Ziemia

Cykl: Co i Jak (tom 39)
Wydawnictwo: Atlas
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Unsere Erde
ziemia, planeta, życie, wszechświat, kosmos
tajus

Wokół Słońca krąży dziewięć planet - "nasza" Ziemia jest jedną z nich. Właśnie o tym ciele niebieskim, jego powstaniu około 4,6 mld lat temu oraz o nieprzerwanych procesach, nieustannie zmieniających oblicze błękitnego globu opowiada w kolejnym tomie serii CO i JAK dr Rainer Kothe. Uświadamia on czytelnikom, jak szeroka jest nasza wiedza o Ziemi i jakie zadania jeszcze przed nami stoją. Ostrzega także przed lekkomyślnym postępowaniem: człowiek pragnie całkowicie zawładnąć Ziemią, zapominając przy tym zbyt łatwo, że sam jest zaledwie jej maleńką cząstką i że powinien zachować naszą planetę dla przyszłych pokoleń.

źródło opisu: okładka

Lausielomanna342 | 2013-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moze

Shizuma | 2013-05-08