Kim jesteś Nefretete?

Wydawnictwo: Zakład Poligraficzny Rotgryf
achet_aton

Najpiękniejsza czy najbardziej kontrowersyjna kobieta świata? Uwielbiały ją tłumy, ale i tłumy nienawidziły. Emocje wokół Nefretete nie wygasły do dziś. Trudno uwierzyć, że dotyczą osoby sprzed ponad trzech tysięcy lat. Napisano o niej wiele ksiąg I naukowych rozpraw, ale znaków zapytania wokół niezwykłej egipskiej królowej nie ubywa. Na zawsze pozostanie tajemnicą, kim ona była - mówią...

Najpiękniejsza czy najbardziej kontrowersyjna kobieta świata?
Na zawsze pozostanie tajemnicą, kim ona była - mówią zrezygnowani uczeni.
Jej współcześni wiedzieli nie więcej od nas. Jak przebrnąć przez gąszcz niewiadomych?
Jeżeli chcemy rozwiązać zagadkę tej niekonwencjonalnej kobiety, musimy odrzucić dotychczasowe schematy myślenia.
Nefretete zdumiewa wielkością formatu. Nie daje się zamknąć w żadne ramy.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

achet_aton | 2013-08-27
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Grupka osób zafascynowanych Egiptem próbuje rozwikłać zagadkę kim była, albo kim jest- wymówić imię zmarłego to przywrócić go do życia- Nefretete. Podczas licznych burzy mózgów, odtwarzają historię sprzed ponad trzech tysięcy lat od przyjazdu Nefretete na zaproszenie królowej Teje i Amenchotepa III przez wprowadzenie nowej wiary w jedynego boga Atona aż po próby uratowania Achet Aton.