II wojna światowa. U progu wojny
Pyniu85

W 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej przedstawiamy ekskluzywne, pięknie wydane kompendium wiedzy o tamtych wydarzeniach. Kolejne tomy kolekcji to fascynująca podróż w przeszłość. Wzruszające wspomnienia świadków wydarzeń, mało znane fakty, kulisy największych operacji wojskowych, wielkie bitwy i genialni dowódcy, tajne pakty i międzynarodowe konferencje, niepublikowane wcześniej unikatowe zdjęcia - oto książki, które nikogo nie pozostawią obojętnym. Pamięć tamtych lat nie powinna nigdy przeminąć. Szczególnie w kraju nad Wisłą, który tak tragicznie doświadczyła historia XX wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo New media 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Łukasz | 2015-05-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 11 maja 2015

Dobra książka, lekka i mocno zilustrowana co jest o tyle ważne, że możemy zobaczyć jak wyglądał np. słynny bombowiec Łoś, Karaś itp. czy kilka modeli karabinów.

Jest to pozycja która przynosi sporo "smaczków" dla osób znających już realia przedwojennej II Rzeczypospolitej. Natomiast nie znajdziemy tutaj kompendium tego okresu, książka jest po prostu "szczupła" i ma sporo zdjęć, co ułatwia czytanie i pobudza wyobraźnie. Podsumowując dobra pozycja do wieczornej kawy, ma szansę skutecznie zachęcić młodych ludzi do nauki historii.

Kacper | 2015-03-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia
Przeczytana: 08 lutego 2015

Parę lat temu kupiłem kilka tomów tej serii, ale jakoś nie mogłem zebrać się do lektury. W ferie miałem trochę czasu i przeczytałem wreszcie pierwszy tom. Świetnie opracowane kompendium wiedzy przybliżające ostatnie lata przed wybuchem II Wojny Światowej. Bardzo ładne wydanie, dużo zdjęć, ciekawie napisane. Warto przeczytać. Ja zabieram się za kolejne tomy.

Pyniu85 | 2013-03-27
Przeczytana: październik 2012

Wspaniałe wydanie zawierające wiele informacji i unikatowych zdjęć. Polecam każdemu kto chce dowiedzieć się jak najwięcej o II wojnie światowej.