LubimyCzytać

Odkąd młodzi magowie Carter i Sadie Kane nauczyli się, jak postępować ścieżką starożytnych egipskich bogów, wiedzieli, że odegrają ważną rolę w przywracaniu Maat - porządku - w świecie. Nie spodziewali się jednak, że świat stanie się aż tak bardzo chaotyczny. Wąż Chaosu, Apopis, uwolnił się i grozi zniszczeniem świata za trzy dni. Magowie są podzieleni. Bogowie znikają, a ci, którzy pozostali, są słabi. Walt, jeden z najzdolniejszych uczniów Cartera i Sadie, ma przed sobą krótkie życie i już czuje, że jego siły słabną. Ziya jest zbyt zajęta opieką nad zgrzybiałym bogiem słońca Ra, żeby naprawdę pomóc. Czego może dokonać dwójka nastolatków i grupka ich jeszcze młodszych uczniów?Być może istnieje sposób na powstrzymanie Apopisa, jest on jednak tak trudny, że może kosztować Cartera i Sadie życie - nawet jeśli im sie powiedzie. Aby mieć szanse powodzenia, muszą zaufać psychotycznemu magowi, że ich nie zdradzi albo, co gorsza, nie pozabija. To zadanie jest szaleństwem. Cóż, oni są szaleni.Zabawne sytuacje, niezapomniane potwory, nieustannie zmieniająca się drużyna przyjaciół i wrogów - w Cieniu węża tempo akcji nigdy nie zwalnia; trzeci tom jest wciągającym i w pełni zadowalającym dopełnieniem trylogii Kronik Rodu Kane.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

MarCyśka | 2012-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2012

„Było to niemal tak samo prawdopodobne, jak to, że Ra i Apopis zostaną przyjaciółmi na Facebooku, ale nie odezwałem się” :)

Świetne zakończenie serii :)
( Czy ktoś jeszcze uważa,że dobrym pomysłem byłoby spotkanie dwóch Obozów Herosów z Kane'ami w ostatnim tomie "Olimpijskich Herosów"? W "Kronikach" były jakieś wzmianki o innych bogach ;))

Aithusa22 | 2015-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2015

"Sprawiedliwość oznacza, że wszyscy dostają to, czego potrzebują. A jedyny sposób, żeby dostać to, czego się potrzebuje, to samemu na to zapracować."

Co tu dużo mówić? Jest to wspaniałe zwieńczenie trylogii o egipskich bogach, do którego na pewno jeszcze wrócę z uśmiechem na ustach! Jako że uwielbiam mitologię i książki Ricka Riordana moja opinia będzie wyrażała same "ochy" i "achy" nad tą częścią :)

Sadie i Carter- rodzeństwo Kane'ów posiadające zdolności magiczne, spokrewnieni z faraonami, przyjmujący bogów egipskich i korzystający z ich mocy. Moja ulubiona dwójka rodzeństwa w tego typu książkach. Poza nimi mamy wiele innych barwnych postaci, które po prostu trzeba poznać i gwarantuję, że od razu ich pokochacie. Mamy Walta, Anubisa, Bastet, Tauret, Setne, Amosa, Besa, Felixa, Jaz, Juliana, pawiana Chufu, krokodyla Filipa Macedońskiego i mnóstwo pingwinów! To dopiero mieszanka wybuchowa, ale jakże wspaniała i różnorodna. Czytanie o nich sprawiało mi ogromną przyjemność i było...

Tokyo | 2018-07-05
Przeczytana: 06 lipca 2018

„Cień Węża” to ostatnia część trylogii „Kroniki Rodu Kane”, opowiadającej o losach rodzeństwa Sadie i Cartera, którzy są egipskimi magami i podążają zakazaną ścieżką bogów. Przed nimi najważniejsze zadanie. Muszą znaleźć sposób na pokonanie boga Chaosu Apopisa. Najlepiej bez poświęcania swoich żyć. Jednak jedyną szansą na sukces, jest zaufanie obłąkanemu duchowi potężnego maga, który oczywiście może im pomóc jeżeli ich najpierw sam nie pozabija. Tylko szaleńcy podjęliby się tego zadania. Okazuje się, że tymi szaleńcami można śmiało nazwać głównych bohaterów. Nie cofną się przed niczym.

Pierwsza rzecz, która ogólnie skusiła mnie do zakupu tej książki to piękna, wielobarwna i wyjątkowa okładka. Z całą pewnością jest to najładniejsza okładka z całej trylogii (być może nawet najładniejsza książka, jaką kiedykolwiek miałam w swoich rączkach). Tak, tak książek nie powinno oceniać się po okładkach, ale w tym przypadku treść i prezencja poszła w parze (całe szczęście).

Może zacznę od...

Aria | 2012-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Z całej klasy tylko ja i moja koleżanka przeczytałyśmy tę książkę i całą trylogię. Niech żałują ci, którzy nie chcieli i nie przeczytali.

Cezar Kolcz | 2015-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

Koniec serii. Czy ciekawy ? Dość przewidywalny, jednakże ciekawy. Ze wszystkich tomów ten był moim zdaniem najlepszy. Podobało mi się rozwinięcie wątków miłosnych i zostawienie otwartego zakończenia do kontynuacji serii. Polecam serię szczególnie dla osób interesujących się mitologią. Polecam

Sophie | 2012-08-07
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

"-Jak długo trwała twoja nauka, Walt?
-Siedem lat-odparł.-Prawie osiem.
-A czy zostałeś uznany za godnego polowania ze mną na żelki?
-Och... nie."

Nie mogłam dłużej zwlekać i z radością zabrałam się za czytanie!
Książki Ricka Riordana kupuję w ślepo. Nie zastanawiam się i z niecierpliwością czekam na kolejne jego powieści. Wrażenie, jakie na mnie nie już wywarła jego twórczość sprawiają, że stałam się oddaną fanką. I wiecie co? Nigdy nie okazało się, żebym kupiłam kota w worku.

"Cień Węża" jest trzecim tomem trylogii "Kroniki rodu Kane", opowiadającej losy rodzeństwa Sadie i Cartera, który są egipskimi magami i podążają zakazaną ścieżką bogów. Przed nimi najważniejsze zadanie. Muszą znaleźć sposób na pokonanie boga Chaosu Apopisa. Najlepiej bez poświęcania swoich żyć. Jednak jedyną szansą na suksce, jest zaufanie obłąkanemu duchowi potężnego maga, który oczywiście może im pomóc jeżeli ich najpierw nie pozabija. Trzeba być szalonym, żeby podjąć się tego zadania. Cóż... możecie...

Zialu | 2018-07-29
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Trzeci a zarazem ostatni tom z serii rodu Kane. A w nim czeka nas ostateczna potyczka. Zarówno jedna jak i druga strona zwiera swoje szyki przy czym oczywiście siły zła mają miażdżąca przewagę.Nie pomaga również bóg Ra, który zachowuje się jak otępiałe dziecko i jest wręcz przeszkodą niż wartością dodaną w starciu. Ostatnia nadzieja drzemie w obłąkanym ,potężnym oraz cwanym magu, który oferuje swoją pomoc w zamian za odroczenie jego rozprawy oraz wyroku.

evalia | 2012-06-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 17 czerwca 2012

Na sam początek powiem, że okładka na żywo wygląda po prostu cudnie! Zdecydowanie najlepsza z całej trylogii, lecz sama książka niestety gorsza pod jednym względem - najchudsza. Czerwona piramida ma około 550 stron, Ognisty tron 450 i niestety Cień węża zaledwie 400.

Rzecz, która charakteryzuje wszystkie powieści Riordana to akcja. Tutaj towarzyszy nam już od momentu otworzenia książki, od pierwszego rozdziału. Nie liczcie na więcej niż kilka stron spokoju, w tej książce jest to po prostu niemożliwe. Jednak czy to źle? Nie, to zdecydowanie przemawia na jej korzyść.

Jeśli chodzi o fabułę natomiast, trzecia część gorsza od pierwszej, lecz zdecydowanie lepsza od drugiej. Jak się można spodziewać, Carter i Sadie dążą wytrwale do zniszczenia Apopisa, po drodze walcząc z potworami, spotykając bogów, przeżywając wiele przygód oraz ogólnie próbując przeżyć, przy okazji (jak zwykle) rozśmieszając nas do bólu. Nie było rozdziału, w którym nie byłabym pod wrażeniem nieograniczonej wręcz...

Tristezza | 2012-06-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 17 czerwca 2012

„To już jest koniec”

Koniec świata nadchodzi. I to nie tak, że jakieś świry stwierdzą, że któregoś tam dnia, tak się stanie i już. Nie. Tym razem mamy wszystko wytłumaczone. Wąż Apopis powstaje i za kilka dni zniszczy cały świat. Niezbyt miła perspektywa, co nie? A przeciwko sobie ma tylko garstkę magów, włączając w to Carter'a i Sadie, rodzeństwo, które dopiero niedawno zaczęło podążać ścieżką bogów starożytnego Egitpu, ale okazało się bardzo potężną dwójką. Młodzi Kane'owie od początku mogli się domyślić, że odegrają wielką rolę w przywracaniu światu porządku. Aczkolwiek wobec chaosu jaki zapanował, są prawie bezsilni. Aby powstrzymać prawdziwe zło, prawdopodobnie będą musieli poświęcić życie. Na dodatek ich plan jest tak szalony, że bardziej już by nie mógł, nikt nigdy nie dokonał tego, co oni zamierzają. Na szczęście bądź i nie, tę dwójkę nastolatków spokojnie można nazwać szaleńcami.

Oczywiście Sadie i Carter nie są sami! Pomagają im ich uczniowie (jeszcze młodsi, nawet w...