Starożytne wieczory 2 Tomy

Wydawnictwo: Muza
Ancient evenings
83-7079-407-6
Ewa

Powieść historyczno-erotyczna,zmysłowa i piękna.Wyobraźnia autora tchnęła życie w wymarłą cywilizację starożytnego Egiptu,ujawnia lęki i namiętności,które nie zmieniają się od ponad tysiąca lat.Ukazuje również seksualne kontrowersje:kazirodztwo i "homoseksualizm wojenny".Książka wywołała duże poruszenie w środowisku amerykańskim.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: wikipedia

mm8371 | 2016-10-10
Przeczytana: 10 października 2016

Tu-taj, tu-taj- wszystko jest celowe
Wszystko jest celowe
Tutaj, tutaj, wszystko jest trzymane w środku
Więc zaryzykuj i wyjdź na zewnątrz
Twoje nadzieje, twoje sny, twój raj
Herosi, idole pęknięci niczym lód

Tu-taj, tu-taj- wszystko jest trzymane w środku
Więc zaryzykuj i wyjdź na zewnątrz
Poczuj frustrację twarzą w twarz
Punkt widzenia tworzy więcej fal
Więc zaryzykuj i wyjdź na zewnątrz

Zaryzykuj i wyjdź na zewnątrz
Nie śpij i powiedz, że próbowałeś
Spotkaj frustrację twarzą w twarz
Punkt widzenia tworzy więcej fal
Więc nie śpij i powiedz, że próbowałeś
Powiedz, że próbowałeś- powiedz, że próbowałeś
Tak, nie śpij i powiedz, że próbowałeś

śmierdzi w tych grobowcach okrutnie...a w Tebach wali mułem i zgnilizną...a ich wierzenia są tak popieprzone,że nawet kapłani mylą kolejne wcielenia Amona....a jaka tam rozpusta,wyuzdanie...parzą się na widoku...rodzinnie,rzec można familijnie...albo też służbowo i ceremonialnie...i jaki to wszystko piękne,plastyczne,w zasięgu wzroku i innych...

Marcin | 2013-05-09

Norman Mailer wiódł awanturniczy żywot. Taka jest również ta powieść. Niekiedy wywołuje odległe skojarzenia z twórczością Charlesa Bukowskiego, jednak dotyczy to wyłącznie jej dosadności i obsceniczności. Powieść przesycona erotyką, często o homoseksualnym zabarwieniu, a wszystko to otoczone mistyczno-religijną aurą Egiptu czasów Ramzesa II. Z jednej strony rzecz ma miejsce w czasie jednego tylko wieczoru, z drugiej jednak opowieść obejmuje losy bohatera przeżywającego kolejne cztery wcielenia, początkowo niezwykle dynamiczne i pełne rozmaitych ekscesów (szczególnie dotyczących stosunków bohatera będącego wpierw woźnicą rydwanu, następnie kapłanem i nadzorcą haremu faraona, z samym faraonem, jego żoną Nefertari, czy też z jedną z kobiet należących do haremu, ze względu na tuszę nazwaną Kulką Miodu). Zaczyna się od niezwykle sugestywnej, ponurej, lecz w jakiś sposób urzekającej scenerii świata "po drugiej stronie", gdzie powieść znajduje też swój kres. Wszystko jest tak "soczyste",...

Anteros | 2012-06-14
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 14 czerwca 2012

Trudno określić tą książkę jako powieść historyczna. Jest to raczej wariacja czy też bajka na temat starożytnego Egiptu. I do tego bajka dla dorosłych czytelników. Dużo w niej seksu, bardzo naturalistycznego.
Początek jest dość ciężki i czytelnicy mało cierpliwi mogą odpaść. Od trzeciej części jednak się już rozkręca i czytanie tej książki to sama przyjemność.

TorLara | 2017-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2001