth_-_konkwistad...»

PonuryDziadyga | 2017-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Pierwszą rzeczą, na którą zwróciłem uwagę, było oczywiście wydanie. Piękna sprawa, zrobiona z pietyzmem, na poziomie światowym. Widać, że i w tym wypadku stawiają na pełen profesjonalizm i byle czego ludziom nie sprzedadzą.
Tak samo jak w biografii Vader zauważyłem, że najwięcej miejsca poświęca się tutaj na historię zespołu do, powiedzmy, 2005 roku. Opisane są trudy i znoje powstawania każdej płyty z wczesnego okresu, ale im dalej w chronologię, tym krótsze stają się te opisy, jakby po łebkach. Warto nadmienić, że wydania "Konkwistadorów..." i "Spowiedzi Heretyka" dzieli raptem kilka miesięcy, więc jeśli ktoś czytał biografię Darskiego, to często może trafić na te same teksty, te same opowiadane historie, czasem te same zdjęcia.
Sama treść średnio mnie zaskoczyła, bo spodziewałem się autorytarnego podejścia Nergala (w dalece większym stopniu, niż Petera w Vader), lekkiego nadęcia i kilku światopoglądowych pogadanek. Z drugiej jednak strony całość czyta się kapitalnie, materiał...

Nietrafiony prezent.
Znajomi z jakiegoś powodu uznali, że skoro słucham ciężkiej muzyki to z pewnością jest to Behemoth. No cóż, pomylili się. Ale nie o tym.

Książka wydana jest przepięknie, to fakt.
Twarda okładka, mnóstwo zdjęć, informacji, ciekawostek, wywiadów. Całość czarno biała. Przyjemnie mi się kartkowało tę biografię. Jestem pewna, że fani zespołu będą zachwyceni.

Przeczytana: 01 czerwca 2016

Lektura tej książki zeszła mi dość długo, ale bynajmniej nie dlatego że była nudna, co to to nie - po prostu wstyd się przyznać, ale dopadł mnie brak weny do czytania.
Wracając do meritum "Konkwistadorzy Diabła" Łukasza Dunaja, to niesamowicie barwna przygoda,przedstawiona za pomocą słowa pisanego.Doprawdy czytelnik ma wrażenie jakoby, sam był uczestnikiem tych wszystkich szalonych eskapad Nergala i spółki :-) ale, także w stu procentach z kart tej książki można wyczuć coś jeszcze mianowicie : upór i hard ducha.To właśnie te dwa słowa ( przynajmniej wg mnie ), są reprezentacyjnymi dla biografii zespołu Behemoth. Nie ma co więcej mówić, to po prostu trzeba przeczytać :-)

Heisenberg | 2016-04-20

Doskonała biografia!
Darskiego można albo podziwiać, albo nienawidzić. Cenię go jako muzyka i kompozytora; jako celebrytę już mniej, żeby nie powiedzieć – wcale! Ale za jedno ma u mnie szacunek dozgonny – za „stworzenie” bestii o nazwie Behemoth, o której opowiada rzeczona książka!

Tillo | 2015-09-05

Absolutnie rewelacyjna!

Ula | 2015-05-26

Lubię biografie.
Bardzo szczegółowe opisy początku kapeli, fascynacji Adama muzyką. Determinacji w dążeniu do celu. Ogólnie oceniam na duży plus.
Polecam

Wildfire | 2015-02-04
Przeczytana: październik 2012

Łukasz Dunaj – Behemoth – Konkwistadorzy diabła.

Był taki czas, że bałem się otworzyć lodówkę – a nuż Nergal zapragnie firmować swoją twarzą jakieś serki, mleko czy chciażby browar – tyle go wszędzie ostatnio pełno. Na szczęście nikt jeszcze na to nie wpadł, za to ktoś wymyślił, by historię zespołu Behemoth spisać na papierze i wydać w formie książki. Na początku chciałem nawet ominąć to wydawnictwo szerokim łukiem, bowiem fanem Behemotha jestem raczej umiarkowanym, ale poczytałem sobie kilka opinii, porozmawiałem z paroma osobami „z branży” i wszystkie zgodnie stwierdziły, że to dość interesujące wydawnictwo i warto się w nie zaopatrzyć. Jako, że książki zwyczajowo połykam jedną po drugiej, więc gdzieś w przerwie między najnowszym kryminałem Marka Krajewskiego, a opracowaniem Beevora na temat desantu w Normandii, postanowiłem znaleźć chwilkę dla Nergala i jego zespołu.
Dawno nie widziałem tak ciekawie i starannie wydanej książki – to prawie 500 stron ładnie oprawionych w twardą...

Gaia | 2014-06-27

Książka zawiera szczegóły dotyczące rozwoju potęgi extreme metalu, jaką jest Behemoth. Zawiera mnóstwo ciekawostek, anegdot, jak również niepokojących i wzruszających momentów. Szczególnie interesujące są początki zespołu: są to dzieje mało znane do tego stopnia, iż wielu z nich nie znają nawet najbardziej zaciekli fani. Pod koniec co prawda akcja książki nieco zwalnia i staje aię monotonna: od trasy do trasy, od płyty do płyty, jestem w stanie zrozumieć jednak, że taki rytm przybrało od pewnego momentu życie muzyków. Nie jest też prawdziwy zarzut, że książka jest w całości o Dodzie-owzem, ten etap życia Nergala był niewątpliwie istotny dla zespołu i został tam poruszony, jednakż biografia traktuje o nim dokładnie tyle, ile powinna-ani za mało, ani za dużo. Dla miłośników ciężkiej muzyki lub ludzi, którzy sami są muzykami pozycja niewątpliwie interesująca ipomocna. Innym czytelnikom również polecam.

Jezier | 2014-05-12
Przeczytana: 12 maja 2014

Jak na ponad czterystustronicową książkę - zaskakująco mało informacji. Ale czyta się dobrze.

| 2014-03-12
Przeczytana: 12 marca 2014

Jasno i spójnie napisana biografia zespołu BEHEMOTH. Co najważniejsze - nie są to tylko suche fakty, ale pewnego rodzaju opowieść o zespole, co sprawia, że książkę czyta się z wielkim zainteresowaniem. Tekst, fotografie i ilustracje w kolorach czarnym i białym, co nadaje pozycji pewien klimat tajemniczości. Twarda oprawa dodająca stanowczości. Moim zdaniem, książka ciekawa nie tylko dla wielkich i oddanych zespołowi fanów.