Hegemonia

Cykl: Przeznaczenie Jedi (tom 8) | Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Fate of the Jedi 8: Ascension
Star Wars, Przeznaczenie Jedi

Jak długo Jedi mogą pozostać u władzy? Jak daleko posuną się Sithowie, by rządzić niepodzielnie? Jakie szanse mają obydwa kulty przeciwko Abeloth? Luke i Ben ścigają istotę ciemnej strony - Abeloth. W tym samym czasie Zaginione Plemię Sithów może się rozpaść z powodu jeszcze większej siły, która wciągnie pewnego Mrocznego Lorda w śmiertelny konflikt z jego własnym ciałem i krwią. Na...

Jak długo Jedi mogą pozostać u władzy?
Jak daleko posuną się Sithowie, by rządzić niepodzielnie?
Jakie szanse mają obydwa kulty przeciwko Abeloth?

Na Coruscant polityczna próżnia pozostawiła wrzące spory między frakcjami, dążącymi do przejęcia kontroli nad Galaktycznym Sojuszem. Zakon Jedi otoczony przez ukrytych agentów, zdradzieckie konspiracje i ukrytych szpiegów Sithów musi dać z siebie wszystko, by powstrzymać rząd Sojuszu od popadnięcia w anarchię.

Jedi są zobowiązani do utrzymania pokoju i sprawiedliwych rządów. Okazuje się jednak, że nawet oni nie są w stanie sprostać połączonym zagrożeniom ze strony Sithów, dyktatora przysięgającego zemstę na galaktyczną skalę, oraz istoty pragnącej zostać bogiem.

źródło opisu: amber.pl

źródło okładki: amber.pl

Karaś | 2015-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Gdy skończyłem czytać "Wyrok" to wiedziałem, co mnie teraz czeka - kolejna powieść pani Golden. Po kretyńskim "Omenie" i grafomańskich "Sojusznikach", które pewnie czytane są na dobranoc w Guantanamo, nie wiedziałem czego mam się spodziewać tym razem. I czegoś takiego bym się nie spodziewał. Aż trudno uwierzyć, że tę powieść napisała ta sama autorka. Pomimo, że fabuła całej tej serii jest na wskroś idiotyczna, pani Golden udało się w "Hegemonii" tak ją poprowadzić, że powieść czyta się jednym tchem. Nareszcie coś się dzieje. W sumie jedyne co mógłbym zarzucić, to to, że bieganie po planetach zaczynało być już nużące, brak charakterystycznego dla EU humoru i to, że zbyt łatwo dało się domyślić co jest grane. No, ale to nie kryminał przecież, by tu były zagadki.

Nesseus | 2016-09-04
Przeczytana: 03 września 2016

Czytając poprzednie książki z tej serii nie spodziewałem się, że aż tak akcja się rozkręci. Najbardziej w tej księdze zainteresował mnie wątek miłosny między Vestarą a Benem. Zabrakło jednej gwiazdki z powodu zbytniej przewidywalności niektórych zdarzeń, nie przeszkadzało mi to jednak w zachwycaniu się książką. Pozostałe zwroty akcji były wystarczająco zaskakujące, dawały sporo frajdy i ciekawości jak dalej się rozwiną lub skończą, co cieszy.

Thimburd | 2013-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Perfekcyjna książka! Właściwie to mało jej brakowało do maksymalnej oceny, może jakiegoś ładunku emocjonalnego który niosła za sobą taka "Zemsta Sithów" czy "Zdrajca"?

Ale przejdźmy do pozytywów która książka ma mnóstwo:
- Książka świetnie napisana, każdy dialog jest fantastyczny, każda scena pięknie opisana, wszystko dokładnie wyjaśnione, poszczególne rozdziały świetnie zaplanowane, a akcja z każdą chwilą posuwająca się do przodu
- Wreszcie dostajemy opisy antycznych Sithów, a do tego odwiedzamy niektóre z ich bastionów potęgi, takie jak Korriban i Dromund Kass, co jest fantastycznym nawiązaniem do The Old Republic: na tej drugiej planecie właściwie odwiedzamy dokładnie te miejsca które znamy z gry, obserwujemy jak Luke, Ben i Vestara stawiają kroki na tych samych kamiennych powierzchniach na których stawiali kroki moi bohaterowie z gry, coś wspaniałego!
- Dostajemy wzmianki o historii Galaktyki! Tak bardzo mi tego brakowało w poprzednich książkach! Jak można wprowadzać do serii...

Nordling | 2017-10-03
Xavier | 2017-09-27