Kruche szczęście

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Winters in Bloom
Ag2S

Każde małżeństwo ma trzy historie: historię męża, żony oraz tę, którą tworzą razem. Kyra i David Winter są małżeństwem z dziesięcioletnim stażem. Mają piękny dom, ustabilizowane życie zawodowe i pięcioletniego syna Michaela. Jednak ze względu na skomplikowane doświadczenia, z czasów gdy nie byli jeszcze małżeństwem, Kyra i David obawiają się o trwałość swego szczęścia. Wszyscy postrzegają...

Kyra i David Winter są małżeństwem z dziesięcioletnim stażem. Mają piękny dom, ustabilizowane życie zawodowe i pięcioletniego syna Michaela. Jednak ze względu na skomplikowane doświadczenia, z czasów gdy nie byli jeszcze małżeństwem, Kyra i David obawiają się o trwałość swego szczęścia. Wszyscy postrzegają Winterów jako nadopiekuńczych rodziców. Oni sami uważają swoje lęki za w pełni uzasadnione. I rzeczywiście, pewnego letniego dnia Michael znika bez śladu. Pytanie brzmi: demony czyjej przeszłości upomniały się o chłopca?

Chcąc odnaleźć Michaela, Winterowie cofają się pamięcią do zdarzeń, które mogły doprowadzić do rodzinnej tragedii, odsłaniając jeden po drugim skrzętnie skrywane sekrety. Odkrywają też, że nie jest jeszcze za późno na stworzenie wymarzonej rodziny.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

książek: 2017
Ulka | 2015-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2015

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Pewnych rzeczy nie da się uniknąć. Prawda zawsze wychodzi na jaw. Powieść nie dołączy do moich ulubionych,ale ma w sobie to coś.

virgo123 | 2016-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Taka trochę dziwna ta książka, według mnie... Historia jest ciekawa, ale jakoś bardzo mnie ta książka nie wciągała, czasami mnie nużyła, nie mogłam też gdzieniegdzie się połapać w treści, a już na pewno w tych rozdziałach, które były przedstawione w formie listów do matki, nie wiedziałam w ogóle, kto je pisał. Doczytałam do końca, bo byłam ciekawa, jak się skończyło to całe zamieszanie z porwaniem, a samo zakończenie było tak byle jak napisane, jakby na szybko.

slowo_daje | 2012-09-04

Bardzo lubię książki, które trzymają w napięciu aż do ostatniej strony, a ta do takich zdecydowanie należy. Świetnie zbudowana atmosfera napięcia i niepokoju, jakby nad bohaterami zbierała się ciemna chmura, którą widzą wszyscy za wyjątkiem ich samych, rozwiązanie zagadki zniknięcia Michaela, jak dla mnie, nie do przewidzenia. Polecam i fanom powieści psychologicznych, i kryminałów, i dobrych obyczajówek.

aleksnadra | 2012-10-14
Przeczytana: 09 października 2012

Lisa Tucker proponuje nam coś zaskakującego: osobliwe studium ludzkiej psychiki i jej wpływu na otoczenie.

Rodzina jest stałym, nienaruszalnym elementem naszego życia. Jest parasolem ochronnym, który strzeże przed złem, pomocną dłonią w trudnych chwilach, oazą spokoju, szczęścia i poczucia bezpieczeństwa, opoką i fundamentem pod przyszłe relacje międzyludzkie, tworzenie przyjaźni, związków. To dzięki rodzinie człowiek uczy się budowania własnej wartości, samodzielności, zaufania. Niestety, czasem zdarza się, że rodzina jest przyczyną naszych niepowodzeń i problemów, generowanych od strony psychiczno- emocjonalnej. Właśnie z takim przypadkiem spotkamy się w książce Lisy Tucker "Kruche szczęście".

Kyra i David Winter są małżeństwem od 10 lat i rodzicami 5-letniego Michaela. Zanim zaczęli wspólne życie, oboje przeżyli traumatyczne wydarzenia, a wspólnie podwajali ryzyko wystąpienia następnych. Kyrę i Davida można nazwać emocjonalnymi rozbitkami usilnie łapiących się chwil szczęścia...

książek: 2025
Nalupia | 2013-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2013

Książka dobra, wciągająca i utrzymująca czytelnika w napięciu. Dobre połączenie wątków obyczajowych, kryminalnych i psychologicznych.
Mimo to czuję pewien niedosyt. Zabrakło mi Tego Czegoś w zakończeniu.
Jednak nie żałuję, że przeczytałam :)

beataj | 2013-10-30
Przeczytana: 30 października 2013

Czytając czułam się podminowana, jakby ktoś stał mi za plecami... Trzyma w napięciu, jednocześnie przypominając, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a wcześniejsze działania mogą kiedyś wrócić do człowieka

szpileczka | 2012-11-24
Przeczytana: 15 listopada 2012

Jednym słowem wciągająca!! Chciałam ją odłożyć, doczytać później ale się nie dało:) Z każdą stroną człowiek chce wiedzieć więcej o bohaterach, dlaczego, jak, z kim?? Autorka doskonale opisuje emocje, którymi kierują się ludzie...

Muminka | 2013-06-01
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie mogłam się oderwać zwłaszcza ze tematem jest porwanie pięciolatka. Dla mnie to największa tragedia gdy znika dziecko. Jakaś tajemnicza osoba podaje się za siostrę matki Michaela. Poznajemy mroczne rodzinne tajemnice i mamy wgląd w genezę porwania. Akcja wartka, autorka umiejętnie stopniuje napięcie gmatwając tropy. Jaką rolę odgrywa Amy/Hannah? Czy pierwsza żona Davida, ojca dziecka maczała palce w zniknięciu?
Jeśli chcecie znaleźć odpowiedź na pytania, zapraszam do lektury.

| 2013-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 maja 2013

Dziwna książka. Studium psychologiczne kilku postaci i analiza wpływu dzieciństwa na życie dorosłego człowieka. A do tego opis kilku chorób. No dziwna. Mimo wszystko skończyłam, bo chciałam wiedzieć, co będzie dalej, ale nie jest to książka, którą z pełnym przekonaniem będę polecać innym.

kasicek87 | 2017-09-23
Przeczytana: 23 września 2017

Wzruszająca opowieść o małżeństwie, które w obliczu rodzinnego dramatu musi odkryć przed sobą skrywane sekrety.
Książka napisana jest w sposób dosyć powolny, tak jakby Autorka chciała przygotować czytelnika na kolejne szokujące fakty dotyczące bohaterów.
Mimo tego, że każda z postaci miała coś na sumieniu, to jednak trudno przekreślić którąkolwiek z osób. Czasami życie kieruje nas w niewłaściwym kierunku i popycha do czynów, które mają zgubne konsekwencje.