Zdarzyła się miłość

Tłumaczenie: Anna Wojtaszczyk
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Once upon a time there was you
978-83-7839-209-5
Barbara

Podnosząca na duchu opowieść o parze dojrzałych, świadomych siebie ludzi, zagubionej nastolatce i wielkim pragnieniu miłości. Nawet w dniu ślubu John i Irene przeczuwali, że może się on okazać błędem. Osiemnaście lat później są już po rozwodzie, mieszkają daleko od siebie i układają sobie życie z nowymi partnerami. Z pozoru nic ich nie łączy, za wyjątkiem córki, najważniejszej osoby w ich...

Nawet w dniu ślubu John i Irene przeczuwali, że może się on okazać błędem. Osiemnaście lat później są już po rozwodzie, mieszkają daleko od siebie i układają sobie życie z nowymi partnerami. Z pozoru nic ich nie łączy, za wyjątkiem córki, najważniejszej osoby w ich życiu. Jednak Sadie, przytłoczona miłością Irene i rozczarowana brakiem ojcowskiego zaangażowania ze strony Johna, coraz bardziej oddala się od rodziców. Gdy pewnego dnia wybiera się na wycieczkę w góry i znika bez śladu, Irene w panice zwraca się o pomoc do Johna. Wspólnie spędzony czas przywołuje wspomnienia. Ale czy rodzinna tragedia wystarczy, żeby do siebie wrócić? I czy każdy związek zasługuje na drugą szansę?

Berg pisze w urzekający sposób, a jej czułe i mądre powieści są prawdziwą odskocznią od codzienności.
„Booklist”

Powieść "Zdarzyła się miłość" ukazuje talent literacki Berg w zupełnie nowym świetle: jest to wzruszająca historia byłych małżonków i rodziny zdolnej przezwyciężyć każdą przeciwność losu.
„Library Journal”

Zapadająca w pamięć, pełna przenikliwych obserwacji i mistrzowsko sportretowanych bohaterów.
„Kirkus Reviews”

Berg ma rzadki talent przenikania w głąb duszy swoich bohaterów, których reakcje w obliczu szczęścia i tragedii są absolutnie nieprzewidywalne.
„Chicago Sun-Times”

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 2012

slowo_daje | 2012-08-16

Bardzo pozytywne zaskoczenie :) Spodziewałam się lekkiego czytadła, a dostałam książkę i zabawną, i mądrą, o rozstaniach i powrotach, dawaniu sobie drugich szans, dorastaniu i wpływie naszych decyzji na życie innych ludzi. Jakoś tak kojarzy mi się z filmem "Lepiej późno niż później", ze względu na starszą parę bohaterów i ogólny klimat książki. Polecam!

ewika | 2017-03-25
Przeczytana: 25 marca 2017

Szklanka | 2017-07-29
Przeczytana: 21 lipca 2017

"Zdarzyła się miłość" to opowieść o dwójce dorosłych ludzi, którzy nie przemyśleli swoich decyzji i wyszli za siebie, mimo wcześniejszego wahania. Dzieciństwo obojga nie było usłane różami – matka Johna nie umiała okazywać mu miłości; natomiast matka Irene, popełniła samobójstwo i odnalazła ją córka. Zapewne te traumatyczne przeżycia przyczyniły się do sposobu w jaki okazywali sobie miłość – nie używali słów kocham cię, chyba, że chodziło o ich córkę.
Małżeństwem byli tylko osiem lat i wydaje się, że nigdy nie byli ze sobą szczęśliwi. Życie wydawało się im idealne, bo kochali się, jednak wszystko zmieniło się po ślubie. Jedyne co ich łączyło, to miłość do córki, o której możemy przekonać się w późniejszych rozdziałach.
Każdy z nich żył swoim życiem – nie rozmawiali ze sobą za często, a jeśli już to na tematy związane z ich dorastającą córką. Nie pytali nigdy jej o to, czy ich były znalazł sobie w końcu partnera, a Sadie sama z siebie również się tym nie dzieliła. Irene była...

MaggieM | 2013-05-25
Na półkach: Posiadam

Książka dobra ale nie wystarczająco , wiem , że autor może kreować postaci rożne o rożnych charakterach i upodobaniach ale Irene działała mi na nerwy - to tak z osobistych dygresji :) choć myślałam ze koniec bedzie inny ...

rose_2958 | 2017-09-22
Na półkach: 2017