Kompletna samopomoc dla twoich nerwów

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
stres, lęk
poradniki
joly_fh

Stres jest nieodzownym elementem naszego życia. Występuje w pracy, w szkole i w domu - jest wszechobecny. Towarzyszy nam bez względu na płeć czy wiek. Czasami wywołuje bóle brzucha, pocenie się rąk czy też nagłą gorączkę. Bagatelizowany może doprowadzić do niekorzystnych konsekwencji, głównie zdrowotnych. Jest sprawcą coraz częściej występującego załamania nerwowego, popularnie zwanej nerwicy. Teraz i Ty możesz poradzić sobie z nerwami dzięki autorce tej książki.

źródło opisu: Studio Astropsychologii, 2013

Lisek | 2013-11-15

Aż wstyd, że taką książkę napisał lekarz. Posądziłabym o jej autorstwo może księdza, czy ciocię Franię, której się nudziło i słyszała od kuzynki, że syn wuja Stasia miał nerwicę. Pozycja odrobinę tylko lepsza od bełkotu Kazimiery Sokołowskiej.

Autorka zawzięcie twierdzi, że pokonamy lęki, jeśli uświadomimy sobie, że fizyczne objawy są spowodowane wyrzutem adrenaliny. Skupia się z uporem na aspektach fizycznych jak kołatanie serca, czy ścisk w żołądku, a kompletnie pomija źródła lęku, czy nerwicę jako taką.
Proponuje miast tego swą filozofię walki z lękiem i ... powtarzanie uspokajających mantr, które mają wyleczyć neurotyka...

Jest to typowa terapia krótkoterminowa, skierowana na rozwiązanie, choć w moim odczuciu bardzo kiepska jej wersja...
Taką terapią można leczyć osobę, która ma problem od miesiąca, a nie człowieka chorego.

Co prawda mamy w książce rozdziały typu depresja, czy obsesje, ale są tak krótkie (1-2 strony) i powierzchowne, że więcej dowiemy się z wikipedii.

Baa...

Shetani | 2013-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Stres. Czy tego chcemy czy nie, to nieodzowny element naszego życia. Wszystko jest w porządku do czasu, gdy ten stres jest motywujący. Problem pojawia się wtedy, kiedy przejawia się coś poważniejszego, nasz organizm przestaje sobie z nim radzić, a nasze nerwy zaczynają szaleć i tracimy nad nimi kontrolę. Już wtedy trzeba jak najszybciej „złapać byka za rogi” i go pokonać.

W dzisiejszych czasach choroby takie jak nerwica czy depresja są coraz bardziej powszechne. Ludzie żyją w ogromnym pośpiechu, zapominając o własnym ciele i duchu. Toteż pani dr Claire Weekes idealnie wstrzeliła się swoją książką w problemy dzisiejszego społeczeństwa. „Kompletna samopomoc dla Twoich nerwów” to poradnik, który pomoże każdemu uporać się z załamaniem nerwowym a także wieloma innymi chorobami czy po prostu ich niektórymi objawami na podłożu psychicznym. Nauczy każdego, jak przezwyciężyć lęk i stres, o którym wyżej wspomniałam, bowiem mogą być one naprawdę destrukcyjne.

Nie ukrywam, że załamanie...

Łukasz | 2016-07-14
Przeczytana: 2012 rok

Opinia dla wersji oryginalnej (angielskiej). Polskiej nie czytałem. Mimo oskarżeń niektórych czytelników o język niemedyczny lub wręcz pseudomedyczny, faktem jest, że jest to pierwsza książka po którą sięgnąłem w związku z moimi problemami. Pomogła mi wejść na właściwy tor postrzegania moich kłopotów... Jak napisałem wcześniej - polskiej wersji nie czytałem i raczej nie będę czytał, bo posiadam angielską. Autorka w bardzo delikatny i pełen współczucia sposób stara się pomóc osobom dręczonym przez problemy z nerwami. Dla porównania (mam nadzieję, że moderator mi za to nic nie zrobi :) podaję adres strony z ocenami anglojęzycznych czytelników... https://www.amazon.co.uk/Self-Help-Your-Nerves-overcoming-stress/dp/0722531559

nwlod | 2016-07-03
Agnieszka | 2015-05-31