Bitwa Warszawska 1920. O Polskę i Europę

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historia
jagarkar

Interesujące ujęcie konfliktu Polski z Rosją bolszewicką 1920 roku, w książce wiele miejsca poświęcono poznaniu celów Rosji oraz filozofii politycznej Józefa Piłsudskiego - czynnikom, które stanowią klucz do zrozumienia genezy tej wojny. Autorzy opisują zbyt mało znany w naszej literaturze wątek postawy narodów kresowych wobec tamtych wydarzeń, pokazując podjęty przez nich wysiłek zbrojny u boku polskiego żołnierza. Uświadamiają oni również, że u źródeł tamtego historycznego zwycięstwa, leżała wielka mobilizacja całego społeczeństwa polskiego w obliczu zagrożonej niepodległości bez względu na podziały polityczne

źródło opisu: Wydawnictwo Rytm, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictworytm.pl/index.php?s=karta&id=499