Kraina szczęśliwości

Wydawnictwo: Videograf II
powieść polska
literatura piękna
mariposa_80

Z pozoru szczęśliwa rodzina – dobrze sytuowani rodzice, syn odnoszący sukcesy biznesowe, piękna córka studiująca psychologię. A jednak w pewnym momencie wszystko zaczyna się walić. Po ciężkiej chorobie matka przechodzi na rentę, a jakiś czas później ojciec traci pracę i popada w alkoholizm. Dorosłe dzieci, które żyją własnym życiem i rzadko odwiedzają rodziców, postanawiają im pomóc. Niestety syn wpada w tarapaty i ukrywa się przed partnerami biznesowymi. Kiedy wydaje się, że nie poradzą sobie z problemami, w ich życiu pojawia się dawno niewidziany zamożny kuzyn, który postanawia osiąść w Polsce. W niewielkim miasteczku buduje ośrodek wypoczynkowy i tam wszyscy członkowie rodziny znajdują swoją krainę szczęśliwości.

źródło opisu: Wydawnictwo Videograf, 2012

źródło okładki: http://www.videograf.pl/jpk.html

BetiFiore | 2014-09-28
Przeczytana: 28 września 2014

To moja trzecia książka tego autora i wciąż mam mieszane uczucia. Czyta się szybko i nawet wciąga, ale jakoś nie przekonuje mnie do końca styl i język. Koleżanka podrzuca mi Krasnodębskiego, więc nie odmawiam :) Moim zdaniem jednak, jest to trochę takie pisanie "taśmowe". Autor zdobył wiele nagród, ale ja zdecydowanie przyznałabym je np. odkrytemu niedawno przeze mnie Klimko - DObrzanieckiemu. Krasnodęsbki trochę trąci mi naiwnością i trochę razi mnie też to, że większość jego bohaterów to jacyś skromni milionerzy, jacyś naukowcy, którzy kupują domy, samochody, mają nawet samolot (to akurat w tym tomie) i nie za bardzo nawet potrafią z tego korzystać. Dla mnie ten autor nadaje się świetnie na miłe wieczory z książką, bo nawet jeden wystarczy, żeby przeczytać całość.

Magdalena | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

"Kraina szczęśliwości" wydawałoby się, że tytuł z pozoru lekki, pozytywny, harmonijny. Ale w gruncie rzeczy bohaterowie dążyli do tego właśnie. Trud życia, zmaganie się z losem, z niesprawiedliwością i inne przeszkody jakie napotkali na swojej drodze sprowadzało się w istocie do szczęśliwego zakończenia. Rodzina, która po latach odnalazła, to, co najistotniejsze w życiu, to, że bycie razem umacnia ich. I to nowe miejsce, które okazało się właśnie "Krainą szczęśliwości".

Agnieszka | 2013-01-30
Na półkach: Przeczytane, 2013 r
Przeczytana: 30 stycznia 2013

Kraina szczęśliwości pokazuje jaki wpływ na człowieka mają pieniądze dzięki, którym człowiek staje się marionetką tylko do zarabiania, niemającą w ogóle uczuć. Jednak wszystko da się odmienić dzięki bliskim kochającym osobą.