Wiedźmin (opowiadanie)

Wydawnictwo: cdp.pl
wiedźmin, sapkowski, fantastyka, geralt
vivien

Pierwsze opowiadanie o wiedźminie Geralcie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego i debiut literacki pisarza.
Egzemplarz dołączony do gry "Wiedźmin" edycja rozszerzona.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

0 (0 ocen i opinii)
Długa Utopia
Terry Pratchett , Stephen Baxter

7 (11 ocen i opinii)
Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
Ed Vulliamy

Zero
Marc Elsberg

7,43 (35 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Opowiadanie, do którego wracałam wielokrotnie, jest dołączone do pierwszej części gry opatrzonej tym samym tytułem. Oczywiście, grałam w nią:-) Urzekł mnie nastrój gry, rewelacyjna muzyka, idealnie komponująca się ze światem wyobraźni dobrze mi znanym z prozy Sapkowskiego. Przypomnijcie sobie tylko scenerię i muzykę z fragmentu gry, gdy Geralt płynie łódką na wyspę Pani Jeziora albo namacalny wręcz upał panujący na polach, na których pojawiają się południce (w części, w której bohater rozwiązuje zagadkę śmierci pięknej Aliny...)

Marek | 2015-04-07

Magia. Czary. Arcydzieło. Ten fragmencik zachęcił mnie do sięgnięcia po więcej... i od tamtego czasu już na zawsze zakochałem się w uniwersum pana Sapkowskiego.

Michał | 2013-09-04
Przeczytana: 11 marca 2007

Jest to dobra próbka autorstwa Andrzeja Sapkowskiego i to właśnie Ona zmusiła mnie od zakupu pierwszej części przygód Geralda.
Gorąco polecam ;)

Joanna | 2013-07-05

Saga Wiedźmina podbiła moje serce i wracam do niej zawsze ilekroć mam ochotę na chwilę zapomnienia. Opowiadania warto przeczytać przed pozostałymi książkami, bo dużo wyjaśnia i pokazuje nam głównego bohatera z innej strony.
A. Sapkowski to mistrz w tym co robi i każdy wers jest dopracowany. Specyficzne poczucie humoru, piosenki Jaskra i nietypowe sytuacje, z którymi musi się zmierzyć Geralt zdecydowanie nadają całej sadze wyjątkowego charakteru, a opowiadanie to jej integralna część.
Zdecydowanie ulubiona.

Octopus | 2015-07-16
Przeczytana: 1987 rok

to pierwsze moje kroki w świecie Geralta i już zawsze będę do niego powracać :-)

BOOK-MAC | 2015-05-19
Na półkach: Fantasy, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

Wybitne opowiadanie, w którym poznajemy Geralta z Rivii, najbardziej rozpoznawalnego i walecznego wiedźmina! Fabuła bardzo fajna, pozwolę sobie odkryć jej skrawek... Białowłosy wiedźmin przybył do miasta o nazwie Wyzima, a tam chcą żeby odczarował przeklętą córkę króla Foltesta, którą miał z własną siostrą... Bardzo fajne. Przedstawienie stwora jakim jest Strzyga bardzo dobre. Geralt jak zwykle nie pokonany. Przeczytane ze zbioru "Ostatnie Życzenie". Co do okładki tego wydania, to nie ukrywam, że chciałbym zagrać w nowego "Wiedźmina 3:Dziki Gon". Polecam to opowiadanie dla fanów gatunku, pana Sapkowskiego i ogólnie... Przed Sagą idealnie!

Artem | 2016-01-15
Na półkach: Przeczytane, Książki

Wstyd się przyznać ale nigdy wcześniej nie czytałem wiedźmina ani nawet o nim nie słyszałem. W 2007 miała miejsce premiera gry "Wiedźmin" nawet specjalnie nie wiedziałem co to, o czym to. Po prostu spodobało mi się pudełko :D
No i do gry dodali właśnie ten zestaw opowiadań który szybko przeczytałem i nawet mi się spodobało(była to pierwsza przeczytana z przyjemnością rzecz) Bo tym jak szkoła zabiła nienarodzoną jeszcze pasje do czytania nudnymi i durnymi lekturami to ją uratowało. Po przeczytaniu tego opowiadania zakupiłem sagę wiedźmina i tak jakoś się to zaczęło :)

| 2014-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Sapkowski stworzył niesamowitą postać. Białowłosy mężczyzna w średnim wieku, mądry, elokwentny, budzący zaufanie. Jednak nie ciepłe kluchy, nie czarodziej, a mądry, mężny, wysportowany, dobrze zbudowany wiedźmin. Jeśli lubisz klimaty czystej walki wręcz lub z bronią białą, gdzie zamiast kobiety u boku spoczywa miecz to opowiadanie doda fantazji do twojej wyobraźni. Polecam.

Spiderdog86 | 2015-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Cały czas zastanawiał mnie fenomen "Wiedźmina" i jego poczytność.Ale po przeczytaniu pierwszego opowiadania jestem zachwycony i wiem,że chcę więcej.Ciekawy świat, fabuła i przede wszystkim język dialogów.

Hogoromo | 2015-06-08
Na półkach: 2014, Posiadam, Przeczytane

Ciekawe i zachęcające wprowadzenie do świata wiedźmina.
Dzięki temu krótkiemu opowiadaniu przeczytałem całą sagę, a także zakupiłem pierwsze dwie części gry (trzecia ma kosmiczne wymagania)