Oddech. Oddychaj świadomie, żyj pełniej

poradniki
Zwierciadło
2018-03-14
2018-03-14
oddech zdrowie kondycja nastrój stres relacje poradnik

Okładka książki Life coaching w nurcie serca Sylwester Adamczuk, Kaja Kozłowska, Iwona Kubiak, Grzegorz Pawłowski
Life coaching ... Sylwester Adamczuk,...

„Oddech – oddychaj świadomie, żyj pełniej” Grzegorza Pawłowskiego, to poradnik, który podpowiada, jak w łatwy sposób można uzdrowić siebie samego, wyzbyć się leków i żyć spokojniej. A to wszystko za sprawą pracy nad swoim oddechem, który często może pomóc nam się wyciszyć, zrelaksować, uspokoić, a jedyne co musimy robić, to go kontrolować i świadomie oddychać.
Jest to niezwykły poradnik, który przybliża nam możliwości, jakie daje nam nasz oddech. Autor przedstawia techniki oddychania, o których z pewnością wielu z nas nawet nie słyszało. Tak niewiele trzeba, żeby mogło nam się żyć lepiej, lżej i przyjemniej, a wymaga to jedynie od nas niewielkich nakładów pracy włożonej w ćwiczenia. Niemniej jednak wielu nie chce nawet spróbować, bo Ci, którzy spróbują i zobaczą efekty, z pewnością będą nimi zachwyceni!
Poradnik czyta się bardzo szybko i z łatwością można go wprowadzić w życie, co osobiście bardzo polecam!
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu!

Jest to...

Oddychanie jest czynnością automatyczną. Odbywa się niezależnie od naszej woli – nie możemy go zaprzestać a co najwyżej na krotki czas wpłynąć na jego częstotliwość. Zdaniem autora możemy jednak podjąć tzw. pracę z oddechem w celu poprawy jakości swojego życia. Autor już na wstępie wymienia szereg zalet, jakie niesie za sobą zastosowanie jego rad i wskazówek. A to wszystko oparte oczywiście o osobiste doświadczenia Grzegorza Pawłowskiego – trenera i tzw. coucha oddechu. Dewiza „Jak oddychasz, tak żyjesz”, nie jest więc zapewne odkryciem. Jeśli więc chcecie nauczyć się oddychać pełną piersią, a tym samym zacząć żyć lepiej , to zapraszam do lektury:)
Aby móc korzystać z dobrodziejstw świadomego oddechu a tam samym móc zredukować stres należy dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest stres i jak wpływa on na nasz organizm. Wraz z lekturą tej książki poznamy różne rodzaje oddechu, a także dowiemy się, na czym polega umiejętność słuchania ciała poprzez oddech. Nauczymy się jak oswoić lęk, który towarzyszy mam niemal w każdej chwili naszego życia. Ponadto autor proponuje proste ale skuteczne ćwiczenia na tzw. oddychanie czakrami i wspomina o osobach, w przypadku których terapia oddechem przyniosła pozytywne rezultaty.
Oddychanie holotropowe, rebirthing, oddech słuchający (rodzimy się z nim) i oddech sięgający (ten w jodze) to tylko niektóre z ciekawych pojęć, których znaczenie warto poznać. Ponadto autor chwali jogę, jednak jest za jej udoskonalaniem i czerpaniem z niej tylko tego, co nam najbardziej odpowiada. Mówi o traumie porodu, która wywiera wpływ na nasze życie - borożne rodzaje porodu to różne traumy. Szeroko omawia pojęcia takie jak wewnętrzne dziecko, toksyczny krytyk czy krytyk wewnętrzny. Dodam, że są to terminy dobrze mi znane z innych tego typu książek, aczkolwiek miło było je sobie przypomnieć. Moim zdaniem książka wymaga zwiększonej uwagi, ponieważ zawiera sporo trudniejszych zagadnień. Mogę jednak powiedzieć, że jej lektura dostarczyła mi na pewno sporej dawki wiedzy i zachęciła do zgłębienia tematu, ale jedno wiem na pewno - raczej nie zaprowadzi mnie to na zajęcia z coachem. Należę do sceptyków, jeżeli chodzi o długotrwałe sesje terapeutyczne, a o takich tu autor wspomina.
A jak jest u was? Wierzycie, że trening oddechu może pozytywnie wpłynąć na wasze zdrowie i samopoczucie? A może medytujecie lub ćwiczycie jogę i jesteście w stanie potwierdzić, że terapia oddechem naprawdę działa?
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @wydawnictwo_zwierciadlo

Czy wiecie, że dzięki prawidłowemu oddechowi można poprawić zdrowie, nastrój a także polepszyć relacje z innymi ludźmi?
Grzegorz Pawłowski w swojej książce "Oddech" opisuje, jak ważną rolę pełni on w naszym życiu.
Dzięki poradom i ćwiczeniom można w znaczący sposób poprawić jakość funkcjonowania organizmu.
Poradnik zawiera sporo wskazówek, dzięki którym można wykorzystać oddech, by zmniejszyć stres, poprawić zdrowie, koncentrację a nawet zwiększyć zadowolenie z życia seksualnego.
To bardzo ciekawa publikacja. Okazuje się, że przeciętny człowiek bierze 20000 oddechów dziennie. Tylko czy robi to świadomie?
Myślę, że dźwięki tej książce możemy popracować nad własnym oddechem, by zmienić nasze życie na lepsze. A jest to istotne, zwłaszcza w dzisiejszych trudnych czasach.
Zatem zacznijmy ćwiczyć wdech...wydech... i zmieńmy jakość naszego życia.
Dziękuję Wydawnictwu Zwierciadło za egzemplarz do recenzji

Poradnik zawiera sporo wskazówek, dzięki którym można wykorzystać...

Oddech – odruch bezwarunkowy, dzięki któremu żyjemy. Na co dzień nie zastanawiamy się nad nim. Ot, naturalna ludzka reakcja.

Praca z oddechem kojarzy się większości z nas z wykonywaniem nudnych ćwiczeń oddechowych. To mylne przekonanie. To coś o wiele głębszego i o tym w swojej książce „Oddech. Oddychaj świadomie, żyj pełnej” przekazuje nam autor, Grzegorz Pawłowski.

To też nie znaczy, że ćwiczenia oddechowe są całkowicie bezużyteczne. Mają one duże znaczenie i w wielu sytuacjach mogą być niezwykle pomocne.

Książka to przewodnik po różnych sferach i rejonach rozwoju osobistego. Zawiera dużo informacji, sesji oddechowych, które są naszymi osobistymi spotkaniami z samym sobą. Choć nie są terapią samą w sobie, to dają mnóstwo korzystnych efektów okołoterapeutycznych.

Cały rozwój osobisty to nieustanna praca nad różnymi aspektami naszego życia. Ma to na celu oczyszczenie, uzdrowienie relacji i pozbycie się negatywnych emocji.

Pan Grzegorz jest coachem, więc zna odpowiednie techniki pracy z oddechem, abyśmy mieli kontrolę nad różnymi dziedzinami życia. Nazywa sam proces samorozwoju podróżą – do pełni siebie, pełni swojej mocy i pełnego życia.

Oddech ma powiązanie z lękiem, oporem, uważnością, świadomością, przekonaniami i związkami.

Każdy oddycha. Ale czy robisz to świadomie? Zastanów się.

Wdech… i wydech.

To...

Ciekawa publikacja, wydana w formie poradnika. Autorem jest trener i coach integrowania oddechem, wykładowca w Akademii Bankowej i Collegium Civitas.

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, które przyciągają ciekawą tematyką. Szczegółowo i w przystępny sposób autor przybliża nam poszczególne zagadnienia. W lekturze znajdziemy przykłady sesji, na których poruszane są różne blokujące oddech problemy, jak również zaobserwowane zmiany zachodzące po nich. Zapoznamy się z ćwiczeniami, nad którymi możemy popracować i spróbować je wykonać.

Ładne wydanie książki, przyciągająca wzrok okładka. Warto sięgnąć po tę książkę i bliżej zapoznać się z tematem.
Polecam :)

"Oddech" Grzegorz Pawłowski, Wydawnictwo Zwierciadło, PREMIERA 13 MARZEC 2024

Zwracasz uwagę na swój oddech? Z pewnością zdajesz sobie sprawę jak jest ważny.
Praktykujesz jogę, medytujesz poszukując dróg samorozwoju.
By poprawić jakość swojego życia wykorzystaj oddech. Masz go ze sobą zawsze.
Dzięki niemu możesz nie tylko poprawić zdrowie, kondycję i nastrój, ale także zniwelować stres, zwiększyć koncentrację i kreatywność oraz odzyskać równowagę i wewnętrzny spokój.
Przy tym znacząco poprawić relacje z innymi ludźmi i zwiększyć poziom zadowolenia z życia seksualnego.
Z poradnika Grzegorza Pawłowskiego będącego trenerem i coachem integrowania oddechem nauczysz się w prosty sposób wykorzystywać oddech do poprawienia jakości swojego życia. Dzięki praktycznym poradom i ćwiczeniom dowiesz się nawet jak wykorzystać oddech, by poprawić przyswajanie pokarmów.
Zacznij świadomie oddychać, a zmienisz swoje życie na lepsze.
A więc...weź wdech i uwolnij wydech...

"Oddech" Grzegorz Pawłowski, Wydawnictwo Zwierciadło, PREMIERA 13 MARZEC 2024

Zwracasz uwagę na swój oddech? Z pewnością zdajesz sobie sprawę jak jest ważny.
Praktykujesz jogę, medytujesz poszukując dróg samorozwoju.
By poprawić jakość swojego życia wykorzystaj oddech. Masz go ze sobą zawsze.

Twórczość Pana Grzegorza Pawłowskiego po przeczytaniu tej oto książki pt. ''Oddech. Oddychaj świadomie, żyj pełniej'' stała się mi bliska, gdyż on na swój sposób wyjaśnił w niej, jak można zmienić w swoim indywidualnym codziennym życiu sposób myślenia, nastawienie do wielu spraw, a co najważniejsze dzieli się wiedzą, którą zdobył podczas pracy zawodowej.

Należy, podkreślić to, że na samym początku nie jest łatwo pisać o tym, co się doświadcza, a w szczególności w pracy zawodowej, ale sam fakt ujęcia głównego tematu odgrywa, istotną tutaj rolę opisując, go z należytym pojęciem go w rozdziałach zahaczając o trafne, interesujące i nieznane mi do tej pory pojęcia.

Autor tej książki dokładnie wyjaśnia, dla kogo jest ona przeznaczona, jakie wypływają z niej korzyści.

Omawia precyzyjnie w tychże 12 rozdziałach zagadnienia, pojęcia, które do tej pory nie były mi znane w praktyce, zrozumiane i zostały one w nich wytłumaczone.

Autor proponuje, jak można zastosować w odpowiedni sposób, jaki i w praktyce ćwiczenia mające w głównej mierze związek z indywidualnym odzwierciedleniem do tematyki z nią związanej - oddechu.

Moim zdaniem ćwiczenia te są proste w realizacji, ale w praktyce naszego życia codziennego doświadczanie ich będzie o niebo łatwiej doświadczać oraz z czas moglibyśmy z czasem dokonywać porównania, jakie ono jest.

Każde z opisanych w tej książce zagadnień uważam, że zostało trafnie przez autora opisane, a i również potrafi on doskonale przedstawić z podanymi do nich omówionymi przykładami.

Szczególną uwagę zwróciłam na to, jak autor relacjonuje Czytelnikowi swoje uwagi, że można popatrzeć na siebie z innej, lepszej perspektywy, a możliwe, że jej rezultaty będą widoczne za jakiś czas.

Uważam, że książka ta została napisana w dobrym momencie przez autora, gdyż każdy zapoznający się z nią Czytelnik pozna siebie samego, jak wyglądał kiedyś, a jak teraz i co zmieni w nim zastosowanie oddechu, od którego tak wiele w naszym codziennym życiu zależy.

Wydawnictwu Zwierciadło dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania książki autorstwa Pana Grzegorza Pawłowskiego pt. ''Oddech. Oddychaj świadomie, żyj pełniej''.

Polecam przeczytać tę książkę.

Należy, podkreślić...

Bardzo dobra pozycja, inspirująca i wzmacniająca. Warto mieć ją pod ręką, bo poza omówieniem wpływu oddechu na nasze życie, emocje, zarządzanie energią, prowadzi przez ćwiczenia. Może stanowić fajny wstęp to pracy z oddechem i bardziej świadomego życia.

Czego potrzebujemy najbardziej do tego, aby żyć w pełni? Według Grzegorza Pawłowskiego, autora poradnika „Oddech. Oddychaj świadomie, żyj pełniej”, najbardziej potrzebujemy oddechu...

Przeciętny człowiek bierze około 22 tysięcy oddechów dziennie. Ile z nich jest świadomych? Zaczynamy i kończymy nasze życie oddechem. To właśnie oddech odzwierciedla nasze emocje i sprawia, że czujemy się silni i mamy kontrolę nad naszym ciałem.

W swojej książce autor opowiada, czym jest oddech, jaką pełni rolę w codzienności i w rozwoju osobistym. Podpowiada też, jak z niego najefektowniej skorzystać.
Zdaniem Grzegorza Pawłowskiego oddech pomaga zintegrować cztery sfery - ciało, uczucia, umysł i ducha. Dzięki prawidłowemu oddechowi można poprawić zdrowie, kondycję i nastrój, znacząco poprawić relacje z innymi ludźmi, zniwelować stres, zwiększyć koncentrację i kreatywność,  odzyskać równowagę i wewnętrzny spokój, poprawić przyswajanie pokarmów, zwiększyć poziom zadowolenia z życia seksualnego.

Dodatkiem do głównego przekazu książki są opisy technik oddechowych. Ćwiczenia te pozwalają rozwinąć umiejętności efektywnego oddychania, a przez to poprawić jakość życia...

Książka jest zaproszeniem do podróży w głąb siebie i dokonania pozytywnych zmian w życiu. Grzegorz Pawłowski przekonuje, że warto zadbać o swój oddech i nauczyć się z nim współpracować, aby lepiej żyć...

To proste. Jak oddychanie...

Moje pierwsza książka o oddechu. Jestem zachwycona. Ogrom wiedzy, wskazówek i dobrej energi. Pozycja do której warto wracać ze względu na ogromną ilość praktycznych ćwiczeń.

• Psychologia
  • Chcę kupić