Odkrywcy i ich podróże

Wydawnictwo: Atlas
Entdecker und ihre Reisen
popularnonaukowa
Bacha85

Dzisiejszą wiedzę o naszej planecie zawdzięczamy odważnym żeglarzom i odkrywcom, niezmordowanym badaczom i kartografom wielu narodowości, którzy od czasów starożytnych po wiek obecny starali się wydrzeć Ziemi jej tajemnice. Dziennikarz i naukowiec dr Rainer Kothe podąża śladami najwybitniejszych odkrywców do tajemniczych krain, opisuje pełne przygód podróże i ich konsekwencje dla tubylczej ludności.

źródło opisu: Atlas 1992

źródło okładki: zdjęcie autorskie