O wędrowaniu przy zasypianiu

Wydawnictwo: Hokus-Pokus
83-60402-05-1
Corallo

Ta piękna książka powstała z myślą o dzieciach, które nie chcą zasnąć, a takich jest zdecydowana większość. Krótki tekst tylko podpowiada, w co mogą zamienić się niesforne paluszki, wystające spod kołdry - mogą być wyspami na oceanie, wygrzewać się na piasku, być stadem lecących ptaków, ogromnym mostem, literami w książce, krasnoludkami w czerwomych czapkach... Piękne ilustracje Iwony...

Piękne ilustracje Iwony Chmielewskiej pobudzają wyobraźnię. Autorka delikatnie, z ogromną wrażliwością i smakiem prowadzi małych czytelników przez poszczególne, magiczne krainy. Pastelowe, misternie utkane obrazy oraz króciutki, inspirujący tekst, z pewnością pomogą w łagodny sposób przenieść małych czytelników w krainę snu.
Ta książka to prawdziwa uczta dla oka. Sprawi ogromną przyjemność zarówno dzieciom, jak i rodzicom, którzy chcą utulić swoje pociechy do snu.

źródło opisu: Wydawnictwo Hokus-Pokus, 2006

źródło okładki: http://www.hokus-pokus.pl/ksiazka/29/index.html

aga | 2015-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Moja córka przeczytała tą książeczkę w bibliotece i kazała mi ją wypożyczyć do domu. Potem przeczytała ją raz jeszcze w autobusie gdy wracałyśmy do domu. A w domu zdjęła skarpetki, przykryła swoje nóżki kocem i wystawiła swoje paluszki. Czytając zerkała na nie. Poruszała nimi. I dalej czytała. Ja obserwowałam Ją z ukrycia i bardzo dobrze się bawiłam, bo widziałam że ta książka Ją niezmiernie zaciekawiła. Rozbudziła Jej wyobraźnię. A przed snem powiedziała że musi ją zabrać do szkoły żeby pokazać ją ukochanej pani, która na pewno przeczyta ją dzieciom.
Chyba nie ma lepszej rekomendacji do przeczytania tej książki? Polecam

Tania | 2017-05-06
Przeczytana: 06 maja 2017