W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko

Wydawnictwo: Dwie Siostry
Róża_Bzowa

W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko! Skąd o tym wiem? Czasem słyszę, jak warczy, mruczy i gulgocze. Po jedzeniu czuję, jak rośnie, a kiedy za długo go nie karmię - wpada we wściekłość! Gdy długo się nie odzywa - zaczynam się niepokoić. To w końcu moje zwierzątko, które w nocy odstrasza warczeniem duchy! Dowcipna książka o małej dziewczynce i niezwykle tajemniczym zwierzątku. - Myślisz,...

W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko!

Dowcipna książka o małej dziewczynce i niezwykle tajemniczym zwierzątku.

- Myślisz, że ono nie wyskoczy?
Miałam nadzieję, że nie. Bo niby którędy?
- A jak tam weszło? - zapytał kolega.
- Nie wiem - wyznałam szczerze.
- Może wypiłaś wodę z kałuży? - zastanawiał się kolega. - Albo nie umyłaś rąk przed jedzeniem? Zwierzątko było małe jak bakteria, więc je połknęłaś, a teraz ono rośnie i rośnie?
Całkiem możliwe!

Po jednym ze spotkań autorskich młoda mama opowiedziała mi zabawną historię. Jej paroletnia córeczka, wsłuchawszy się w swój burczący brzuch, nabrała przekonania że mieszka w nim jakieś zwierzątko. Stwierdziłem, że to fantastyczny pomysł na książkę.
Grzegorz Kasdepke

Ilustracje: Tomek Kozłowski

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2012

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

xxgetuglyxx | 2012-12-15
Przeczytana: listopad 2012

Nawet fajna, tylko trochę krótka. Ale i tak polecam wszystkim!

Monika Posiadała | 2015-10-09
Na półkach: Przeczytane, Dzieciakowe, 2015
Przeczytana: 09 października 2015

Kocham Grzegorza Kasdepke i Wydawnictwo Dwie Siostry. Dziękuję za uwagę! ;)

czubajka | 2013-11-05

Bardzo przyjemnie się ogląda ta książkę - posiada ładne i zabawne ilustracje na kazdej stronie. Temat książki już mniej mi sie podoba - dosyć dziwaczny i brakuje końcowego wyjasnienia, może budzić lęk dziecka.

Tymon | 2013-12-16

fajna, śmieszna, w sam raz dla dzieci

ola | 2014-02-20

super śmieszna&%$#@!^