Powiedz stop! depresji, apatii, chandrze, nerwicom, stresowi, niekontrolowanym emocjom, nadpobudliwości, wewnętrznej pustce

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia i Dusza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ravi
poradniki
A--

Poradnik rozwoju emocjonalnego Powiedz STOP! jest przeznaczony dla tych z Państwa, którzy - chcą się rozwijać emocjonalnie, - chcą zrozumieć prawa rządzące naszą psychiką, - mają poczucie niskiej wartości, - mają złe relacje z otoczeniem, - są samotni, pesymistyczni, wyalienowani, - są pozbawieni chęci do życia, - przytłoczyły ich problemy dnia codziennego, - stracili radość życia, - nie...

Poradnik rozwoju emocjonalnego Powiedz STOP!
jest przeznaczony dla tych z Państwa, którzy
- chcą się rozwijać emocjonalnie,
- chcą zrozumieć prawa rządzące naszą psychiką,
- mają poczucie niskiej wartości,
- mają złe relacje z otoczeniem,
- są samotni, pesymistyczni, wyalienowani,
- są pozbawieni chęci do życia,
- przytłoczyły ich problemy dnia codziennego,
- stracili radość życia,
- nie potrafią wybaczyć,
- cierpią na choroby fizyczne.

Spis treści:

Część I – Wprowadzenie
1. Dla kogo przeznaczona jest ta książka?
2. Geneza książki
3. Depresja – teorie, symptomy, nieporozumienia

Część II – Poradnik
Jak pracować z poradnikiem?
Krok 1. Ty i twój cień
Krok 8. Rozpoznaj zasady rządzące życiem
Krok 9. Ciało i emocje
Krok10. Zestaw ćwiczeń do pracy samodzielnej

Część III – Uzupełnienie
1. Metody pracy z depresją pod kierunkiem trenerów i terapeutów
2. Medycyna naturalna a depresja – wywiad z lek. med. Joanną Lewandowską
3. Depresja a kryzys duchowości człowieka Bibliografia

źródło opisu: wydawnictwofeeria.pl

A-- | 2011-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2011

"Powiedz STOP!!!" jest bardzo dobrym poradnikiem samopoznania. Książka nie jest po prostu pomocą w walce z depresją, lecz zestawem porad, ćwiczeń i analiz mających poprawić jakość naszego życia w ogóle. Autor nie jest psychologiem, ale człowiekiem, który psychologie poznał przy pracy nad sobą i swoimi problemami. Przeszedł długą drogę od pacjenta do znawcy tematu, a w końcu terapeuty. Przedstawione koncepcje to nie jakieś pseudo-mistyczne mambo-jumbo, ale narzędzia współczesnej naukowej psychologi, psychoanalizy i innych psychonauk przedstawione w łatwo przyswajalnej formie, przejrzyście, zadaniowo i nastawieniem na cel, którym jest wyjście z błędnego kręgu depresji, stresu i braku samoakceptacji. Książka otworzyła mi oczy na kilka spraw w moim życiu i w otaczającym mnie świecie, z których nie do końca zdawałem sobie sprawę.

A teraz in minus: końcowe rozdziały dotyczące duchowości, wiary i mistycyzmu uważam za słabe i można je spokojnie pominąć. Autor mógł sobie je w ogóle...

999Przemek | 2014-08-17

Polecam :)