Wiedźmin (opowiadanie)

wiedźmin, sapkowski, fantastyka, geralt
typ
papier
vivien
8,2 (696 ocen i 15 opinii)

Opis książki

Pierwsze opowiadanie o wiedźminie Geralcie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego i debiut literacki pisarza.
Egzemplarz dołączony do gry "Wiedźmin" edycja rozszerzona.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Opowiadanie, do którego wracałam wielokrotnie, jest dołączone do pierwszej części gry opatrzonej tym samym tytułem. Oczywiście, grałam w nią:-) Urzekł mnie nastrój gry, rewelacyjna muzyka, idealnie komponująca się ze światem wyobraźni dobrze mi znanym z prozy Sapkowskiego. Przypomnijcie sobie tylko scenerię i muzykę z fragmentu gry, gdy Geralt płynie łódką na wyspę Pani Jeziora albo namacalny wręcz upał panujący na polach, na których pojawiają się południce (w części, w której bohater rozwiązuje zagadkę śmierci pięknej Aliny...)

Michał | 2013-09-04
Przeczytana: 11 marca 2007

Jest to dobra próbka autorstwa Andrzeja Sapkowskiego i to właśnie Ona zmusiła mnie od zakupu pierwszej części przygód Geralda.
Gorąco polecam ;)

Joanna | 2013-07-05

Saga Wiedźmina podbiła moje serce i wracam do niej zawsze ilekroć mam ochotę na chwilę zapomnienia. Opowiadania warto przeczytać przed pozostałymi książkami, bo dużo wyjaśnia i pokazuje nam głównego bohatera z innej strony.
A. Sapkowski to mistrz w tym co robi i każdy wers jest dopracowany. Specyficzne poczucie humoru, piosenki Jaskra i nietypowe sytuacje, z którymi musi się zmierzyć Geralt zdecydowanie nadają całej sadze wyjątkowego charakteru, a opowiadanie to jej integralna część.
Zdecydowanie ulubiona.

coactum | 2014-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Sapkowski stworzył niesamowitą postać. Białowłosy mężczyzna w średnim wieku, mądry, elokwentny, budzący zaufanie. Jednak nie ciepłe kluchy, nie czarodziej, a mądry, mężny, wysportowany, dobrze zbudowany wiedźmin. Jeśli lubisz klimaty czystej walki wręcz lub z bronią białą, gdzie zamiast kobiety u boku spoczywa miecz to opowiadanie doda fantazji do twojej wyobraźni. Polecam.

| 2013-07-10
Przeczytana: sierpień 2012

Przeczytane, ale bez jakichś specjalnych rewelacji. Raczej już do tej książki nie wrócę.

Krzysztof_g | 2013-08-07
Na półkach: Przeczytane, SF i Fantasy

Bardziej porywająca była instrukcja obsługi dołączona do gry.

Ignas | 2012-11-19

Wart przeczytać przed rozpoczęciem czytania całej sagi ;]

Bartosz_Pocket | 2015-02-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Heh, czytałem to wydanie tego jednego opowiadania tyle razy, że znam je niemal na pamięć - przy okazji każdej walki ze strzygą w grze czytałem sobie "Wiedźmina" przed starciem dla zbudowania lepszego klimatu :)

PudrowaPani | 2013-06-01
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 2005 rok

Bajkowa historia Geralda walczacego ze strzygami i innymi potworami w swiecie magii wciaga bezlitosnie od pierwszej kartki.

Blanka | 2013-06-29

Całe szczęście, że przeczytałam zanim powstało filmidło, bo pewnie nie sięgnęłabym po tę wspaniałą pozycję.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku