Dziedzictwo

Cykl: Dziewiąty Mag (tom 3)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
dziewiąty mag
Dice

Naczelni Czarnoksiężnicy nie zgadzają się, aby Amanda została zaprzysiężona i stała się jedną z nich. Cofają zaklęcie, dzięki któremu dorosła, i odsyłają ją do Oazy Szkolnej. Jednak dziewczyna buntuje się i ucieka. Tymczasem wąwóz za Kamieniołomami Demonów zaczyna się otwierać. Uwięzieni w nim Rozpaczający tylko czekają na to, by móc się z niego wydostać. Jeśli im się uda, świat Dziewięciu Miast czeka zagłada… Czy pozbawiona pamięci Ariel zdoła pomóc córce i uratować czarodziejską cywilizację?
Jaką tajemnicę kryje Morren City? Kim są Sheridan, Yermin i dlaczego poszukują istoty, którą
określają mianem "cyborium"?
To i wiele więcej w długo oczekiwanej ostatniej części trylogii "Dziewiąty Mag"!

źródło opisu: http://nk.com.pl/dziewiaty-mag-dziedzictwo/1854/ksiazka.html

źródło okładki: http://nk.com.pl/dziewiaty-mag-dziedzictwo/1854/ksiazka.html

Shimik | 2015-12-16

Nareszcie!!! Po około roku oczekiwania książka wróciła do biblioteki!!! Od razu ją zgarnąłem aby nikt mnie nie uprzedził i tak długo czekałem. Teraz skończyłem całą trylogię. Mogę już też powiedzieć, że pierwszy tom podobał mi się najbardziej. Tak to zazwyczaj jest, że pierwsza część podoba się najbardziej. Cała trylogia Dziewiątego maga jest przyjemna i aż chce się ją czytać. Polecam Wam tą lekturę. Nie pożałujecie!

Scarlettrose | 2016-03-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 16 marca 2016

No i stało się, skończyłam czytać ostatni tom 9 maga. Długo odwlekałam tę chwilę ale nie dla tego, że nie chciałam ale dlatego, że niestety to ostania część i więcej już nie ma. To oznacza pożegnanie z moimi ulubionymi bohaterami ale cóż kiedyś trzeba było to zrobić i się pożegnać.
Książkę jak zwykle czyta się szybko, za szybko.
Jak wiadomo Amanda znika a Ariel (której przywrócono pamięć) rusza na poszukiwania. Pojawia się również niebezpieczeństwo zagrażające miastom. I jak zwykle Ariel udaje się trafić w sam środek i nieźle namieszać.
Książka niestety jest trochę gorsza od poprzednich części. Jak dla mnie zakończenie jakieś takie nie do końca, brakuje czegoś.
Książkę jednak warto przeczytać, choćby z tego powodu, żeby dowiedzieć się jak się ta cała historia zakończy oraz by pożegnać się z Markusem, Ariel i Amandą.

Cezar Kolcz | 2018-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2018

ŻAŁUJE, że zabrałem się za tą książkę. Pierwsza część była wspaniała - pochłonęła mnie w całości i nie mogłem się od niej oderwać mimo braku czasu i egzaminów. Druga część była nawet nawet - dało się znaleźć jakieś plusy. Ale TA część? Nie znajdę nic na jej obronę. Autorka na pewno miała dobry zamiar - przedstawić przeszłość dziadka głównej bohaterki/ojca głównej bohaterki. Ale wprowadzenie żywych opisów gwałtu, obcinania piersi, zniewolenia umysłowego? Czytało się jak książkę z innej - słabszej - serii. Nie polecam. Wolałbym jej dosłownie nie tykać zamiast burzyć sobie wizję świata z części pierwszej - pięknej opowieści o ratowaniu smoków i życia ludzi.

Linoskoczek | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Książka składa się z dwóch części.

Pierwsza to mydlana opera na wycieczce.
Bohaterki są dwie. Matka i córka, obydwie piekielne zdolne, podziwiane i każdy, poza zaprzysiężonymi wrogami – karierowiczami dałby się za nie zaszlachtować. Ten fan club tworzą: smok, czarodzieje, uczniowie. Zazdrośnicy to naczelni magowie, którzy nie mogą ścierpieć, że jakaś smarkula i jej bezczelna matula z innego świata będą im się szarogęsić. Więc ustawiają je po kątach. Choć oczywiście im się to nie udaje. Obydwie tzn. matula i córunia są zbyt potężne.
Bohaterkom udaje się wszystko, w części pierwszej zmierzają do wąwozu, w którym żyją Rozpaczający. Zbawczynie świata chcą ten wąwóz zamknąć, by zło się nie przedostało. Po drodze wędrowniczki zachwycają się tym, że tak pięknie wokoło.
Autorka częstuje nas mrowiem kreacji nie udając nawet, że w ich mnożeniu zachowuje jakikolwiek umiar i potrzebę. Należy zapomnieć w związku z tym o jakimkolwiek sensie. Pomysły są rzucane jak węgiel łopatą, ile...

raven | 2013-09-27

Primo - osoby kąśliwe nadają smaczku kreowanym światom. Te potrafiące się bronić są albo kochane, albo nienawidzone. Lecz niestety nudzą gdy pojawia się ich rozszczebiotane stadko na każdej stronie.
Secondo - wtrącenia myśli bohaterów uważam za zbędne. Nie wiem co autorka zamierzała nimi osiągnąć, ale z książek o dobrej narracji z przyzwoitym tempem skonstruowała jakąś telenowelę niskich lotów.
Terzo - w tej części nic nie różni dwóch światów. Z armii ciekawych kontrastów pozostały tylko resztki i do tego marne.
Reasumując - całą trylogię określa jedno zdanie: zaczęło się dobrze, a wyszło jak zwykle. Niestety.

Karol Korol | 2013-09-20
Przeczytana: 20 września 2013

Kolejna książka, która mnie osobiście bardzo rozczarowała. Przystępując do lektury miałem spore nadzieje. Tym bardziej, że poprzedni tom sugerował, iż akcja skupi się na Amandzie. Niestety tak nie jest. Początek książki jeszcze nie jest taki zły, ale im głębiej w las tym gorzej. Samo zakończenie też nie zachwyca. Wszystko skwitowane kilkoma zdaniami.
Jeszcze może na koniec, jeśli się ktoś waha - kupić, czy nie - to odradzam. Spokojnie można poczekać, aż pojawi się ta pozycja w bibliotekach.

Karlajn18 | 2013-12-20

Koniec, nie mam sił, by dalej czytać.
Ostatnia część, mnie szczerze zawiodła. Czekałam, z nadzieją, że to rozniesie moją wyobraźnię i wszystko inne. Przeczytałam nawet pierwszą i drugą część by powspominać, jak Ariel wyzwała nieugiętego strażnika, który chciał odkryć jej tożsamość.
Początek zapowiadał się nawet dobrze. Ariel w humorze wraca z pracy, robi sobie krzywdę, a później wykłuca się z doktorem. Myślałam, że ksiażka będzie w całości opowiadać o Amandzie, że temat Ariel i Marcusa po ich śmierci jest skończony. Jednak nie.
Autorka niepotrzebnie nawrzucała nam nowych informacji i rzeczy. Wprowadzenie nowego bohatera i stworzenie nowego miasta było beznadziejnym pomysłem. Moim zdaniem, pisarka powinna skończyć na drugiej części, zakończyć wszystkie wątki zaczęte i pozwolić żyć bohaterom, z myślą, że są bezbieczni bez złej czarownicy. :)

Wonderlandofbooks | 2014-03-10
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, 2014
Przeczytana: 10 marca 2014

Jest to trzecia i ostatnia część trylogii ,,Dziewiątego maga". Nie powiem na książce się zawiodłam.

Kiedy w Dziewięciu Miastach zapanował spokój, mieszkańcom wydaje się, że teraz tak jak mówi przepowiednia Amanda,dzięki której nadal żyją, zostanie zaprzysiężona i stanie na czele czarnoksiężników. Ale naczelni mają inne plany- nie mogą znieść tego, że kobieta jest od nich lepsza, nie mówiąc o tym, że Amanda jest jeszcze małolatą i postanawiają cofnąć zaklęcie,dzięki któremu wydaje się dorosła i wysłać ją do Oazy Szkolnej, na co sama zainteresowana nie chce się zgodzić, tym bardziej,że przeczuwa, że miastom może zagrażać niebezpieczeństwo.
Kiedy dowiaduje się z pamiętnika dziadka co może grozić mieszkańcom miast postanawia bez namysłu interweniować i rusza na pomoc.

Koniec drugiej części dał mi nadzieje, że główną bohaterką trzeciej części będzie Amanda (tym bardziej, że kiedy pojawiła się w 2 tomie coś zaczęło się cokolwiek dziać), ale nic bardziej mylnego.
Początek książki...

Dariusz Gruca | 2018-03-02
Przeczytana: 28 lutego 2018

Hmm z tą częścią mam pewien problem. Była ona moim zdaniem trochę przekombinowana. Zdecydowanie najbardziej podobała mi się druga część. Ale warto przeczytać dla zakończenia całości historii :)

Charlie1608 | 2014-03-05
Przeczytana: 05 marca 2014

Tak jak niesamowicie podobała mi się część pierwsza i druga, tak strasznie zawiodłam się na części trzeciej.
Pomijając całą zawiłość akcji, nagłe olśnienia bohaterów, ich zwycięstwa i klęski, jest milion wątków, które są dla mnie kompletnie nie zrozumiałe.
Wprowadzenie kilkunastu bohaterów w ostatniej części cyklu a na dodatek tak mocno okrojony epilog sprawia, że i tak dałam więcej gwiazdek niż powinnam.

Osobiście jestem niesamowicie rozczarowana, bo liczyłam na naprawdę dobry tekst. Połowę rzeczy zostało niedopowiedzianych albo tak szybko wytłumaczonych, że praktycznie niezrozumiałych. Gdyby autorka podzieliła to na dwie części i jakoś rozwinęła bardziej, może coś by z tego było.

Nie polecam, ale jeżeli ktoś przeczytał już dwie poprzednie, niech przeczyta i tą. Fantastycznie widać, jak podejście wpływa na kształt książki.

W skrócie : za szybko, za dużo, zbyt pobieżnie. Miałam wrażenie, że autorka chce wszystko wyjaśnić w jednym zdaniu, a niestety tak się nie da.

Jeszcze...