fantastyka
komiksy
wiedźma

Wiedźmina przedstawiać nie trzeba - postać stworzona przez Andrzeja Sapkowskiego to fenomen polskiej popkultury. Jednak zanim Geralt z Rivii stał się bohaterem filmów, gier komputerowych, fabularnych i karcianych, wystąpił w wyjątkowym komiksie. Wydawany w latach 1993-1995 cykl komiksów o Wiedźminie wyprzedził czasy i zapowiedział narodziny megagwiazdy polskiej popkultury. Scenariusz Andrzeja...

Wydawany w latach 1993-1995 cykl komiksów o Wiedźminie wyprzedził czasy i zapowiedział narodziny megagwiazdy polskiej popkultury. Scenariusz Andrzeja Sapkowskiego i Macieja Parowskiego brawurowo zilustrowany przez Bogusława Polcha to lektura obowiązkowa dla miłośników wiedźmińskiego uniwersum oraz fanów dobrego komiksu.

źródło opisu: Ringier Axel Springer Polska, 2016

źródło okładki: strona dystrybutora

goskrzys | 2016-04-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Na plus na pewno można zapisać wierne odtworzenie zamysłu i treści opowiadania "Mniejsze zło" z cyklu opowieści o Wiedźminie. Na minus - pewną sztywność postaci w scenach walki, dość mocno denerwującą w ilustracjach Polcha. Jaskra również wyobrażałam sobie nieco inaczej, ale to akurat tylko i wyłącznie kwestia wyobraźni mojej i ilustratora ;)

Ogólnie: spójnie współtworzy klimat komiksowego cyklu opowieści o Geralcie i spółce.

neldaModkrywa | 2017-08-22
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

Czwarta część z sześciu to moment, kiedy charakter głównego bohatera powinien być już dość wyraźnie zarysowany. Niestety Geralt na tym etapie mieni się jako ktoś, kto zabija i zalicza wszystko, co się rusza. Nic więcej.
Ten zeszyt zatytułowany „Mniejsze zło” miał być swego rodzaju wywodem o moralności, dobru i złu. Wielu mądrych poruszało takie etyczne problemy wcześniej i nie można powiedzieć, że są one rozwiązane, a niespełna 50-stronicowy komiks na pewno nie wyczerpie tak poważnego temaut, jak mniejsze zło w sposób właściwy. Po nawet przyzwoitym trzecim tomie rozczarowałam się tą częścią.

Na uwagę zasługują sceny walk, są przemyślane i dobrze narysowane. Nadal też zachwycam się stworzeniami nieludzkimi, które są świetnie narysowane.

Bartosz | 2016-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Klimat i sama wizja świata "Wiedźmina" oddana w rysunkach Polcha na plus. Problem w tym, że komiks jest za krótki i niektóre wątki są zaczęte, ale niedokończone, co dziwne, ponieważ można by je usunąć i nie wpłynęłoby to negatywnie na odbiór, a wręcz przeciwnie. Na minus trzeba również zaliczyć skandaliczne błędy w korekcie tekstu, którego jest na mniej niż dwie strony kartki A4. Jest to bardzo dziwne, ponieważ czytałem właśnie najnowsze, czwarte wydanie tegoż zeszytu z roku 2016 i nie nie powinno być w nim już błędów. Nie wiem, czy były w poprzednich wydaniach, ale najprawdopodobniej również tam je można znaleźć. Ogólnie komiks uważam za dobry i wart zainteresowania ze strony fanów Geralta pomimo kilku błędów.

książek: 1933
krzysiu966 | 2015-07-13

Na plus komiksu trzeba zapisać bardzo ładną kreskę. Niestety mimo wszystko - w tym przypadku komiks tylko w małym stopniu oddaję prawdziwy sam Sapkowskiego.

Nefertarii | 2018-12-11
Bartłomiej | 2018-12-11