Okładka książki Wiedźmin (opowiadanie)

Wiedźmin (opowiadanie)

Autor:
wydawnictwo
CD Projekt
wiedźmin, sapkowski, fantastyka, geralt
typ
papier
vivien
8.13 (572 ocen i 15 opinii)

Opis książki

Pierwsze opowiadanie o wiedźminie Geralcie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego i debiut literacki pisarza.
Egzemplarz dołączony do gry "Wiedźmin" edycja rozszerzona.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Opowiadanie, do którego wracałam wielokrotnie, jest dołączone do pierwszej części gry opatrzonej tym samym tytułem. Oczywiście, grałam w nią:-) Urzekł mnie nastrój gry, rewelacyjna muzyka, idealnie komponująca się ze światem wyobraźni dobrze mi znanym z prozy Sapkowskiego. Przypomnijcie sobie tylko scenerię i muzykę z fragmentu gry, gdy Geralt płynie łódką na wyspę Pani Jeziora albo namacalny wręcz upał panujący na polach, na których pojawiają się południce (w części, w której bohater rozwiązuje zagadkę śmierci pięknej Aliny...)

Joanna | 2013-07-05
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Saga Wiedźmina podbiła moje serce i wracam do niej zawsze ilekroć mam ochotę na chwilę zapomnienia. Opowiadania warto przeczytać przed pozostałymi książkami, bo dużo wyjaśnia i pokazuje nam głównego bohatera z innej strony.
A. Sapkowski to mistrz w tym co robi i każdy wers jest dopracowany. Specyficzne poczucie humoru, piosenki Jaskra i nietypowe sytuacje, z którymi musi się zmierzyć Geralt zdecydowanie nadają całej sadze wyjątkowego charakteru, a opowiadanie to jej integralna część.
Zdecydowanie ulubiona.

Michał | 2013-09-04
Przeczytana: 11 marca 2007

Jest to dobra próbka autorstwa Andrzeja Sapkowskiego i to właśnie Ona zmusiła mnie od zakupu pierwszej części przygód Geralda.
Gorąco polecam ;)

coactum | 2014-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Sapkowski stworzył niesamowitą postać. Białowłosy mężczyzna w średnim wieku, mądry, elokwentny, budzący zaufanie. Jednak nie ciepłe kluchy, nie czarodziej, a mądry, mężny, wysportowany, dobrze zbudowany wiedźmin. Jeśli lubisz klimaty czystej walki wręcz lub z bronią białą, gdzie zamiast kobiety u boku spoczywa miecz to opowiadanie doda fantazji do twojej wyobraźni. Polecam.

| 2013-07-10
Przeczytana: sierpień 2012

Przeczytane, ale bez jakichś specjalnych rewelacji. Raczej już do tej książki nie wrócę.

Krzysztof_g | 2013-08-07
Na półkach: SF i Fantasy, Przeczytane

Bardziej porywająca była instrukcja obsługi dołączona do gry.

Ignas | 2012-11-19

Wart przeczytać przed rozpoczęciem czytania całej sagi ;]

borsuq | 2014-07-21

- tej książki jest uproszczona forma, stosunkowo krótkie rozdziały, napisana trochę jak dla głupiego odbiorcy- czytelnika
i po części przewidywalność akcji
+ jest akcja, humor Sapkowskiego no i to, że wiedźmin to wiedźmin, wiadomo co i po co się czyta ;)

ogólnie- jak najbardziej polecam
ale o ile sagę o wiedźminie chętnie przeczytam 2 raz, o tyle tej książki nie

fredka104 | 2013-06-01
Na półkach: Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 2005 rok

Bajkowa historia Geralda walczacego ze strzygami i innymi potworami w swiecie magii wciaga bezlitosnie od pierwszej kartki.

Blanka | 2013-06-29

Całe szczęście, że przeczytałam zanim powstało filmidło, bo pewnie nie sięgnęłabym po tę wspaniałą pozycję.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto