Kryzys w szkole. Krótki poradnik psychologiczny

Wydawnictwo: Rubikon
stres,
poradniki

Każdy dyrektor szkoły powinien mieć świadomość tego, że jakaś forma kryzysu w szkole z dużym prawdopodobieństwem nastąpi, trzeba jedynie przewidzieć, kiedy to może się wydarzyć. W myśl dowcipnej maksymy wszystkich pesymistów, nazywanej zasadą Murphego: jeśli coś złego może się stać, to stanie się na pewno. Albo nieco przewrotne stwierdzenie dobrego wojaka Szwejka: nigdy Pan Bóg nie dopuści takiego zła, aby nie dopuścił jeszcze większego. Można zatem powiedzieć każdemu dyrektorowi szkoły, pedagogowi czy nauczycielowi: Jest bardzo mało prawdopodobne, że uda ci się uniknąć jakiejś formy kryzysu w twojej placówce lub klasie. Wynika to z dynamiki zjawisk międzyludzkich oraz trudnych do przewidzenia zdarzeń losowych. A skoro tak, to warto przygotować się do takiej sytuacji.

źródło opisu: Rubikon, 2009

źródło okładki: http://www.ksiegarniarubikon.pl/9788389947819/Kryzys-w-szkole.html

PaulinaG_91 | 2015-10-12
xdoppelgangerx | 2015-02-27