101 pomysłów na randkę

Helion
2012-01-01
2012-01-01

Okładka książki ABC związków Jan Gajos, Krzysztof Król
ABC związków Jan Gajos, Krzyszto...
Okładka książki Księga związków, podrywu i seksu dla kobiet. Jan Gajos, Krzysztof Król
Księga związkó... Jan Gajos, Krzyszto...

Całą recenzję można przeczytać na: https://nacpana-ksiazkami.blogspot.com/2019/05/zaplanuj-randke.html

Pozytywnie nastawiona wyruszyłam w świat randkowania. Byłam ciekawa co ma mi do przedstawienia autor tego właśnie poradnika. Czy naprawdę uda mu się mnie zaskoczyć. Czy pomysły jakie przedstawił w tej pozycji okażą się oryginalne i ciekawe czy też nudne i bezbarwne.

Jednakże jak bańka mydlana pękło moje pozytywne nastawienie co do tej lektury. Niestety ze złamanym sercem muszę przyznać, że poradnik pana Krzysztofa okazał się beznadziejnie nudnym i mało pomysłowy. Jest to o tyle smutne co tragiczne stwierdzenie. Spodziewałam się wielkiego WOW, a dostałam wielkie rozczarowanie.

...

Dostałem cały pakiet książek owego autora i naprawdę przebrnięcie przez ten cały bełkot to była męka. Pomysł na randkę by pisać po nowych książkach i co ktoś ma potem popisaną dostać? Niech sobie po czole pisze

To gdzie dzisiaj na małe rendez-vous? :)

101 pomysłów na randkę - część pomysłów fajna, część tylko ciekawa, część, mówiąc wprost, słaba (to na szczęście mniejszość),kilka z koncepcji śmiesznych... :) Generalnie książka bardzo bardzo fajna. Pomysłowa ;) A w końcu o pomysłowość po trosze w każdej randce chodzi, prawda?

Jako poradnik, małe vademecum w pigułce dla kogoś z ograniczonym czasem na wymyślanie i kombinowanie (bo o brak wyobraźni i spontaniczności nikogo broń Boże nie posądzam) - dla tego kręgu odbiorców to świetna rzecz. Książka ma przy tym jedną wielką, genialną zaletę: pomysłami na randkę autor strzela po kolei, ale każdy jest dodatkowo opisany pod kątem tego, w jakiej porze roku go stosować, ile dana randka będzie kosztować nasz portfel, ile czasowo może potrwać, w jakiej porze dnia najlepiej dany pomysł zastosować i, dodatkowo, na jakim etapie związku dany pomysł jest wskazany :) Bomba! ;) Jak już wspomniałem - dla nie mających czasu na kombinowanie to jest książkowy podpowiadacz wręcz idealny.

Parę pomysłów mnie zaskoczyło :) I na plus i na minus. Na plus te, które są w moim stylu ;) , a na minus... małe kretyństwa (przepraszam Pani Krzysztofie, inaczej tego nie mogę nazwać ;) ...) ... jak np. randka na spotkaniu AA ... czy w wynajętym na okoliczność randki pokoju zabaw dla dzieci w McDonald's (ażeby wydobyć z partnerów "magię dzieciństwa" ... taaaak, to z pewnością się "uda", zwłaszcza, że przypuszczalnie parę metrów obok ktoś inny, wśród fast-foodowego gwaru będzie właśnie dojadał swojego cheeseburgera z kapiącym zeń na tackę ketchupem... ) ... :) Ale, poza tymi kilkoma małymi bzdurami - to bardzo fajna skarbnica pomysłów. No i jest bonus! - kilka pomysłów na zaręczyny ;)

To była miła lektura. Konwencja randki jest rzeczą gustu, więc... nie bardzo rozumiem, a poza tym w ogóle się nie zgadzam z głosami krytycznymi o tej książce. Jeśli coś się komuś nie podoba - nie musi tego przecież od razu zastosować, prawda? Teorie o wybujałym ego autora tego poradnika i o jego rzekomym "chwaleniu się podbojami"... jeśli niekoniecznie się lektura podobała, to trzeba było książki nie kończyć :) To tak tytułem małej dygresji ;)

Polecam :)

Dziękuję Wydawnictwu Sensus i całej Grupie Wydawniczej Helion za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

To gdzie dzisiaj na małe rendez-vous? :)

Jako poradnik, małe vademecum w pigułce dla kogoś z...

Poziom książki jest żenujący. Nawet zapominając o wielu pojawiających się błędach stylistycznych, treść publikacji NIESTETY nie pozwala o sobie zapomnieć. Czy jakakolwiek kobieta chciałaby pójść na randkę:
- do księgarni, by pisać (!) w książkach wiadomości dla czytelników typu " Ty czytasz, a dzieci w Etiopii głodują" (pomysł autora) lub "na pierwszej stronie zastąpcie wszystkie imiona bohaterów słowem 'dupa' "
- i przesiedzieć w centrum handlowym kilka godzin po to, aby wyśmiewać ludzi przechodzących obok
- w rozbitym namiocie wewnątrz pokoju, ponieważ - według autora- "wcale nie trzeba marihuany ani twardych narkotyków, aby pobudzić swoją wyobraźnię i mieć odczucie, że się jest w lesie".

Nie mogę pojąć tego, że taki gniot został dopuszczony do druku. Helion - wstydź się!

Ksiązka dość satyryczna. Właściwie jak notatki z własnego zeszytu tyle, że pisane przez mężczyznę. Przyjemna, zabawna jednak na 30minut maksymalnie. Chodź nie powiem dla ludzi nieśmiałych może być cenna wskazówką.

101 pomysłów na randkę - myślałam że to będzie bardziej ciekawy i obiecujący pełen pomysłów poradnik, no ale niestety znów się przeliczyłam.

Jak na 101 pomysłów + 3 bonusy na zaręczyny w 101 sposobie, poradnik wieje nudą trochę a czasem nawet naprawdę jak dla mnie głupimi pomysłami typu : randka na spotkaniu AA ( anonimowy alkoholi ) - gdzie trzeba było udawać że jest się alkoholikiem w zamian za nagrodę typu kino, a ludzie tam przychodzą naprawdę z poważnymi życiowymi problemami. Kolejna głupota to randka w sali zabaw McDonald czy w sklepie Empik ( czytanie nagłówków gazet lub pisanie wiadomości po nowych książkach ) czy puzzle.

Chociaż nie powiem parę pomysłów było ciekawych typu : geocaching, 4 pokoje, włoska restauracja ( nawet nie myśl że to prawdziwa restauracja bo to tylko przykrywka ) lub stać,bo .... albo dla szalonych osób randka ślubna ;)

Ogólnie uważam że można to przeczytać jako taka rozrywka w wolnej chwili,ale żeby polecać na maxa komuś to nie.

Myślę również że idealna randka to taka randka która jest po prostu spontaniczna !

1970

Jestem pewna, że większość z Was była chociaż raz na randce. Często jest to stresujący moment, ponieważ nieraz to od niego zależy czy dana więź rozluźni się, czy wzmocni i między dwoma osobami zaiskrzy. Zdarza się, że w związkach z dłuższym stażem zaczyna wiać nudą, a wszystkie dni są prawie takie same.. Ludzie będąc ze sobą kilka lat, czasami przestają o siebie zabiegać i ich jedyną rozrywką jest siedzenie przed telewizorem. Oczywiście nie twierdzę, że jest w tym coś złego, aczkolwiek czasami warto wybrać się gdzieś razem albo zrobić coś innego niż zazwyczaj. Jednak nie zawsze mamy głowy pełne pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Zatem dobrym wyjściem jest sięgnięcie po sprawdzone „przepisy” na udaną randkę. Umożliwia to chociażby poradnik Krzysztofa Króla pod tytułem "101 pomysłów na randkę".

Krzysztof Król to trener, prowadzący szkolenia z zakresu rozwoju osobistego i relacji damsko-męskich. Założyciel i dyrektor szkoły Perfect Dating. Miłośnikom muzyki elektronicznej jest znany jako Dj Chris King, który w 2007 roku zdobył II miejsce na mistrzostwach Polski. Ma na swoim koncie nie tylko muzyczne sukcesy – jest autorem książek: "Kodeks wygranych. X przykazań człowieka sukcesu", "Księga związków, podrywu i seksu dla mężczyzn" oraz "101 pomysłów na randkę", po którą sięgnęłam.

Ten poradnik zawiera pomysły na randkę, a do tego bonus w postaci trzech propozycji dotyczących zaręczyn. Poradnik jest przejrzysty, a dodatkowym atutem jest to, iż zawiera miejsce na własne notatki. Bardzo dobrym pomysłem są ikony, znajdujące się przy tytule każdej randki. Owe ikony ułatwiają nam dopasowanie danej randki do pory roku lub dnia, etapu związku czy czasu trwania. Ponadto umożliwiają dostosowanie pomysłu do obecnego stanu naszego budżetu. Poradnik zawiera nie tylko pomysły Krzysztofa Króla, ale również innych osób, więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Przedstawione przez autora pomysły cechują się kreatywnością oraz łatwością przygotowania (zazwyczaj). Z pewnością wiele z nich zapewni miło spędzony czas oraz mnóstwo wspaniałej zabawy. Pozwolą również zacieśnić więzy i poznać się jeszcze bliżej. Można tu znaleźć proste randki, niewymagające zbyt dużego zaangażowania. Pary z dłuższym stażem znajdą tu bardziej wyszukane pomysły. Kilka z nich spodobało mi się i jestem pewna, że skorzystam z nich, bo uważam, że warto. Jednak niektóre rozśmieszyły mnie, zdziwiły, wprawiły w konsternację… Co powiecie na randkę w wynajętym pomieszczeniu dla dzieci w McDonaldzie, gdzie magia "opiera się na powrocie do dzieciństwa, który u każdej osoby wyzwala dużo pozytywnych emocji"?* Być może jest to ciekawe doświadczenie, ale mnie jakoś nie przekonuje. Nie wspominając chociażby o randce.. na spotkaniu Anonimowych Alkoholików, o której wspomina autor. Ach, cóż za romantyzm..
Przyznam, że drażnił mnie autor. Momentami miałam wrażenie, że książka jest stworzona po to, aby mógł pochwalić się swoimi podbojami miłosnymi. Niektóre teksty wzbudzały we mnie śmiech i zażenowanie, chociażby: „jako że jestem jednym z niewielu mężczyzn, którzy wiedzą co to znaczy być spontanicznym…”. Jednego autorowi nie można odmówić – ogromnej pewności siebie. Naprawdę irytował mnie. Mam wrażenie, że autor zdaje się uważać za najlepszego faceta pod słońcem. Sięgając po tę pozycję, zdawało mi się, że ma to być poradnik, a nie swojego rodzaju pamiętnik zawierający pewne zdarzenia, o których nie muszę i nie chcę wiedzieć.
Niemniej jednak, myślę, że niektóre z pomysłów można zrealizować, ponieważ są całkiem ciekawe i mogą przynieść wiele radości.

• Chcę przeczytać II
  • Z polecenia