Cień Węża

Okładka książki Cień Węża
Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Kroniki rodu Kane (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Kroniki rodu Kane (tom 3)
The Serpent's Shadow
Agnieszka Fulińska
sadie carter mitologia egipt

Okładka książki Przewodnik po świecie herosów Mary-Jane Knight, Rick Riordan
Ocena 7,3
Przewodnik po ... Mary-Jane Knight, R...
Okładka książki Złodziej pioruna. Powieść graficzna Attila Futaki, Rick Riordan
Ocena 7,4
Złodziej pioru... Attila Futaki, Rick...
Okładka książki Morze potworów. Powieść graficzna Rick Riordan, Robert Venditti
Ocena 7,9
Morze potworów... Rick Riordan, Rober...

2074 ocen

Na półkach: , , , , ,

"Cień węża" to ostatni tom przygód Sadie i Cartera.

Jak dla mnie dosyć przewidywalne zakończenie, ale autor zostawił otwartą furtkę na koniec. Także nie wiadomo, czy może jeszcze kiedyś nie pokusi się o napisanie jeszcze jakiejś kontynuacji🙂 Może już jako dorosłych magów mających już swoje rodziny🤔🙃?

Dobrze się bawiłam czytając tę serię 🙂

"Cień węża" to ostatni tom przygód Sadie i Cartera.

Dobrze się bawiłam czytając tę serię 🙂

Liczyłam na jakieś ciekawsze zakończenie, jednak było strasznie przewidywalne. Miałam nadzieję, że trzeci tom będzie ciekawszy niż drugi, ale się przeliczyłam niestety. Postacie oprócz Cartera i Setne albo irytujące, albo bezbarwne. Humor kompletnie nietrafiony i wiele żartów żenujących. Niestety zawiodłam się na tej części.

Cień węża to ostatnia książką z cyklu KRK. Dziękuję autorowi za przeprowadzenie mnie przez ten niesamowity świat i przygody. Świetna seria z której można się dużo dowiedzieć. Myślę że spokojnie by się przyjęła w szkole jako lektura.

Jeszcze bardziej fajowska niż poprzednie części, a tamte były super fajowskie.

Jeszcze bardziej fajowska niż poprzednie części, a tamte były super fajowskie.

Dobre zakończenie serii. Podobał mi się wątek Setne, ale także wątek Walta i Anubisa. Książka warta przeczytania.

Świetnie się czyta, rewelacyjne zakończenie cyklu.

Świetnie się czyta, rewelacyjne zakończenie cyklu.

Najlepsza z całej serii.

Najlepsza z całej serii.

Ostatnia przygoda rodu Kane'ów.
Bohaterowie rozwiązują problemy, a na ich miejscu pojawiają się nowe.
Sadie i Carter odnajdują swoją drogę, a tu nagle - niespodzianka - świat rusza ku zagładzie - kto by się spodziewał...
Ruszają po raz trzeci ratować nasze nieświadome tyłki. Pewnie im się udało - bądźmy optymistami - ale jakim kosztem?

Opowieść jest pełna zwrotów akcji oraz elementów, których łatwo się domyślić. Komediowy nastrój rozwiewa depresyjne momenty i pomaga zapomnieć o głupocie niektórych bohaterów - przemilczę o kogo chodzi. (Zaczyna się na S).

Ulubieni bogowie machają z Duat, a seria niedomówień, popycha do przewracania następnych stron.
Do tego otwarte zakończenie, które zabrania zapomnieć.
Cóż z chęcią przeczytam o tajemnicach egipskiej rzeczywistości, ponownie.

Ostatnia przygoda rodu Kane'ów.
Bohaterowie rozwiązują problemy, a na ich miejscu pojawiają się nowe.

Opowieść jest pełna zwrotów akcji...

Zdecydowanie najlepsza część z całego cyklu. W niektórych momentach chciałam płakać, w innych śmiać się, a w jeszcze innych byłam przerażona. Bardzo fajnie przedstawione zostały kluczowe wydarzenia, jednak łatwo było domyślić się końca książki. Polecam

To chyba była najlepsza część z tej serii. Dużo się działo, chociaż wciąż nie było to jakoś super fajnie napisane. Może nie leży mi to tak dobrze jak kiedyś przez to, że bohaterowie wydają mi się niecharyzmatycznie napisani. Cała seria jest raczej średnia i zdecydowanie cień węża jest z tej trylogii najlepszy.