Dziedzictwo

Okładka książki Dziedzictwo
Alice Rosalie Reystone Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Dziewiąty Mag (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Dziewiąty Mag (tom 3)
Nasza Księgarnia
2013-01-01
2013-01-01
dziewiąty mag

Eeeeeee, ta książka to katastrofa. Nawet brakuje mi słów aby to opisać 🙈 Nie polecam.

Słabiutko.
Wkraczając w świat dziewiątego maga zachwyciłem się światem, pomysłem i akcją. Drugi tom był nieco inny jednak nie odbiegał bardzo od stylu tego cyklu.
Trzeci tom jednak to pomieszanie z poplątaniem. Główna bohaterka która charakteryzowała się mocą, stanowczością i charakterkiem zachowuje się jak ubezwłasnowolniona marionetka, z którą można zrobić wszystko. W tej książce wszystko jednak oznacza jakieś perwersyjne i wyuzdane akcje seksualne. Mamy tu opis ostrego wykorzystywania, gwałtu, i różnych dziwnych odmian stosunków. To właściwie wszystko co czarny bohater robi z naszą Ariel, syrenami i innymi kobietami.
Do tego Amanda, która jak zwykle jest niesamowita, jako jedyna nie traci mocy, a mimo wszystko nie wie że jej matka jest w tarapatach. Cudowne dziecko dopiero na końcu trzeciego tomu po raz kolejny okazuje się niesamowita i ratuje wszystkich z tarapatów.
Cóż, dobry pomysł jednak spalony.
Średnio polecam.

Słabiutko.

Cóż. Pierwszy tom był dla mnie obiecujący. Tym razem jednak apetyt malał w miarę jedzenia. Trzecią część wymęczyłam tylko po to, żeby dokończyć serię. Szkoda bo zapowiadał się ciekawie. Mam jednak wrażenie, że pomysł zakończenia trochę przerósł autorkę.

Pierwsze dwa tomy wspominam w miarę dobrze, niestety trzeci tom wiele razy odkładałem po przeczytaniu kilku stron. Po roku udało mi się przysiąść i przeczytać całą książkę, jednak że wszystkich książek które kiedykolwiek czytałem ta zdecydowanie należy do tych które mnie po prostu nudziły i rozczarowały. Szkoda, bo pierwsza część Dziewiątego Maga była ciekawa.

No i tak dobrze się czytało ale szału nie było niestety
Od czytadełko o :D

No i tak dobrze się czytało ale szału nie było niestety
Od czytadełko o :D

I i II tom tej serii jak dla mnie świetny, III tom to istna katastrofa. Rozczarowanie w 100%

Znacie to uczucie, gdy książka odbiera dech w piersiach i nie pytając Was o zdanie zabiera do innego świata?
Niestety, ta książka do takich nie należy.

Czytałam ją wieki temu, ale nadal pamiętam to znudzenie i zażenowanie niskią opinią autorki o inteligencji czytelnika. Nudny główny wątek, odgrzewane z pierwszej i drugiej części problemy.
Po lekturze pierwszej książki cyklu zdecydowałam, że nie przepadam za Ariel, ale charakter Marcusa całkiem mi podpasował.
Niestety, dwie książki później cofam swoją decyzję i z ulgą zamiatam wesołą parkę pod dywan zapomnienia. To samo z córką Ariel, czyli Amandą.
Mam nadzieję, że autorkę do napisania tej książki zmusiły są podpisane umowy, bo nic innego nie tłumaczy oddania jej do druku.

Czuję się winna stawiając tak niską ocenę, ale to jedna z gorszych książek jaka wylądowała na mojej półce. Wybacz polska fantastyko, nadal trzymam za Ciebie kciuki!

Niestety, ta książka do takich nie należy.

Po lekturze pierwszej książki...

książka interesuje od początku, szybko sięgniesz po kolejny tom by zaspokoić wiedzę o bohaterach. extra polecam

Na szczęście tom 3 zniszczył niesmak po wcześniejszym tomie, chodź nie umywa się do tomu 1 który był najlepiej dopracowany i najlepiej mi się słuchało. Tom zdecydowanie 16+

na zmianę z adiobookiem ....polecam

na zmianę z adiobookiem ....polecam