Jak podwyższyć swoją inteligencję

Boost Your Intelligence. Tested Techniques for Improving Your IQ and EQ
83-247-0317-9
poradniki
killgates

Harry Adler opisuje: - jak zdobyć lepsze wyniki w teście IQ, - jak panować nad swoimi uczuciami, nastrojami, odruchami, - jak radzić sobie ze stresem, - jak rozwijać inteligencję emocjonalną. (Fragment książki) "Inteligencję można podwyższać. To dobra wiadomość dla większości zwykłych ludzi, którzy w testach IQ osiągają przeciętnie wyniki, ale wiedzą że mogłoby być inaczej, gdyby odpowiednio...

Harry Adler opisuje:
- jak zdobyć lepsze wyniki w teście IQ,
- jak panować nad swoimi uczuciami, nastrojami, odruchami,
- jak radzić sobie ze stresem,
- jak rozwijać inteligencję emocjonalną.

(Fragment książki)
"Inteligencję można podwyższać. To dobra wiadomość dla większości zwykłych ludzi, którzy w testach IQ osiągają przeciętnie wyniki, ale wiedzą że mogłoby być inaczej, gdyby odpowiednio przygotowali się intelektualnie. (...) Na szczęście podjęcie decyzji o wykorzystaniu mózgu wcale nie wymaga nadzwyczajnych zdolności - wystarczy zdrowy rozsądek i odrobina praktycznych umiejętności, które bez trudu można zdobyć w czasie lektury tej książki. Trzeba się tylko zdecydować na korzystanie z większej części umysłowych zasobów.

źródło opisu: okładka (tył)

źródło okładki: skan okładki

killgates | 2013-01-13

Książka udowadnia, że nie istnieje miara, która mogła by zmierzyć nasz poziom inteligencji. Zaś testy, które próbują ustalić nasz poziom IQ, tak naprawdę sprawdzają tylko umiejętność rozwiązywania tych testów (a nie samą inteligencję). Autor stwierdza, że takie testy i tak często są brane pod uwagę np. podczas rozmów klasyfikacyjnych, dlatego też postanawia nam pomóc rozwiązywać takie testy.
W książce znajdują się pożyteczne wskazówki jak rozwiązywać pytania w testach IQ, na co należy zwrócić i jak należy myśleć, żeby rozwiązać je prawidłowo. Książka naprawdę poszerza horyzonty oraz sposób podejścia do większości pytań.
Polecam.