Kolorowy trening antystresowy. Wzory i ornamenty

Okładka książki Kolorowy trening antystresowy. Wzory i ornamenty praca zbiorowa
Okładka książki Kolorowy trening antystresowy. Wzory i ornamenty
praca zbiorowa Wydawnictwo: Buchmann Seria: Kolorowy Trening Antystresowy poradniki
poradniki
Kolorowy Trening Antystresowy
Beautiful Patterns
Buchmann
2015-02-18
2015-02-18
stres hobby plastyka

CO CI W DUSZY GRA?

Jak mogliście ostatnio zauważyć, książki kreatywne przeżywają istny BUM! Wydawnictwa prześcigają się w coraz to nowych pomysłach do tego stopnia, że czytelnicy mają spory problem z wyborem odpowiedniej niestereotypowej pozycji dla siebie. Osobiście do książek kreatywnych typu "Zniszcz ten dziennik" czy "To nie jest książka" podchodzę z pewną dozą sceptycyzmu, bo nie widzę sensu w kupowaniu czegoś, co potem jestem zmuszona zniszczyć, a przynajmniej tego wymagają ode mnie inni. Wychodzę z założenia, że lepiej kupić zwykły brulion i zniszczyć go wypisując na poszczególnych stronach swoje pomysły na zadania. Wtedy będzie to mniej odczuwalne dla portfela, a i jeszcze bardziej pomysłowe, gdyż w całości zrobione przez daną osobę. Także jak łatwo się domyślić, wszystkie takie książki omijałam szerokim łukiem. Do czasu, gdy na blogu przeczytałam o kolorowankach dla dorosłych... no i zwariowałam na ich punkcie.

Musicie wiedzieć, że od dziecka mam totalnego bzika na punkcie kolorowanek. Gdy byłam brzdącem, miałam kilkanaście kolorowanek z Myszką Miki, Kaczorem Donaldem bądź ze Smerfami i z namiętnością traktowałam je kolorami. Mogłam godzinami ślęczeć nad kredkami, co było dobre zarówno dla mnie, jak i mojej mamy, gdyż oto ku zdziwieniu innych, nie brzęczałam już nad uchem zdanie znane każdemu dziecku: "Nudzi mi się". Także jak to się mówi "wilk syty i owca cała" :) Lata mijały, a ja zupełnie nie wyrastałam z tego dziecięcego szaleństwa i obecnie dalej wykorzystuje kredki jako lekarstwo na paskudny nastrój.

Jak głosi obwoluta kolorowanki są "treningiem antystresowym", który pozwala odreagować w bezpieczny, nie zagrażającym innym sposób męczący, stresujący dzień. U mnie ostatnio wszystkie takie są, gdy wszyscy patrzą się na mnie ze słowem "matura" na ustach, gdy tylko przekroczę próg szkoły. Wtedy zazwyczaj uaktywnia się we mnie potwór, który z lubością odgryzłby komuś łeb. Emocje kumulują się we mnie przez te siedem godzin, więc gdy wracam do domu starając się nie trzaskać drzwiami, zaszywam się w swoim pokoju z kredkami obok, uspokajam się, normuje swój oddech i wyłączam myślenie (no, może poza myśleniem o tym, aby nie wyjść poza linię). I jeśli taka drobna czynność sprawia, że się uśmiecham, to śmiało mogę stwierdzić, że wtedy właśnie jestem szczęśliwa. U innych endorfiny pobudza czekolada, a u mnie biało- czarne rysunki, które aż proszą się o to, aby je pokolorować. Głupie? Być może, ale nie dbam o to.

Pewnie teraz myślicie co ta kolorowanka w sobie ma. Otóż przede wszystkim nie jest to zwykła kolorowanka, którą można kupić w przypadkowym Ruchu czy supermarkecie. Jest ona po prostu niezwykła, z wieloma pięknymi, niepowtarzalnymi rysunkami. Co prawda, momentami można dostać o tych wszystkich drobniutkich detali oczopląsu, ale zdecydowanie warto troszkę się pomęczyć, popracować nad swoimi zdolnościami manualnymi, bo efekt końcowy jest oszałamiający.
Po drugie w pełni czyni swoją powinność. To naprawdę działa! W tak prosty sposób, bo przy pomocy zaledwie kredek, długopisów i flamastrów możecie odzyskać spokój, odetchnąć, zrelaksować się i chociaż na chwilę zapomnieć o wszystkich zmartwieniach. Możecie wyżyć się na tej malowance, bo kto Wam zabroni?
Poza tym jest ona w istocie odzwierciedleniem duszy. Gotowy obrazek jest tak naprawdę rysunkiem tego co drzemie Wam w środku. Czy jesteście pesymistami bądź optymistami lub jaki macie w danej chwili humor zależy od kolorów, którymi się posłużycie. Nikt nie może narzucić Wam pomysłów i chyba to jest najpiękniejsze. Tworzycie tę kolorowankę sami od początku, aż do końca i nieważne jaki będzie efekt końcowy, to Wasze mało dzieło będzie jedyne w swoim rodzaju, nie będzie tandetne, ani kiczowate. Gwarantuję, że ta 128- stronicowa książeczka w formacie A- 4 przysporzy Wam wiele radości i pobudzi Waszą kreatywność, która być może z jakiejś przyczyny ostatnio odmówiła Wam posłuszeństwa. Dzięki kolorowemu treningowi Wasza kreatywność dostanie niezłego kopa. Będziecie w szoku!

Także jeśli szukacie czegoś dobrego na zabicie śmiertelnej nudy i nerwówy, to zachęcam do sprawienia sobie takiej kolorowej, mega pozytywnej kolorowanki, gdyż oprócz "Wzorów i ornamentów" macie do wyboru także "Esy- floresy", "Wzory i wzorki", "Dekoracje vintage", "Japońskie inspiracje" i inne. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie. No, chyba, że chcecie sięgnąć po antydepresanty lub iść do psychoterapeuty? Jak wolicie, ale ja za przystępną cenę zafundowałam sobie terapię u siebie w domu bez stania w kolejce. Serdecznie polecam!

CO CI W DUSZY GRA?

Kto będąc dzieckiem nigdy nie kolorowała, nie malował obrazków? Myślę, że wszyscy będąc jeszcze małymi brzdącami chwytaliśmy za kredki, mazaki czy farby i bawiliśmy się w artystów.

Dzisiaj mam dla Was recenzję troszeczkę innej książeczki, a mianowicie recenzję "Kolorowy trening antystresowy. Wzory i ornamenty". Ostatnio na polskim, jak i zagranicznym rynku zrobiło się bardzo głośno na temat kolorowanek dla dorosłych. Postanowiłam zakupić jedną z kolorowanek i przekonać się sama czy rzeczywiście pomaga się odstresować.

"Kolorowy trening antystresowy. Wzory i ornamenty" to ponad 100 stron przepełnionych kolorowankami - od tych prostszych do bardzo szczegółowych. Wielkim plusem tej książki jest to, że każda strona jest tam zapełniona. Kolejną zaletą jest możliwość wyrwania kartki i wzięcia jej np. do szkoły. Uważam, że to świetne wyjście jeśli nie mamy zbyt dużo wolnego miejsca w naszej torbie/ plecaku.

Mogę szczerze powiedzieć, że tego typu kolorowanki są idealne na odstresowanie. Również rozwijają nasze zdolności plastyczne, wyobraźnię i kreatywność. Kiedy po raz pierwszy zaczęłam wypełniać jedną z kolorowanek od razu się wciągnęłam. Miałam wrażenie, jakbym była zamknięta w swoim świecie. W ogóle nie odczuwałam przemijającego czasu. Kolorując czułam się jak dziecko, któremu wielką frajdę sprawiają kartka papieru i kredki, moja głowa kipiała od pomysłów na wykonanie danego obrazka.

UWAGA! Kiedy zaczniesz kolorować nie będziesz mógł się oderwać! A kiedy wreszcie ci się to uda, pomysły na kolejne obrazki będą krążyć Ci po głowie!

Podsumowując: "Kolorowy trening antystresowy. Wzory i ornamenty" to zbiór przeróżnych kolorowanego (parasolki, kwiaty, symetryczne wzorki),dzięki którym można zapomnieć o wszystkich problemach i zrelaksować się na kilka godzin. Świetnie nadają się na nudę czy niepogodę Polecam je każdemu; dzieciom, nastolatkom, dorosłym.

Spodziewałam się troszeczkę więcej niż dostałam, ale nie jest źle. Każda kartka kolorowanki jest zapełniona, jest to bez wątpienia ogromnym atutem jeśli pod uwagę bierzecie ilość. W środku znajdziecie wzorki większe - zajmujące dużą część strony, oraz takie maleńkie - kilkumilimetrowe (tutaj należy się skupić, aby nie wyjechać za linię) ;) Każdą kartkę możecie oderwać, jeśli macie takie życzenie. Ta kolorowanka z pewnością pobudza wyobraźnię, zmusza do szukania i dobierania odpowiednich kolorów tak aby całość w pewien sposób do siebie pasowała. Czy wycisza? Raczej tak. Polecam na niepogodę i nudę :)

Trudno powiedzieć, że "przeczytane", skoro to tylko kolorowanka

Trudno powiedzieć, że "przeczytane", skoro to tylko kolorowanka