Twoje dziecko i stres

Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Wydawnictwo: Logos
Stres and Your Child
poradniki

Dlaczego dziecko jest ponure, negatywnie nastawione do świata i brak mu wiary w siebie? Jak rozpoznawać oznaki stresu i przeciwdziałać im? Stres zbiera żniwo wśród współczesnych dzieci W konfrontacji z ostrą rywalizacją i wysokimi oczekiwaniami, dzieci dorastają dziś szybciej niż kiedykolwiek. Coraz więcej z nich żyje w domu z jednym tylko rodzicem albo w rodzinach rozdzieranych konfliktami,...

Jak rozpoznawać oznaki stresu i przeciwdziałać im?

Stres zbiera żniwo wśród współczesnych dzieci
W konfrontacji z ostrą rywalizacją i wysokimi oczekiwaniami, dzieci dorastają dziś szybciej niż kiedykolwiek. Coraz więcej z nich żyje w domu z jednym tylko rodzicem albo w rodzinach rozdzieranych konfliktami, większość zaś doświadcza na co dzień – pełnej szaleńczego tempa, wyzwań, przestępczości i hałasu czynionego przez wszechobecne media – kultury. W rezultacie
dzieci są nadmiernie pobudzone, żyją pod zbyt dużą presją, doświadczają stałych niepokojów, płacąc za to bólami głowy, żołądka, depresją i lękiem.
Zdaniem dr. Archibalda Harta, możesz już dziś podjąć działania, by uodpornić swoje dzieci na działanie stresu. Książka zawiera praktyczne informacje i porady, które pomogą ci:
zrozumieć unikalną wrażliwość twojego dziecka na stres
wskazać główne czynniki stresu w jego życiu
nadać życiu rodzinnemu zdrowszy, mniej stresujący charakter
usunąć czynnik stresu z dyscyplinowania
nauczyć dziecko umiejętności panowania nad takimi stresującymi emocjami, jak gniew i lęk
stawiać przed dzieckiem wyzwania bez podnoszenia poziomu stresu
uczyć bezpieczeństwa i ostrożności bez zaszczepiania strachu i niepokoju.

Chociaż nie usuniesz całego napięcia z życia dzieci, możesz pomóc im nabyć umiejętność zdrowego radzenia sobie ze stresem, która poprawi ich życie dzisiaj, a może je uratować jutro.
Dr Archibald D. Hart pełni funkcję dziekana Graduate School of Psychology oraz profesorea psychologii w Fuller Theological Seminary w Pasadenie, w Kalifornii. Jest autorem wielu książek, między innymi: The Sexual Man; Secrets of Eve; Męska depresja; Adrenalina i stress; Rozwód. Jak ratować dzieci; Depresja nastolatka (napisana wspólnie z Catherine Hart-Weber).

źródło opisu: http://logos.warszawa.pl/ksiazki/70-twoje-dziecko-i-stres.html

źródło okładki: http://logos.warszawa.pl/ksiazki/70-twoje-dziecko-i-stres.html