Kruche szczęście

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Winters in Bloom
literatura piękna
Ag2S

Każde małżeństwo ma trzy historie: historię męża, żony oraz tę, którą tworzą razem. Kyra i David Winter są małżeństwem z dziesięcioletnim stażem. Mają piękny dom, ustabilizowane życie zawodowe i pięcioletniego syna Michaela. Jednak ze względu na skomplikowane doświadczenia, z czasów gdy nie byli jeszcze małżeństwem, Kyra i David obawiają się o trwałość swego szczęścia. Wszyscy postrzegają...

Kyra i David Winter są małżeństwem z dziesięcioletnim stażem. Mają piękny dom, ustabilizowane życie zawodowe i pięcioletniego syna Michaela. Jednak ze względu na skomplikowane doświadczenia, z czasów gdy nie byli jeszcze małżeństwem, Kyra i David obawiają się o trwałość swego szczęścia. Wszyscy postrzegają Winterów jako nadopiekuńczych rodziców. Oni sami uważają swoje lęki za w pełni uzasadnione. I rzeczywiście, pewnego letniego dnia Michael znika bez śladu. Pytanie brzmi: demony czyjej przeszłości upomniały się o chłopca?

Chcąc odnaleźć Michaela, Winterowie cofają się pamięcią do zdarzeń, które mogły doprowadzić do rodzinnej tragedii, odsłaniając jeden po drugim skrzętnie skrywane sekrety. Odkrywają też, że nie jest jeszcze za późno na stworzenie wymarzonej rodziny.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

Femina domi | 2019-02-20

Lisa Tucker stworzyła bardzo ciekawych bohaterów. Trudno jest ich nie lubić, ale trudno też pałać do nich sympatią. Czyta się o nich troszkę jak o zjawisku. Młodzi, nieźle sytuowani, bardzo zaborczy w stosunku do swojego syna. Dmuchają i chuchają na niego jakby był ze szkła. Usuwają spod nóg każdą przeszkodę, nie pozwalają na samodzielne poznawanie świata, a kiedy w końcu się przełamują, kiedy Kyra pozwala dziecku pobawić się w przydomowym ogródku, on znika. I tu rozpoczyna się prawdziwa opowieść. Poznajemy losy Kyry i Davida, ich historię, ciemne sprawki, przeszłość, z której nie są dumni. Okazuje się, że nawet z pozoru niewinne osoby mają swoją historię, swoją przeszłość, która może mieć ogromny wpływ na przyszłość.

Plusem powieści Lisy Trucker jest to, iż jej bohaterowie nie mają wydumanej tej wspomnianej przeszłości. Nie są to niestworzone historie, ale bardzo realne, dotykające wielu ludzi. Sposób dochodzenia do...

Jolka | 2019-02-08
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 08 lutego 2019

Każde małżeństwo ma trzy historie: historię męża, żony oraz tę, którą tworzą razem. To motto tej książki.
Kiedy więc w ustabilizowanym, spokojnym, dziesięcioletnim pożyciu dwojga doświadczonych osób wydarza się tragedia nikt nie umie znaleźć odpowiedzi na pytanie: dlaczego? A tu, aby odkryć prawdę, trzeba sięgnąć w przeszłość małżonków.
On, rozwiedziony błyskotliwy naukowiec. Ona wcześniej niezamężna matematyczka. Po pięciu latach wspólnego życia rodzi się syn. I oto w wieku pięciu lat uwielbiany przez wszystkich potomek po prostu znika z podwórka.
Autorka uruchamia całą historię życia obojga małżonków. Tyle tu sekretów, tyle tajemnic, że czasem trudno się w tych relacjach połapać.
Porusza trudne tematy rozwodu, wychowania w niepełnej rodzinie, braku matki, narkomanii, nadopiekuńczości rodziców. Nie są to sprawy proste, niemniej opisane przenikliwie i z wielką wrażliwością.
Dobra, nawet bardzo dobra pozycja, z pewnością wartościowa. Lekko nużąca, przyznaję, a to, co przeszkadza...

Ewa | 2019-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

oliwka | 2018-10-29

Książka ogólnie fajna, dobrze się czyta. Szkoda tylko, że autorka tak szybko zakończyła powieść... czegoś mi brakuje...

kasicek87 | 2017-09-23
Przeczytana: 23 września 2017

Wzruszająca opowieść o małżeństwie, które w obliczu rodzinnego dramatu musi odkryć przed sobą skrywane sekrety.
Książka napisana jest w sposób dosyć powolny, tak jakby Autorka chciała przygotować czytelnika na kolejne szokujące fakty dotyczące bohaterów.
Mimo tego, że każda z postaci miała coś na sumieniu, to jednak trudno przekreślić którąkolwiek z osób. Czasami życie kieruje nas w niewłaściwym kierunku i popycha do czynów, które mają zgubne konsekwencje.

natalab3 | 2017-06-03
Na półkach: Przeczytane, 2017

Miała potencjał, ale coś gdzieś nie zagrało.

blair17 | 2017-04-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Całkiem wciągająca lektura, z dość zaskakującym jak dla mnie zakończeniem (niby powinnam się domyślić), minus za skumulowanie wątków - momentami trudno było nadążyć kto jest kim.

virgo123 | 2016-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Taka trochę dziwna ta książka, według mnie... Historia jest ciekawa, ale jakoś bardzo mnie ta książka nie wciągała, czasami mnie nużyła, nie mogłam też gdzieniegdzie się połapać w treści, a już na pewno w tych rozdziałach, które były przedstawione w formie listów do matki, nie wiedziałam w ogóle, kto je pisał. Doczytałam do końca, bo byłam ciekawa, jak się skończyło to całe zamieszanie z porwaniem, a samo zakończenie było tak byle jak napisane, jakby na szybko.

książek: 2088
Ulka | 2015-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2015

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Pewnych rzeczy nie da się uniknąć. Prawda zawsze wychodzi na jaw. Powieść nie dołączy do moich ulubionych,ale ma w sobie to coś.

książek: 2037
Nalupia | 2013-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2013

Książka dobra, wciągająca i utrzymująca czytelnika w napięciu. Dobre połączenie wątków obyczajowych, kryminalnych i psychologicznych.
Mimo to czuję pewien niedosyt. Zabrakło mi Tego Czegoś w zakończeniu.
Jednak nie żałuję, że przeczytałam :)