Zgłosuj na książki roku 2017

Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Scoundrels
Han Solo, space opera, Chewbacca, Lando

Aby zdobyć potrzebne kredyty, Han jest gotów podjąć najwyższe ryzyko. Jednak nawet on nie wypełni tego zlecenia solo... Han Solo powinien się pławić w blasku chwały – przecież dopiero co odegrał kluczową rolę w ataku na Gwiazdę Śmierci. Jednak, utraciwszy nagrodę za swój bohaterski czyn, Han nie ma czego świętować – tym bardziej że wciąż jest zadłużony u przestępczego bossa, Jabby. Hutt...

Han Solo powinien się pławić w blasku chwały – przecież dopiero co odegrał kluczową rolę w ataku na Gwiazdę Śmierci. Jednak, utraciwszy nagrodę za swój bohaterski czyn, Han nie ma czego świętować – tym bardziej że wciąż jest zadłużony u przestępczego bossa, Jabby. Hutt nałożył na jego głowę nagrodę i jeśli Han nie zdoła zebrać odpowiedniej sumy, będzie musiał zapłacić skórą. Uratować go może tylko wysoki okup albo fortuna gangstera... I właśnie to ostatnie proponuje mu tajemniczy nieznajomy w zamian za pomoc w jej odzyskaniu. Oferta jest ryzykowna, jednak Han mógłby spłacić Jabbę...

Wystarczy, że przeniknie przez systemy bezpieczeństwa ściśle strzeżonej twierdzy jednego z szefów przestępczego syndykatu. Brzmi jak robota dla cudotwórców albo szaleńców... I właśnie dlatego Han – wraz z nieodłącznym Chewbaccą i spryciarzem Landem Calrissianem – gromadzi zespół złożony z tych, którzy są po trochu i jednym, i drugim. Jeśli ktokolwiek potrafi przechytrzyć i pokonać zastępy uzbrojonych po zęby zbirów, droidów zabójców i imperialnych agentów – a potem dokonać skoku stulecia – to właśnie banda Solo. Czy jednak napad się opłaci, czy może cena, którą przyjdzie im zapłacić, będzie zbyt wysoka?

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Tybero | 2018-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2018

Kolejna książka ze świata Star Wars wędruje do mojej przywartej kolekcji. Książka z pod pióra Zahna...no cóż spodziewałem się że to nie będzie książka typowo Star Warsowa no i taka jest. To dobre opowiadanie poboczne, książka jest dobrą czytanką, ma ciekawy pomysł, koncepcje i wykonanie, sam pomysł też jest oryginalny, ale jego minusem jest to że nie wszystkim może się spodobać. Tak czy siak ja te książkę będę dobrze wspominać bo fajnie się ją czytało, ale nie zasługuje na rangę wybitnej, jest bardzo ciekawa, dobra ale nie wybitna. I jak dla mnie choć może być, to zabrakło tego Gwiezdno Wojennego klimatu, nie ma mocy, Jedi i Sithów, ani walk kosmicznych. Mimo to oceniam książkę dobrze, jako dobrą czytankę.
Z Panem Bogiem

borys_ru | 2015-03-09
Przeczytana: 09 marca 2015

Bardzo dobra pozycja jak na uniwersum gwiezdnych wojen, nie ma Jedi, mocy i rebelii, dzięki czemu nie ma moralizujących przemyśleń bohaterów, którzy rozmyślają jakie to imperium złe, a rebelia krystalicznie dobra. Na plus można dodać zaskakujące zakończenie, rzadko się udaje komuś w tym uniwersum coś wymyślić co nie byłoby przewidywalne.

Sebastian Janek | 2014-02-07
Przeczytana: 05 lutego 2014

Dobry marketing to podstawa. Na długo przed premierą autor uraczył fanów dwoma krótkimi opowiadaniami, będącymi wstępem do książki. Jedno pojawiło się w magazynie „Star Wars Insider”, drugie wydano jako ebook – „Winner Lose All”. Powieść miała przemycić nowe historie ze środowiska szmuglerów, kanciarzy, złodziejaszków, z pominięciem Jedi i Sithów, bo przecież fabuła niemal każdej książki z uniwersum „Gwiezdnych Wojen” opiera się w większym lub mniejszym stopniu na adeptach Mocy. Tym razem miała to być powieść oparta na historiach typu „heist”, nie da się nie zauważyć, że przywodzi ona na myśl głośne tytuły z tego gatunku, serii opartej na filmie „Ocean’s Evelen”, „Włoska robota”, a także „Szybcy i wściekli” zwłaszcza motyw z piątego filmu był tu aż nadto widoczny. Czy taki sposób prowadzenia fabuły pasuje do gwiezdnej sagi, a przede wszystkim czy nie jest zbytnią eksploatacją popularnych dziś filmów przygodowych – odpowiedź zależy od tego, kto czyta powieść. Osobiście nie jestem...

| 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, Star Wars
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Mimo tego, że Zahn jest jednym z najlepszych autorów piszących książki z uniwersum Gwiezdnych Wojen, Skok Millenium mu się nie udał. Książka bardzo wolno "rozwija skrzydła". Fabuła początkowo jest nudna, prosta, albo wręcz prostacka. Nie ratują jej nawet znani bohaterowie - Han, Lando i Chewie.

Skok Millenium zyskuje jednak z każdą stroną. Książka nabiera tempa gdzieś około 150/200 strony i trzyma w napięciu do samego końca - co więcej ma na samym końcu ciekawy twist.

Tylko dzięki temu, że książka się rozkręca dostaje 6, inaczej byłoby marne 4.

Paweł Użwa | 2016-09-09
Przeczytana: 2016 rok

Od ponad połowy roku na mojej półce leżała dość ciekawa książka. Jednak podczas całych tych 6 miesięcy nie miałem czasu, żeby po nią sięgnąć. Podczas wakacji natomiast taki czas się znalazł, mimo to i tak dość długo ją czytałem, chociaż była naprawdę dobra. Nie będę podawał wam oczywiście danych statystycznych, ale mogę wam powiedzieć, że ta książka należy do starego kanonu Gwiezdnych Wojen. A skoro to już wiecie, przejdźmy do recenzji.

Nobbs | 2015-09-20
Na półkach: Przeczytane, 2k15
Przeczytana: 19 września 2015

Żadne ambitne dzieło, ale chyba nikt z miłosników "Gwiezdnych Wojen" siętego nie spodziewał. Watka akcja, sensowni bohaterowie i nawet nawet zaskakujące zakończenie. Jest i włam, i blastery i coś w rodzaju miecza świetlnego i nawet Chewbacca śmigający "Sokołem Milenium"- czego chcieć więcej? No i dowiadujemy się, co też porabiał Han Solo po Bitwie o Yavin i zniszczeniu Gwiazdy Śmierci- już z tego powodu warto tę książkę przeczytać.

Tomek | 2015-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2015

Coś nowego w świecie SW, tym bardziej czekam na Rouge One.
A Indiana Jones bezbłędny :)

Daimon | 2018-01-07
Lateri | 2017-04-12