Wietrzne katedry

Alice Rosalie Reystone Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Wietrzne katedry (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Nasza Księgarnia
literatura polska literatura młodzieżowa
Nasza Księgarnia
Wietrzne katedry (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
literatura polska literatura młodzieżowa

Choć może początek książki by na to wskazywał, nie ma tu ani elfów, ani smoków, ani w sumie nic fantastycznego.
Ta książka to jeden z przykładów pisaniny, której wydawało się, że powtórzone odpowiednią ilość razy słowa zapewnią jej sukces.
Tymczasem fabularnie mamy do czynienia z kolejnym smutnym przypadkiem z cyklu "zabili go i uciekł". Dowcip bardzo niskich lotów,...

Cała książka na 8 jednak im bliżej końca tym bardziej na + i bardziej 9/10. Jestem ogromną fanką dziewiątego maga przeczytałam pierwszy tom, i dalej pamietam jaka byłam oczarowana i to długie czekanie na kolejne dwa tomy i przeczytanie po raz kolejny. Tutaj Reystone wraca z inną historią ponownie w świecie elfów. Na początku może być nieco surrealistyczna i chaotyczna...

Nie pamiętałam, czemu chciałam przeczytać tę książkę. Dopiero po lekturze pierwszych stron przypomniałam sobie wypowiedź opisującą ją jako połączenie dystopii, postapo i fantasy. Byłam po prostu ciekawa, co z tego wyjdzie. A wyszła naprawdę świetna powieść, choć akcentów dystopijnych i postapokaliptycznych trochę tu mało. Mam tylko nadzieję, że kolejne części utrzymują...

Jedno zdanie. Nie polecam.

Złapałam w księgarni ze względu na okładkę i znalazłam swoją nową bardzo lubianą serię! Ogromnym zdziwieniem było dla mnie odkrycie, że autorka jest Polką, ale pisze pod pseudonimem. To dobrze! Osobiście stronię od polskiej literatury i mogłabym tylko ze względu na polskie nazwisko na okładce zrezygnować z tej intrygującej i zabawnej lektury.

Nie spodziewałam się po niej niczego. A jest SUPER! Nie jest wybitna, ma swoje problemy, ale wciąga, jest dziwna, oraz masz ochotę złapać za następny tom. A to dla mnie ogromne atuty.

Bardzo słaba. 2 gwiazdki za pomysł. Odniosłam wrażenie, że autorka pisała książkę z dnia na dzień, bez przemyślenia fabuły, co akurat przyjdzie do głowy. Bohaterowie papierowi, jednowymiarowi, statyczni. Główny bohater - wręcz idiota. I na pewno nie było to zamierzone. Język czasem grafomański. Dialogi idiotyczne. Poczucie humoru siermiężne. Tak złej książki dawno nie...

Inna, ciekawa, zabawna. Dużo interesujących bohaterów, z poczuciem humoru i ciekawą osobowością. Chciałabym dać lepszą ocenę. niestety.... Powieść ma duży potencjał, a pozostawia ogromny niedosyt. Nie chcę zdradzać szczegółów. W każdym razie jak kończyłam 3 tom, to byłam pewna, że jest 4, a ja go jakoś pominęłam. Od razu sięgam po kolejną sagę autorki.

Uwielbiam sięgać po literaturę, o której nic nie wiem - albo słyszałem tylko, że "warto" i "dobre" - która mnie zaskakuje. W gatunku fantasy jednakowoż jest już mało takich książek, które są mnie w stanie zaskoczyć - będąc fanem fantastyki od pacholęcia, wydawało mi się, że poznałem już wszystkie motywy i schematy, jakimi się owa literatura cechuje.

To, że mało jest w...

Niestety nie dałam rady... Z każdą kartką miałam bardziej dość tej książki i nie znalazłam w niej nic wartego dalszej mordęgi.

• 2020
  • Fantastyka
  • 2020
  • 2019
  • Legimi
  • 2019

Dodaj cytat z książki Wietrzne katedry