Kuchnia Neli

Nela's Cookbook
837021102x
kuchnia, przepisy
Elika77

Z gromadzonych przez panią Nelę przepisów najsmakowitszych potraw świata i polskiej kuchni, którą rozsławiała, powstała ta książka. Oddając w ręce polskich Czytelników tę niecodzienną książkę kucharską, stanowiącą zarazem swoisty pamiętnik żony wielkiego kompozytora, przypominamy o najstarszym sposobie zdobycia serca mężczyzny...
(Barbara Pietkiewicz-Sienkiewicz)

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

chiara | 2014-09-06
Przeczytana: 06 września 2014

Jest to najlepsza książka kucharska jaka wpadła w moje ręce. Nela Rubinstein jest absolutną mistrzynią. Wszystko, co ugotowałam korzystając z tej książki, było doskonałe. Ostatnio zrobiłam gołąbki pod hasłem faszerowana kapusta i to była rozkosz w gębie. Świetne też są kotlety mielone z kurczaka oraz cielęce. Polecam!

Gra_ce | 2012-05-08
Przeczytana: 2005 rok

Najbardziej zniszczona książka kucharska w moim domu. Wstyd powiedzieć, zatłuszczona, zalana cieczą, z poluzowanymi kartkami przy kilku najbardziej eksploatowanych przepisach. (creme brulee, bliny ..)

Prostota i wykwintność sprzed lat ale w zasięgu ręki. Co więcej nie mam przy niej wątpliwości, że została napisana z chęci podzielenia się przez autorkę tym, co umiała robić dobrze - w przeciwieństwie do popularnych teraz projektów PR-celebrycko-wydawniczych, jakimi są często książki kucharskie. Wydają się być efektem szperania po internecie i "kreatywnego pisania". I niech sobie będą, ale ja polecam bezpretensjonalny wdzięk tradycyjnych przepisów Anieli Młynarskiej - Rubinstein.

CORO | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

Książka Anieli Rubinstein z domu Młynarskiej pt. "Kuchnia Neli" to opowieść o gotowaniu, podróżach i przyjęciach na światowych salonach. Propagowała kuchnię polską z powodzeniem i uznaniem. Organizowała przyjęcia, dbała o logistykę.
Dużo prostych przepisów, ale i wybornych. Przed każdym rozdziałem obszerny wstęp. Pomocne indeksy potraw i osób o których mowa w książce. Ciekawostki o potrawach i zwyczajach z domu rodzinnego. O wartościach że jedzenie i smakowanie to nie tylko przyjemność, ale wspólnota, wyrabianie poczucia bezpieczeństwa, więzi. Zabawne sytuacje i zdarzenia wpisane na "okrasę" tej opowieści. Oddana żona i matka. Była wielką damą i opoką artysty, mężą Artura Rubinsteina. Posługiwała się wieloma językami.Książka była wydana w wielu językach.Polecam.

RudaAB | 2013-08-23
Przeczytana: 02 marca 2007

Wracam co jakiś czas :) super książka, napisana pieknym językiem. Do przeczytania i do gotowania.

Beata | 2017-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2017