Dom otwarty

Wydawnictwo: Libros
Open house
8373112073
agasta

„Dom otwarty” to historia miłości, ale też zwycięska próba pokochania samej siebie, bez czego trudno pogodzić się ze światem. Samantha nie przypuszczała, że odejście męża wpędzi ją w otchłań rozpaczy. Mimo osamotnienia pragnie odbudować swoje życie ze względu na syna. Wcześniej, będąc na utrzymaniu męża, nie troszczyła się o domowy budżet. Teraz zmuszona jest zarabiać na życie i zaciągnięty...

Samantha nie przypuszczała, że odejście męża wpędzi ją w otchłań rozpaczy. Mimo osamotnienia pragnie odbudować swoje życie ze względu na syna. Wcześniej, będąc na utrzymaniu męża, nie troszczyła się o domowy budżet. Teraz zmuszona jest zarabiać na życie i zaciągnięty kredyt. Któregoś dnia poznaje Kinga. Ten niezwykle spontaniczny i czuły mężczyzna namawia ją do wyjścia naprzeciw ludziom i odrzucenia bolesnej przeszłości. Między nimi zawiązuje się nić przyjaźni. Czy Sam pozwoli, aby przerodziła się w głębokie uczucie?

Katherina87 | 2012-11-21

Epizod z życia poczciwej, choć nie pozbawionej śmieszności rodziny mieszczańskiej.Państwo Żelscy, mieszczanie, na skutek snobistycznych zachcianek zaczynają naśladować styl życia bogaczy. Pewnego dnia postanawiają wydać bal, który okazuje się początkiem wielu komplikacji towarzyskich i rodzinnych.Świetny humor sytuacyjny, ciekawie zarysowane postacie i interesujące obserwacje obyczajowe to niewątpliwe zalety tej sztuki komediowej z 1883 roku.

katherine1st | 2013-12-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Książka do przeczytania "na podglądzie". Streszczenie by wystarczyło. Historia do bólu przewidywalna. Ani szczególnie mądra, ani szczególnie wzruszająca. Nic, dosłownie nic w niej nie znalazłam godnego uwagi. Naprawdę szkoda czasu na takie nijakie książki.

agpela | 2013-11-28
Przeczytana: listopad 2013

Troszkę nie wyobrażam sobie abym musiała do własnego domu wpuszczać obcych ludzi, aby dać radę spłacać kredyt ;) Ale książkę czyta się fajnie - tak spokojnie :)

mhm | 2013-05-09

Traf chciał, że po bolesnym rozstaniu z chłopakiem postanowiłam przeczytać coś lekkiego. Rzecz jasna miała być to książka zupełnie NIE o miłości, związkach, małżeństwie etc, etc... Po 20 min szukania w bibliotece czegoś odpowiedniego postanowiłam wybrać na "chybił - trafił", no i padło na "Dom Otwarty". O czym Jest ta książka? Oczywiście o miłości, małżeństwie i związkach! Nigdy jednak nie przypuszczałabym, że przyniesie mi taką ulgę.
Samantha, podobnie jak ja, została porzucona i zupełnie nie umie odnaleźć się w nowej sytuacji. Można powiedzieć, że równocześnie przeżywałyśmy podobne emocje - od smutku po gniew. Tak samo czułyśmy się oszukane i rozczarowane nie tylko swoimi wybrańcami, ale również tym co wmawiano nam od dziecka ("miłość na całe życie" i inne bla, bla, bla"). Patrząc z tej perspektywy muszę przyznać, że autorka zna się na rzeczy i udało jej się realistycznie oddać to co czuje się w takich sytuacjach. Śmieszy mnie to, że obie, wraz z bohaterką, po rozstaniu...

Alicja | 2013-04-28
Przeczytana: 03 lutego 2013

Bardzo dobre "czytadło". Intryga,romans, zbrodnia i arystokracja. Wszystko owiane tajemnicą. Znakomita relaksująca lektura.

KokodeJaneiro | 2012-01-06

Historia trzymająca w tajemnicy sekrety do końca. Warto, latem, pod gruszą...

assumanti | 2012-10-11
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka