Kuchnia. Przepisy z serca domu

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filo
Kichen: Recipes from the heart of the house
Dorota Smakuje

"Już dawno chciałam napisać tę książkę. Pierwszy raz wpadłam na ten pomysł niemal dziesięć lat temu i od tamtej pory stale odkładałam go na później. Być może po prostu odczuwałam wewnętrzną potrzebę spędzenia więcej czasu w kuchni, zanim mogłam o tym właściwie napisać. I pod słowami "w kuchni" kryje się raczej nie jedna, ale wiele rozmaitych. Wszystkie one się od siebie nie różniły, jednakże...

"Już dawno chciałam napisać tę książkę. Pierwszy raz wpadłam na ten
pomysł niemal dziesięć lat temu i od tamtej pory stale odkładałam go na
później. Być może po prostu odczuwałam wewnętrzną potrzebę spędzenia
więcej czasu w kuchni, zanim mogłam o tym właściwie napisać. I pod
słowami "w kuchni" kryje się raczej nie jedna, ale wiele rozmaitych.
Wszystkie one się od siebie nie różniły, jednakże miały jeden wspólny
mianownik - były dla mnie ulubionym miejscem w domu."

Obszerna, pouczająca i wciągająca "Kuchnia" proponuje amatorom gotowania
i jedzenia krzepiące, apetyczne dania z kulinarnej przeszłości, ale w
nowoczesnym ujęciu. Ekspresowe, proste i egzotyczne potrawy na pracowity
dzień, celebrowane w spokoju przysmaki na weekend i na specjalną okazję,
a także ciasta i ciasteczka w stylu "domowej bogini". "Kuchnia"
przedstawia praktyczny niezbędnik Nigelli (co ważne, również wykaz
rzeczy zbędnych), zawierający spis kuchennych sprzętów i magicznych
składników. "Kuchnia: przepisy z serca domu", Nigelli Lawson to 190
przepisów, w tym ponad 60 ekspresowych do przygotowania maksymalnie w 30
minut, gotowanych w rytm serca.

źródło opisu: www.filo.com.pl

źródło okładki: www.filo.com.pl

Alicja | 2011-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2011

Każdy wielbiciel Nigelli powinien posiadać te pozycję w swoich zbiorach, bo to jest niesamowita. W tej książce jest wszystko: przepyszne wypieki, szybkie i proste potrawy oraz te bardziej wykwintne. Całość okraszona jest przepięknymi zdjęciami potraw na których widok cieknie ślinka...i mnóstwem ciekawych porad. Wypróbowałam już kilka przepisów i muszę przyznać,że wyszły smakowicie:-)

Monka | 2012-03-26
Przeczytana: 25 marca 2012

"Kuchnia" Nigelli Lawson w tym wydaniu to naprawdę "przepisy z serca domu" - pełne ciepła domowego ogniska. Ciekawe przepisy, cenne rady, piękne zdjęcia. Książka niezwykle "smakowita" aż chce się wypróbować te wszystkie specjały. Polecam!!!!!

Marta Bilewicz | 2012-03-15
Na półkach: Przeczytane, Kulinarne
Przeczytana: 14 marca 2012

Nigelli nie trzeba przedstawiać. Każdy miłośnik sztuki kulinarnej widział zapewne jej programy lub przynajmniej o niej słyszał. Z zakupem owej książki nosiłam się od miesięcy, ale ciągle odkładałam go z różnych powodów. W końcu jednak książkę nabyłam i nie żałuję.

Książka jest pełna przepisów na przeróżne potrawy, na mniej i bardziej wyrafinowane, na desery i dania obiadowe. Jednak to nie przepisy Nigelli robią z niej doskonałą propozycję kulinarną, a teksty i uwagi autorki. I nawet gdybym miała nigdy niczego nie ugotować i nie upiec z tego poradnika (choć to raczej mało prawdopodobne), to i tak jestem zachwycona samym jej czytaniem i zgłębianiem kuchni Nigelli. Świetny język, fantastyczny humor, ot, Nigella taka, jaką znamy z programów telewizyjnych.

Discordia | 2011-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 12 października 2011

Jeśli ktoś jest pasjonatem gotowania a potem jedzenia, tak jak ja, to musi przeczytać książkę Nigelli.
Świetne przepisy, znakomite zdjęcia na widok których ślinka cieknie i bardzo dobre dopiski na temat kuchni i wielu potraw.
A gdy już przeczytacie, to polecam przyrządzić "Kurczaka z 40 ząbkami czosnku" ze strony 328. Poprostu pychota :)

Ola | 2012-02-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kuchnia

Książka zawiera mnóstwo przepisów. Jest czasem problem z dostępnością niektórych produktów, szczególnie w mojej małej mieścinie. Jednakże częściej korzystam z przepisów Jamiego Olivera niż z Nigelli...

Alivea | 2011-07-17
Na półkach: Przeczytane, Kulinarne, Posiadam

Najlepsza książka Nigelli obok "Feast.." i "Nigella świątecznie". Pełne kompendium wiedzy, ciekawostek i przypisów ze strony Nigelli. Wspaniałe i proste przepisy, świetna kulinarna lektura!

Anna | 2015-01-19

To nie jest zwykła książka kucharska. To książka, w której zamieszczone są anegdoty, opowieści o jedzeniu, rodzinie, przyjaciołach - nie są wprawdzie bardzo rozwinięte, ale dodają całości smaku, są jak przysłowiowa szczypta soli w słodkim cieście. Zatem nawet jeśli nie masz ochoty gotować, tylko spędzasz zimowy wieczór pod kocem z kubkiem kakao, przyjemnie jest zagłębić się w przepyszny, pachnący cynamonem, tymiankiem i czekoladowym ciastem Nigelli! A co do przepisów, z których potrawy wychodzą dość kaloryczne - może nie zdecydowałabym się korzystać z nich na codzień, ale raz na jakiś czas warto!

Yooki | 2013-01-15
Przeczytana: 2013 rok

Jestem fanką Nigelli jednak ta książka mnie nie zachwyciła. Oczywiście można w niej znaleźć przepisy godne uwagi jednak jest ich (moim zdaniem) niewiele za to sporo propozycji to rozwinięte wersje przepisów z książki "Nigella Ekspresowo".
Ładnie wygląda na półce ale użyteczność tej propozycji oceniam bardzo średnio.

izomorfia3 | 2014-05-17
Przeczytana: 17 maja 2014

Najlepsza książka Nigelli!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z wszystkich jakie napisała ta jest istną Biblią-przepisy ludzkie, składniki do zdobycia,o zdjęciach i stronie merytorycznej nie wspomnę.

Jagoda | 2011-04-03

świetna książka polecam