Okładka książki Wiedźmin (opowiadanie)

Wiedźmin (opowiadanie)

Autor:
wydawnictwo
cdp.pl
wiedźmin, sapkowski, fantastyka, geralt
typ
papier
vivien
8,2 (687 ocen i 15 opinii)

Opis książki

Pierwsze opowiadanie o wiedźminie Geralcie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego i debiut literacki pisarza.
Egzemplarz dołączony do gry "Wiedźmin" edycja rozszerzona.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Opowiadanie, do którego wracałam wielokrotnie, jest dołączone do pierwszej części gry opatrzonej tym samym tytułem. Oczywiście, grałam w nią:-) Urzekł mnie nastrój gry, rewelacyjna muzyka, idealnie komponująca się ze światem wyobraźni dobrze mi znanym z prozy Sapkowskiego. Przypomnijcie sobie tylko scenerię i muzykę z fragmentu gry, gdy Geralt płynie łódką na wyspę Pani Jeziora albo namacalny wręcz upał panujący na polach, na których pojawiają się południce (w części, w której bohater rozwiązuje zagadkę śmierci pięknej Aliny...)

Michał | 2013-09-04
Przeczytana: 11 marca 2007

Jest to dobra próbka autorstwa Andrzeja Sapkowskiego i to właśnie Ona zmusiła mnie od zakupu pierwszej części przygód Geralda.
Gorąco polecam ;)

Joanna | 2013-07-05

Saga Wiedźmina podbiła moje serce i wracam do niej zawsze ilekroć mam ochotę na chwilę zapomnienia. Opowiadania warto przeczytać przed pozostałymi książkami, bo dużo wyjaśnia i pokazuje nam głównego bohatera z innej strony.
A. Sapkowski to mistrz w tym co robi i każdy wers jest dopracowany. Specyficzne poczucie humoru, piosenki Jaskra i nietypowe sytuacje, z którymi musi się zmierzyć Geralt zdecydowanie nadają całej sadze wyjątkowego charakteru, a opowiadanie to jej integralna część.
Zdecydowanie ulubiona.

coactum | 2014-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Sapkowski stworzył niesamowitą postać. Białowłosy mężczyzna w średnim wieku, mądry, elokwentny, budzący zaufanie. Jednak nie ciepłe kluchy, nie czarodziej, a mądry, mężny, wysportowany, dobrze zbudowany wiedźmin. Jeśli lubisz klimaty czystej walki wręcz lub z bronią białą, gdzie zamiast kobiety u boku spoczywa miecz to opowiadanie doda fantazji do twojej wyobraźni. Polecam.

| 2013-07-10
Przeczytana: sierpień 2012

Przeczytane, ale bez jakichś specjalnych rewelacji. Raczej już do tej książki nie wrócę.

Krzysztof_g | 2013-08-07
Na półkach: Przeczytane, SF i Fantasy

Bardziej porywająca była instrukcja obsługi dołączona do gry.

Ignas | 2012-11-19

Wart przeczytać przed rozpoczęciem czytania całej sagi ;]

Bartosz_Pocket | 2015-02-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Heh, czytałem to wydanie tego jednego opowiadania tyle razy, że znam je niemal na pamięć - przy okazji każdej walki ze strzygą w grze czytałem sobie "Wiedźmina" przed starciem dla zbudowania lepszego klimatu :)

PudrowaPani | 2013-06-01
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 2005 rok

Bajkowa historia Geralda walczacego ze strzygami i innymi potworami w swiecie magii wciaga bezlitosnie od pierwszej kartki.

Blanka | 2013-06-29

Całe szczęście, że przeczytałam zanim powstało filmidło, bo pewnie nie sięgnęłabym po tę wspaniałą pozycję.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Irving
    73. rocznica
    urodzin
    Na tym sprośnym świecie [...] jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką - albo na najlepszej drodze do stania się jedną czy drugą. A jeśli nie pasujesz do żadnej z tych kategorii, dają ci do zrozumienia, że coś jest z tobą nie w porządku
  • Peter Straub
    72. rocznica
    urodzin
    […] nigdy nie można być zbyt szczupłym ani zbyt bogatym.
  • Dorota Wellman
    54. rocznica
    urodzin
    Mogę sobie nie kupić czegoś do jedzenia, ale książkę kupię zawsze. Poluję na wybrane tytuły jak rasowy myśliwy. Czekam na targi książek, bo wiem, że żniwa będą obfite. Jestem szczęśliwa, kiedy tarabanię ciężkie torby z Pałacu Kultury. Nie mogę się doczekać, kiedy w domu otworzę książkę i zacznę nową... pokaż więcej
  • Marek Nowakowski
    80. rocznica
    urodzin
    Żyj po swojemu, własnym życiem, właśnie, dlatego, że ono jest twoje. Można je połączyć z cudzym, ale nie rezygnując z siebie. Bo wtedy, gdy przestaje się być sobą, gdy chce się być tylko tym, co pragną widzieć w nas inni, najłatwiej jest przegrać.
  • Piotr Sztompka
    71. rocznica
  • Szolem Alejchem
    130. rocznica
    urodzin
    Baba zawsze zostaje babą; nie darmo rzekł król Salomon, że pośród tysiąca kobiet ani jednej możliwej nie znalazł. Całe szczęście, dalibóg, że nie ma dziś mody na kilka żon.
  • Maria Józefacka
    73. rocznica
    urodzin
    Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promień słońca w mroki niepogody.
  • Murray Newton Rothbard
    89. rocznica
  • Philip K. Dick
    33. rocznica
    śmierci
    Nie wiedział wtedy, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
  • Jarosław Iwaszkiewicz
    35. rocznica
    śmierci
    A potem przyjdzie śmierć: wszystko rozwiązując niczego nie wyjaśni. Odejdziemy tak, jakeśmy żyli: osobno. Świat nasz własny i jedyny musi nam wystarczyć do śmierci i po śmierci. Byle tylko nie zgłębiać tej myśli do końca, byle tylko nie przemyśleć tego fizycznie. Obumieranie rąk, mącenie się myśli,... pokaż więcej
  • David Herbert Lawrence
    85. rocznica
    śmierci
    Mężczyzna może swoim ciałem być dla kobiety żywym kluczem do całego świata.
  • Horace Walpole
    218. rocznica