Klątwa tygrysa. Wyzwanie

Patronat LC
Colleen Houck Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Klątwa Tygrysa (tom 2) literatura młodzieżowa
Tiger’s Quest
literatura młodzieżowa
Martyna Tomczak
Colleen Houck literatura młodzieżowa Indie mitologia indyjska

Oficjalne recenzje i

Powrót do świata tygrysów

[ 32 ] Link do recenzji

Kocham!

Fabuła podzielona na klika aspektów, scen. Dziwne wybory przygłupawej Kelsey przetrawiałam zgrzytając zębami. Pomimo ogromnych chęci, bohaterka drażni mnie prawie na każdym kroku. Ponownie irytujące i przydługawe opisy przedmiotów, ubrań, jedzenia. Przygody bohaterów są natomiast intrygujące, jest akcja, miłość, magia, ryzyko i walka ze złem. Autorka wplata elementy wielu...

Ogromny minus, że Kishan od tej części jest podobny do Rena. Już nie bad boy, niestety... Może odbieram to tak dlatego, że nie lubię Rena, w każdym razie czarny tygrys zostawił w dżungli swój charakterek i zaczyna cackać się z Kelsey jak jego brat

No niestety, tak to już bywa. Gdy 1-wsza część mega Ci się podoba to 2 nie jest już tak samo ekscytująca. Przygoda ekstra! Użalanie się nad sobą i "Co by było gdyby..." już po 5 rozdziale zaczynała mnie wkurzać. No ile można o tym samym mówić...? Oby 3 część była w połowie porywająca jak 1-wsza.
Pozdrawiam ^^

2035

1 część czytałam 4 lata temu i musiałam jeszcze raz przypomnieć sobie co się działo, bo pamięć zawiodła. Czytam opinie : przewidywalna, dla nastolatek. Ok, to prawda. Czuć, że autorka inspirowała się innymi znanymi książkami. Ale czyta się dobrze, szybko. Są emocje. Największy plus za informacje z historii lub mitologii wplecione w historię, Kilka sprawdziłam - są...

dla gimnazjalistki w 2012 roku - wspaniała przygoda.

Przewidywalne. Typowo pod nastolatki. Postacie tak wyidealizowane, że aż żal czytać (prócz Kishana, on ma chociaż trochę charakteru).
Nie polecam, jeśli szukasz czegoś głębszego.
Jednakże jest to lekka lektura, więc na nudny, samotny wieczór może rozbawić swoją przwidywalnością.

Ta część byla dużo lepsza od pierwszej. Mnóstwo akcji i zakazanych uczyć i pragnień. Miłość, radość, złość i zranienie wszystko się ze sobą przeplatalo tworząc niesamowitą mieszankę zdarzeń.

Parę lat temu jako młodszy czytelnik za pewne byłabym zachwycona tą pozycją, lecz dziś mam nieco odmienne zdanie.Moja niska ocena wynika z bardzo irytujących głównych postaci, szczególnie Kelsey i Ren. Pierwsze sto stron to na prawdę maraton dla wytrwałych czytelników, zachowanie bohaterów oraz wydarzenia są infantylne i odstraszające. Dalsza część książki jest bardziej...

Colleen Houck ma skłonność do cliffhangerów, stąd też po lekturze ‘Klątwy tygrysa’ natychmiast złapałam się za ‘Wyzwanie’. I mogę z pełną świadomością stwierdzić, że jakościowo nie odbiega on od części pierwszej ;)
Jednak zmienił się klimat, zmieniły się pewne elementy.

Jak w pierwszej części atmosfera zagadek, orientu, Indii, tajemniczości chwilami wręcz buchała tak tu...

Dyskusje

3 695