Zgłosuj na książki roku 2017

Dreams of a Dark Warrior

Cykl: Immortals After Dark (tom 11)
Wydawnictwo: Pocket Books
Dreams of a Dark Warrior
angielski
Natalia

He vowed he'd come for her. . . Murdered before he could wed Regin the Radiant, warlord Aidan the Fierce seeks his beloved through eternity, reborn again and again into new identities, yet with no memory of his past lives—only an endless yearning. She awaits his return. . . When Regin encounters Declan Chase, a brutal Celtic soldier, she recognizes her proud warlord reincarnated. But Declan...

He vowed he'd come for her. . .

She awaits his return. . .

When Regin encounters Declan Chase, a brutal Celtic soldier, she recognizes her proud warlord reincarnated. But Declan takes her captive, intending retribution against all immortals, unaware that he belongs to their world.
To sate a desire more powerful than death. . .

Yet every reincarnation comes with a price, for Aidan is doomed to die when he remembers his past. To save herself from Declan's torments, will Regin rekindle memories of the passion they once shared—even if it means once again losing the only man she could ever love?

źródło opisu: http://kresleycole.com/books/dreams-of-a-dark-warrior.html

źródło okładki: http://kresleycole.com/books/dreams-of-a-dark-warrior.html