Multimedia i rzeczywistość wirtualna

Wydawnictwo: Atlas
Multimedia und virtuaelle Welten
popularnonaukowa
Bacha85

Kolejny tom serii CO I JAK opowiada o tym, co potrafi komputer: komponuje utwory muzyczne, modyfikuje zdjęcia, tworzy filmy rysunkowe, może nawet przenieść użytkownika do wirtualnej rzeczywistości.Błyskawiczna wymiana informacji między odległymi zakątkami kuli ziemskiej przez łącza telekomunikacyjne i przygody w sztucznym świecie- to już nie muzyka przyszłości. Multimedia, czyli zespolenie tekstu, obrazu i dźwięku za pomocą komputera, są znakiem naszych czasów. Andreas Schmenk, Arno Watjen i Rainer Kothe wyjaśniają szczegóły techniczne multimediów i roztaczają przed czytelnikami wizje przyszłości.

źródło opisu: Atlas 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie