Baczność szeregowa!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
powieść polska
Krzysiek

" Codziennie raniutko wybiegałam z dusznej izby, by z tęsknotą spojrzeć na „swój" stryszek. Sierpień był pogodny, niebo lazurową bezchmurną otchłanią otaczało ziemię. W ogródku ociężałe słoneczniki chyliły dostojne głowy. Między ich mocnymi łodygami wybujałe zielsko kryło przed niepowołanym okiem to, co miało być ukryte — machorką. Skubałam złote płatki słonecznika. Za chwilą otworzą się...

Skubałam złote płatki słonecznika. Za chwilą otworzą się drzwiczki i ze stryszku po drabinie zaczną schodzić Włosi.

Marco pierwszy wychylił kędzierzawą głowę.

— Buon giorno, seniorita! Pomachałam dłonią.

— Serwus, Marek!

Powiało zimnem na stryszek, koledzy Marka rozkopywali się z siana, z resztek nocnego ciepła.

— Brrr — szczękali zębami, wychodząc po kolei na drabinką. Zeskakiwali z ostatnich szczebli i zabijali rakami na rozgrzewkę.

— Seniorita! Buon giorno!

— Dzień dobry! Dzień dobry! — wołałam do każdego. — Jak sią wam spało? Wcale nie jest zimno, nie trzepcie się jak kaczki. ..."

źródło opisu: fragment powieści

źródło okładki: http://www.warto.net/index.php?p10006,bacznosc-szeregowa-helena-kaczor

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!