Książka kucharska dla samotnych i zakochanych

Wydawnictwo: Twój Styl
jedzenie, przepisy
zgrzewa

"Książka kucharska dla samotnych i zakochanych" jest zbiorem przepisów prostych, łatwych, dla 1-2 osób i niezajmujących pół dnia. Znakomity pomysł dla kogoś, kto nie kocha gotowania jako sztuki dla sztuki, kogoś, kto nie chce spędzać w kuchni całych godzin, kogoś, kto lubi dobrze zjeść, ale nie chce przeznaczać na to zbyt wiele czasu, uwagi, a także pieniędzy.

Melancholia | 2011-09-14

Chociaż książeczka jest już trochę przestarzała od strony gastronomicznej i napisana z myślą o kompletnych laikach, to nadal zdarza mi się do niej sięgnąć. Jest to jedyna znana mi książka kucharska, która proporcje składników podaje na sposób opisowy, np. "weź ilość masła wielkości orzecha włoskiego". Bardzo fajna rzecz - można czytać od deski do deski i nie sposób się znudzić.

PaniCiapka | 2010-11-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Przeczytana: 12 listopada 2010

Niewiele jest książek, które w tak prosty sposób wprowadzają w świat gotowania. Ja tę książkę znalazłam w domowej bibliotece, gdy miałam jakieś 12 czy 13 lat. Z niej dowiedziałam się jak można ugotować zupę pomidorową i zrobić jajecznicę. Napisane prosto, bez zadęcia i bez straszenia, że gotowanie to misterium. Dziś potrafię dużo więcej, niż to co proponują autorzy, nie boję się eksperymentować i uważam się za dobrą kucharkę. Ale nie wykluczam, że tak się stało dzięki tej książeczce.

mantra | 2011-03-12
Przeczytana: 11 marca 2011

Jeżeli nie masz zielonego pojęcia o gotowaniu, albo tęsknisz za tradycyjnymi, banalnie prostymi polskimi specjałami - to książka dla ciebie. Jestem przekonana, że gdyby odświeżyć wydanie byłoby bestsellerem w każdej studenckiej kuchni.

W środku znajduje się też sporo kulturowych perełek, takich jak rozdział co jeść w trakcie sesji: ">>Towarzysz(ka) niedoliobkuwaniu

Marta | 2011-02-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Moja pierwsza pozycja z serii książek traktujących o gotowaniu. Darzę ja niezmiennym sentymentem. Nie spodziewajcie się tutaj jakiś bardzo skomplikowanych przepisów, to w zasadzie pozycja dla stawiających swoje pierwsze kroki w kuchni. Dowiecie się z niej jak ugotować jajko na miękko, jak zrobić naleśniki, czym zapełnić lodówkę żeby niespodziewani goście nie musieli się raczyć cały wieczór słonymi paluszkami... Słowem niezbędnik kuchennego analfabety, ale naprawdę przydatny gdy jesteś nowicjuszem w kuchni.

chiave | 2011-05-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka, która w początkach małżeństwa służyła mojej mamie, została podarowana mnie, gdy na własnym gospodarstwie stawiałam pierwsze kroki w kuchni. Teraz jest już pożółkła, trochę postrzępiona i bezcenna. Nie tylko ze względów sentymentalnych - takiego przepisu na ciasto naleśnikowe nie znalazłam jak dotąd nigdzie!

anulla | 2011-01-07
Na półkach: Przeczytane, Moje własne

Moja pierwsza książka kulinarna, pierwsza, do której często wracam.... Moje pierwsze próby kulinarne.....

Ela | 2011-07-05

Strasznie mi się podobała ta książeczka, przepisy w niej są prościutkie, ale dają pomysł na coś dobrego, innego niż zazwyczaj. Lubię po nią sięgać, choć ma swoje lata i lekko się rozsypuje. Dla mnie jest pamiątką po kilku cudownych chwilach.

zgrzewa | 2010-08-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka kucharska najlepsza z najlepszych! Jeśli ktoś ma namiary na podobną ale bardziej aktualną (sposób podawania składników do dań jest już trochę przestarzały) to poproszę!

książek: 2023
Agata | 2014-06-29
Na półkach: Mam, Przeczytane

Korzystam z niej do tej pory. Bardzo fajne przepisy dobre w zasadzie na każdą okazję.

Hanna | 2013-10-09

Abecadło gotowania dla osób prowadzących jednoosobowe gospodarstwo. Mnóstwo porad praktycznych. Dzięki tej książce nauczyłam się robić m.in. naleśniki. Jest tak dobra, że niestety pożyczona nie wróciła do mnie, a szkoda. Dziś mój syn jest samotny i zakochany. Przydałaby się!