Zdrowie przez dotyk

Wydawnictwo: AWM
poradniki

Jadwiga Górnicka, znana polska lekarka-naturalistka, wprowadza w tajniki masażu zdrowotnego: akupresury stóp i japońskiego masażu shiatsu. Książka zawiera dokładne opisy sposobu masowania oraz instruktażowe rysunki punktów nacisku.Czytelnik znajdzie w niej informacje, jak samodzielnie wykonać masaż w przypadku najróżniejszych schorzeń, a także jak udzielić pierwszej pomocy, wykorzystując techniki masażu.Akupresura nie wymaga specjalnych przygotowań ani leków chemicznych, a jest bardzo skuteczna. Poprawa następuje często już po jednym zabiegu. Działa na organy usytuowane głęboko w ciele i może stanowić pierwszą pomoc dla chorego, nie grozi też komplikacjami. Jest bezbolesna, nie narusza skóry, nie stwarza zagrożenia infekcji. Może być stosowana przez ludzi niezależnie od wieku i płci, zaś szczególnie wskazana jest dla dzieci i osób starszych.

źródło opisu: Matras

Nightwolf | 2012-10-27