Twoje dziecko i stres

Okładka książki Twoje dziecko i stres Archibald D. Hart
Okładka książki Twoje dziecko i stres
Archibald D. Hart Wydawnictwo: Logos poradniki
poradniki
Stres and Your Child
Logos
2009-01-01
2009-01-01
Zbigniew Kościuk
stres radzenie sobie ze stresem psychologia

Często nie zastanawiamy się nad tym, przed jak trudnymi wyzwaniami każdego dnia stają dzieci. Skąd się bierze negatywne nastawienie do życia, nerwowość, brak wiary w siebie od najmłodszych lat? Dlaczego obecnie odnotowuje się wzrost występowalności chorób stresopochodnych u dzieci? Na te i inne pytania odpowiedź znajdzie się w tej książce. Zawiera ona przydatne informacje, pomagające zrozumieć wrażliwość dziecka oraz wskazuje czynniki stresogenne, na jakie jest ono narażone we współczesnym świecie. Pełna testów, porad i pytań ułatwiających ocenę sytuacji oraz podjęcie odpowiednich kroków, by nauczyć dziecko, jak panować nad wywołującymi stres emocjami.

Warto, by ta pozycja znalazła się na liście nie tylko osób posiadających dzieci czy przyszłych rodziców; stanowić może również wycieczkę wgłąb siebie, pomagając w wyjaśnieniu pochodzenia stresów, z którymi borykamy się jako dorośli.

Najbardziej uzyteczne porady dotyczą nauki dziecka umiejętności panowania nad takimi stresującymi emocjami, jak gniew i lęk, stawianie przed dzieckiem wyzwania bez podnoszenia poziomu stresu.
Polecam zainteresowanym.

Polecam zainteresowanym.

• Studia (często fragmenty)
  • Stres codzienny
  • Zrecenzowane
  • Dla samorozwoju
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Twoje dziecko i stres