Cień Węża

Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska
Cykl: Kroniki rodu Kane (tom 3)
Wydawnictwo: Galeria Książki
The Serpent's Shadow
sadie, carter, mitologia, egipt
Sherry

Odkąd młodzi magowie Carter i Sadie Kane nauczyli się, jak postępować ścieżką starożytnych egipskich bogów, wiedzieli, że odegrają ważną rolę w przywracaniu Maat – porządku – w świecie. Nie spodziewali się jednak, że świat stanie się aż tak bardzo chaotyczny. Wąż Chaosu, Apopis, uwolnił się i grozi zniszczeniem świata za trzy dni. Magowie są podzieleni. Bogowie znikają, a ci, którzy pozostali, są słabi. Walt, jeden z najzdolniejszych uczniów Cartera i Sadie, ma przed sobą krótkie życie i już czuje, że jego siły słabną. Ziya jest zbyt zajęta opieką nad zgrzybiałym bogiem słońca Ra, żeby naprawdę pomóc. Czego może dokonać dwójka nastolatków i grupka ich jeszcze młodszych uczniów?

Być może istnieje sposób na powstrzymanie Apopisa, jest on jednak tak trudny, że może kosztować Cartera i Sadie życie – nawet jeśli im sie powiedzie. Aby mieć szanse powodzenia, muszą zaufać psychotycznemu magowi, że ich nie zdradzi albo, co gorsza, nie pozabija. To zadanie jest szaleństwem. Cóż, oni są szaleni.

Zabawne sytuacje, niezapomniane potwory, nieustannie zmieniająca się drużyna przyjaciół i wrogów – w Cieniu węża tempo akcji nigdy nie zwalnia; trzeci tom jest wciągającym i w pełni zadowalającym dopełnieniem trylogii Kronik Rodu Kane.

źródło opisu: galeriaksiazki.pl

źródło okładki: galeriaksiazki.pl

MarCyśka | 2012-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2012

„Było to niemal tak samo prawdopodobne, jak to, że Ra i Apopis zostaną przyjaciółmi na Facebooku, ale nie odezwałem się” :)

Świetne zakończenie serii :)
( Czy ktoś jeszcze uważa,że dobrym pomysłem byłoby spotkanie dwóch Obozów Herosów z Kane'ami w ostatnim tomie "Olimpijskich Herosów"? W "Kronikach" były jakieś wzmianki o innych bogach ;))

Aithusa22 | 2015-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2015

"Sprawiedliwość oznacza, że wszyscy dostają to, czego potrzebują. A jedyny sposób, żeby dostać to, czego się potrzebuje, to samemu na to zapracować."

Co tu dużo mówić? Jest to wspaniałe zwieńczenie trylogii o egipskich bogach, do którego na pewno jeszcze wrócę z uśmiechem na ustach! Jako że uwielbiam mitologię i książki Ricka Riordana moja opinia będzie wyrażała same "ochy" i "achy" nad tą częścią :)

Sadie i Carter- rodzeństwo Kane'ów posiadające zdolności magiczne, spokrewnieni z faraonami, przyjmujący bogów egipskich i korzystający z ich mocy. Moja ulubiona dwójka rodzeństwa w tego typu książkach. Poza nimi mamy wiele innych barwnych postaci, które po prostu trzeba poznać i gwarantuję, że od razu ich pokochacie. Mamy Walta, Anubisa, Bastet, Tauret, Setne, Amosa, Besa, Felixa, Jaz, Juliana, pawiana Chufu, krokodyla Filipa Macedońskiego i mnóstwo pingwinów! To dopiero mieszanka wybuchowa, ale jakże wspaniała i różnorodna. Czytanie o nich sprawiało mi ogromną przyjemność i było...

Aria | 2012-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Z całej klasy tylko ja i moja koleżanka przeczytałyśmy tę książkę i całą trylogię. Niech żałują ci, którzy nie chcieli i nie przeczytali.

Sophie | 2012-08-07
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

"-Jak długo trwała twoja nauka, Walt?
-Siedem lat-odparł.-Prawie osiem.
-A czy zostałeś uznany za godnego polowania ze mną na żelki?
-Och... nie."

Nie mogłam dłużej zwlekać i z radością zabrałam się za czytanie!
Książki Ricka Riordana kupuję w ślepo. Nie zastanawiam się i z niecierpliwością czekam na kolejne jego powieści. Wrażenie, jakie na mnie nie już wywarła jego twórczość sprawiają, że stałam się oddaną fanką. I wiecie co? Nigdy nie okazało się, żebym kupiłam kota w worku.

"Cień Węża" jest trzecim tomem trylogii "Kroniki rodu Kane", opowiadającej losy rodzeństwa Sadie i Cartera, który są egipskimi magami i podążają zakazaną ścieżką bogów. Przed nimi najważniejsze zadanie. Muszą znaleźć sposób na pokonanie boga Chaosu Apopisa. Najlepiej bez poświęcania swoich żyć. Jednak jedyną szansą na suksce, jest zaufanie obłąkanemu duchowi potężnego maga, który oczywiście może im pomóc jeżeli ich najpierw nie pozabija. Trzeba być szalonym, żeby podjąć się tego zadania. Cóż... możecie...

Cezar Kolcz | 2015-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

Koniec serii. Czy ciekawy ? Dość przewidywalny, jednakże ciekawy. Ze wszystkich tomów ten był moim zdaniem najlepszy. Podobało mi się rozwinięcie wątków miłosnych i zostawienie otwartego zakończenia do kontynuacji serii. Polecam serię szczególnie dla osób interesujących się mitologią. Polecam

evalia | 2012-06-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 17 czerwca 2012

Na sam początek powiem, że okładka na żywo wygląda po prostu cudnie! Zdecydowanie najlepsza z całej trylogii, lecz sama książka niestety gorsza pod jednym względem - najchudsza. Czerwona piramida ma około 550 stron, Ognisty tron 450 i niestety Cień węża zaledwie 400.

Rzecz, która charakteryzuje wszystkie powieści Riordana to akcja. Tutaj towarzyszy nam już od momentu otworzenia książki, od pierwszego rozdziału. Nie liczcie na więcej niż kilka stron spokoju, w tej książce jest to po prostu niemożliwe. Jednak czy to źle? Nie, to zdecydowanie przemawia na jej korzyść.

Jeśli chodzi o fabułę natomiast, trzecia część gorsza od pierwszej, lecz zdecydowanie lepsza od drugiej. Jak się można spodziewać, Carter i Sadie dążą wytrwale do zniszczenia Apopisa, po drodze walcząc z potworami, spotykając bogów, przeżywając wiele przygód oraz ogólnie próbując przeżyć, przy okazji (jak zwykle) rozśmieszając nas do bólu. Nie było rozdziału, w którym nie byłabym pod wrażeniem nieograniczonej wręcz...

Tristezza | 2012-06-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 17 czerwca 2012

„To już jest koniec”

Koniec świata nadchodzi. I to nie tak, że jakieś świry stwierdzą, że któregoś tam dnia, tak się stanie i już. Nie. Tym razem mamy wszystko wytłumaczone. Wąż Apopis powstaje i za kilka dni zniszczy cały świat. Niezbyt miła perspektywa, co nie? A przeciwko sobie ma tylko garstkę magów, włączając w to Carter'a i Sadie, rodzeństwo, które dopiero niedawno zaczęło podążać ścieżką bogów starożytnego Egitpu, ale okazało się bardzo potężną dwójką. Młodzi Kane'owie od początku mogli się domyślić, że odegrają wielką rolę w przywracaniu światu porządku. Aczkolwiek wobec chaosu jaki zapanował, są prawie bezsilni. Aby powstrzymać prawdziwe zło, prawdopodobnie będą musieli poświęcić życie. Na dodatek ich plan jest tak szalony, że bardziej już by nie mógł, nikt nigdy nie dokonał tego, co oni zamierzają. Na szczęście bądź i nie, tę dwójkę nastolatków spokojnie można nazwać szaleńcami.

Oczywiście Sadie i Carter nie są sami! Pomagają im ich uczniowie (jeszcze młodsi, nawet w...

Sherry | 2013-05-28
Przeczytana: 08 stycznia 2013

Bóg chaosu - wąż Apopis uwolnił się z więzienia i przygotowuje się do ostatecznego ataku. W ciągu kilku kolejnych dni, świat jaki znamy przestanie istnieć. Wróg ma za sobą mnóstwo sojuszników, pokonanie go jest jedną z najbardziej niemożliwych do osiągnięcia rzeczy, jakie tylko mogą istnieć. Perspektywa ta do najprzyjemniejszych nie należy, jednak nie martwcie się na zapas! W końcu kim byliby Sadie i Carter Kane, gdyby choć nie spróbowali uratować świat przed zagładą? Przecież to należy do ich codzienności, odkąd tylko wkroczyli na ścieżkę podążania za bogami egipskimi, które tak naprawdę wcale nie zniknęły w odmętach czasu. Co więcej! Rodzeństwo Kane wydaje się być stworzone do wyższych rzeczy, jakby byli jakimiś wybrankami i może rzeczywiście tak jest? Sadie i Carter znajdują jedyny, choć też niepewny sposób na pokonanie Apopisa. Jednak pomysł ten wymaga poświęceń, nawet życia. Czy nastolatkowie są gotowi, by stawić czoło chaosowi?

"Cień węża" czyli ostatni tom trylogii Kronik...

Beata | 2012-11-17
Przeczytana: 16 listopada 2012

Może trochę infantylna książka, ale niegłupia, a już zdecydowanie dostarczająca rozrywki.

(Neith to bogini łowów)
"- Wiesz, pewnego razu w swoim bunkrze przy dworcu Charing Cross zrobiłam zasadzkę na śmiertelnie groźne żelki.
Neith zrobiła wielki oczy.
- One są groźne?
- Przeraźliwie - przytaknęłam. - Och, w pojedynkę wydają się nieduże, ale zawsze występują w wielkich ilościach. Lepkie, tuczące... naprawdę śmiertelnie niebezpieczne. Byłam sama, mając przy sobie tylko dwa funty i bilet na metro, otoczona tłumem żelek, kiedy... Och, nieistotne. Kiedy żelki się na ciebie rzucą... zresztą sama się przekonasz.
Bogini opuściła łuk.
- Opowiedz mi o nich. Muszę się nauczyć polować na żelki.
Spojrzałam z powagą na Walta.
- Jak długo trwała twoja nauka, Walt?
- Siedem lat - odparł. - Prawie osiem.
- A czy zostałeś uznany godnego polowania ze mną na żelki?
- Och... nie."